Trwa ładowanie...

Jak wykonać demakijaż? Demakijaż oczu i twarzy

Avatar placeholder
28.11.2018 09:36
Prawidłowo wykonany demakijaż pozwoli uniknąć wyprysków
Prawidłowo wykonany demakijaż pozwoli uniknąć wyprysków (123RF)

Wieczorny demakijaż twarzy umożliwia skórze swobodne oddychanie i regenerację podczas snu. Przez chroniczne zmęczenie, które najdotkliwiej odczuwamy po pracy, zwykle zapominamy lub nie mamy czasu na dokładne zmycie makijażu przed pójściem spać. Jednak sytuacje takie nie powinny mieć miejsca zbyt często, ponieważ make-up może mieć szkodliwe działanie na skórę twarzy. Brak właściwego demakijażu może skutkować zatkaniem porów i ich powiększeniem, często prowadzi również do powstania trądziku.

spis treści

1. Demakijaż oczu

Do wykonania zabiegu demakijażu twarzy będziesz potrzebowała odpowiednich kosmetyków: płynu do demakijażu oczu, żelu do mycia twarzy, mleczka oczyszczającego, toniku, kremu nawilżającego do twarzy, a także wacików i ręcznika.

Zmywanie makijażu powinnaś rozpocząć od okolicy oczu. Usunięcie tuszu do rzęs (szczególnie wodoodpornego) nie jest najprostszym zadaniem. Do usunięcia maskary i cieni do powiek użyj płynu do demakijażu oczu, którym zwilżysz bawełniany wacik. Następnie zamknij oczy i delikatnie przemyj obie powieki. W celu usunięcia tuszu z rzęs przyłóż wacik do włosków i ruchem skierowanym w dół przemywaj rzęsy, dopóki nie pozbędziesz się wszystkich śladów kosmetyku. Podczas demakijażu oczu staraj się nie naciągać delikatnej skóry wokół oczu, a jeżeli twoja cera jest wyjątkowo wrażliwa, zamiast płynu do demakijażu użyj oliwki dla dzieci lub chusteczek nawilżonych. Nigdy nie stosuj kosmetyków do demakijażu twarzy w celu usunięcia cieni do powiek i tuszu do rzęs.

Zobacz film: "Sztuka demakijażu. Pamiętaj o tych zasadach, gdy zmywasz makijaż"
Jak usunąć wodoodporny makijaż?
Jak usunąć wodoodporny makijaż? [10 zdjęć]

Wodoodporny makijaż jest bardzo przydatny w sytuacji ekstremalnych warunków pogodowych. Niemniej jednak,

zobacz galerię

2. Demakijaż twarzy

Do usunięcia makijażu z powierzchni skóry najlepiej użyć żelu do mycia. Unikaj stosowania mydła, chyba że produkt przeznaczony jest do delikatnej skóry twarzy. Preparat czyszczący okrężnym ruchem wmasuj w skórę twarzy i szyi, skupiając się na rejonach, na które nakładałaś makijaż, czyli ustach, nosie i kościach policzkowych. Optymalny czas trwania zabiegu mycia twarzy to około 2-3 minuty. Następnie, delikatnie przemyj skórę letnią wodą w celu usunięcia zarówno resztek makijażu, jak i żelu.

Na koniec demakijażu zastosuj tonik ściągający pory dopasowany do twojego typu cery. Preparat nałóż obficie na wacik i przemywaj twarz dopóty, dopóki tłuszcz i pozostałości makijażu nie przestaną pojawiać się na powierzchni płatka kosmetycznego. Tonizowanie skóry jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy – usuwa wszystkie zanieczyszczenia, nawet te, z którymi nie radzi sobie żel do mycia twarzy. Ponadto kosmetyk ten zwęża pory i eliminuje świecenie skóry. Po demakijażu warto odżywić skórę nawilżającym kremem do twarzy.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Kosmetyki do demakijażu

Zamiast płynu do demakijażu twarzy i oczu możesz użyć chusteczek czyszczących. Są one niezwykle praktyczne i dzięki poręcznemu opakowaniu zawsze możesz umieścić je w swojej torebce. Produkt ten pozwala na zmycie szminki z ust czy zrolowanego cienia do powiek niezależnie od pory dnia i okoliczności, w jakich się znajdujesz.

Do demakijażu cery wrażliwej polecane jest używanie oliwki z oliwek. Skutecznie usunie ona makijaż oczu i twarzy, nie podrażniając cery. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla delikatnej skóry jest również oliwka dla dzieci, która doskonale zmywa tusz do rzęs.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze