Trwa ładowanie...

Krem przeciwzmarszczkowy po 30 - wybór kremu, rodzaje, składniki kremów, zabiegi przeciwzmarszczkowe dla osób po 30.

Krem przeciwzmarszczkowy po 30
Krem przeciwzmarszczkowy po 30 (Adobe Stock)

Krem przeciwzmarszczkowy po 30. to nie przesada. Trzydzieste urodziny to przełomowy moment w życiu każdej kobiety, także pod względem pielęgnacji skóry. Należy zaopatrzyć się w dobry krem przeciwzmarszczkowy, nawet jeśli skóra twarzy jest gładka. Po 30. roku życia zwykle pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Te płytkie zmiany na skórze powstają na skutek bogatej mimiki. Aby spowolnić nieuchronny proces występowania kolejnych, warto więcej uwagi poświęcić pielęgnacji. Zapobieganie zmarszczkom jest na pewno łatwiejsze niż ich późniejsze korygowanie, szczególnie jeśli z czasem zrobią się naprawdę głębokie. Jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy po 30.?

spis treści

1. Jak zmienia się nasza cera po 30.?

Po trzydziestym roku życia zaczynamy dostrzegać na swojej skórze pierwsze zmarszczki, szczególnie te w okolicach oczu i między brwiami. Cera, która dotychczas nie wymagała tak dużej uwagi, potrzebuje większego nawilżenia, odżywienia, a także rozświetlenia. Nie regeneruje się ona tak szybko, dlatego po nieprzespanej nocy, możemy zauważyć u siebie opuchnięcia, cienie czy worki pod oczami.

Niektóre osoby dostrzegają u siebie również inne problemy skórne, takie jak: przebarwienia, rozszerzone pory. W tym wieku na skórze może pojawić się również trądzik, który wbrew pozorom nie jest jedynie domeną osób nastoletnich. Czynnikami niesprzyjającymi są przede wszystkim: stres, brak relaksu, nieodpowiednia ilość snu, nadużywanie alkoholu czy papierosów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Systematyczną pielęgnację przeciwzmarszczkową warto rozpocząć już po dwudziestym piątym roku życia. To właśnie wówczas znacznie spowalnia się wiele procesów zachodzących w obrębie skóry.

Oprócz stosowania kremu, wskazane jest również aktywne serum wygładzające skórę. Serum zawiera substancje, które przenikają głęboko do warstw naskórka. Dzięki temu skóra jest silnie nawilżona, gładka i elastyczna. Oczywiście, kosmetyki to nie jedyny sposób na zachowanie młodo wyglądającej, napiętej i rozświetlonej cery. Warto korzystać także z zabiegów ukierunkowanych na eliminowanie zmarszczek. Takie zabiegi dostępne są we wszystkich salonach kosmetologicznych.

2. Wybór kremu przeciwzmarszczkowego po 30.

Przede wszystkim powinniśmy uświadomić sobie, dlaczego używanie kremu przeciwzmarszczkowego po 30. jest tak istotne. Po dwudziestym piątym roku życia procesy odnowy skóry stopniowo zaczynają się spowalniać. Na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki – z reguły wokół oczu, gdyż to właśnie w tym miejscu skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza. Mogą także zacząć pojawiać się zmarszczki mimiczne na czole i wokół ust.

Brak odpowiedniej pielęgnacji jeszcze bardziej przyspiesza starzenie się skóry. Oczywiście, trzydziestoletnia osoba nie powinna sięgać po kremy przeznaczone dla cer po pięćdziesiątym roku życia. Wbrew pozorom, nie będą dwa razy bardziej skuteczne. Cera dojrzała ma inne potrzeby i inne problemy, którymi trzydziestoletni człowiek będzie martwił się dopiero za dwadzieścia lat.

2.1. Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych po 30.

Odpowiednia pielęgnacja może być bardzo pomocna, jeżeli zależy nam na zatrzymaniu młodego wyglądu na długi czas. Stosowanie kremów jest kluczem do tego, aby nasza skóra zachowała dobrą kondycję. Kobiety w wieku 30 lat powinny stosować kremy na dzień oraz na noc.

Kremy nocne - w odróżnieniu od tych dziennych, z reguły posiadają w składzie znacznie więcej składników aktywnych. Nocą w obrębie skóry zachodzi szereg procesów regeneracyjnych i czerpie ona wiele korzyści z zastosowanych na jej powierzchnię substancji.

Decydując się na zakup kremu nocnego warto zwrócić uwagę na składniki zawarte w produkcie pielęgnacyjnym. Specjaliści zalecają używanie kremów nocnych bogatych w takie substancje jak witamina E, witamina A, witamina C, kwas hialuronowy, retinol. W niektórych preparatach mogą znaleźć się również minerały odżywcze np. selen, cynk, krzem.

Kremy dzienne powinny zawierać odpowiedni filtr, który będzie ochraniał naszą cerę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Ważne, by charakteryzował się on szerokim spektrum ochrony przeciw promieniowaniu UVA i UVB. Po kremy ochronne należy sięgać nie tylko latem, kiedy są wysokie temperatury, ale również w miesiące zimowe. W kremach dziennych znajdziemy składniki takie jak: koenzym Q10, organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, kwas hialuronowy, kolagen, witamina A, witamina E, bakuchiol, flawonoidy.

2.2. Na jakie składniki kremów przeciwzmarszczkowych warto zwrócić uwagę?

Będąc w sklepie, warto zwrócić uwagę na składniki kremów przeciwzmarszczkowych. Popularne, a co najważniejsze – skuteczne składniki używane w kosmetykach dla osób po trzydziestym roku życia, to:

Retinoidy – są to pochodne witaminy A, które ułatwiają usunięcie z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. W efekcie dochodzi do stymulacji nowych, zdrowych komórek skórnych i pobudzone zostają procesy odnowy skóry. Ponadto substancje te stymulują produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze właściwej – składników niezbędnych do utrzymania jędrności skóry. Jedyną wadą kosmetyków na bazie retinoidów jest to, że często powodują one nieprzyjemne doznania, takie jak mrowienie i pieczenie skóry. Bardzo często są one przyczyną jej podrażnienia.

Przeciwutleniacze – są to substancje, które zwalczają wolne rodniki i zapobiegają uszkodzeniom komórek skóry spowodowanym działaniem promieniowania słońca. Ponadto substancje te znacznie spowalniają procesy starzenia się. Do grupy tych substancji zaliczamy witaminy C oraz E, a także koenzym Q10. Kosmetyki zawierające w składzie te składniki poprawią koloryt skóry, a także wygładzą jej powierzchnię.

Neuropeptydy – są peptydami syntezowanymi oraz wydzielanymi w układzie nerwowym. Neurony wykorzystują je do komunikacji między sobą oraz do regulacji różnorodnych procesów biologicznych. Producenci kosmetyków posługują się nimi, ponieważ wykazują działanie bardzo podobne do tego, które wykazuje toksyna botulinowa. Wyraźnie spłycają zmarszczki, wygładzają i napinają skórę. Najpopularniejszymi neuropeptydami są substancje takie jak: Tripeptide-3, Pentapeptide-18 oraz Acetyl Hexapeptide-8.

Kolagen - jest białkiem obecnym w wielu częściach naszego ciała. Jest składnikiem skóry, chrząstek, ścięgien, wiązadeł czy tkanki łącznej. To właśnie on odpowiada za jędrność, elastyczność i regenerację tkanek. Kolagen jako składnik kosmetyków wpływa na wzmacnianie właściwości ochronnych skóry. Przeciwdziała utracie wody w skórze, chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników z zewnątrz.

Ekstrakt z czerwonego wina - cudowne właściwości tej substancji znane są już od setek lat. Nie bez powodu. Ten składnik kremów przeciwzmarszczkowych oraz innych kosmetyków do pielęgnacji skóry stanowi cenne źródło resweratrolu oraz innych polifenoli i proantycyjanidyn. Charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwstarzeniowymi, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, działa antyzapalnie, chroni naczynia krwionośne, zmniejsza tempo rozpadu włókien kolagenowych.

Alfa-hydroksykwasy (AHA) – mają bardzo podobne właściwości do retinoidów. Przyśpieszają procesy eksfoliacji, niwelują drobne zmarszczki oraz wyrównują koloryt skóry. Wprawdzie kwasy owocowe są znacznie mniej efektywne niż retinoidy, ale dużym plusem ich stosowania jest to, że zdecydowanie rzadziej powodują reakcje takie jak podrażnienie skóry. W trakcie stosowania kosmetyków zawierających retinoidy czy kwasy owocowe koniecznie stosuj filtry słoneczne, gdyż substancje te zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieniowania UV.

3. Pielęgnacja skóry po 30.

Oczywiście, dobry krem przeciwzmarszczkowy po 30. to nie wszystko. Skuteczna pielęgnacja powinna brać pod uwagę trzy kroki, powtarzane rano i wieczorem:

  • oczyszczanie,
  • tonizowanie,
  • nawilżanie.

Aby odpowiednio dobrać pielęgnację skóry po 30., należy przede wszystkim zaobserwować, jaki ma się typ skóry:

  • skóra sucha – nie błyszczy się, jest ściągnięta, może się nawet łuszczyć i piec;
  • skóra tłusta – skóra błyszczy się na całej powierzchni twarzy, widoczne są rozszerzone ujścia mieszków włosowych;
  • skóra normalna – nie sprawia kłopotów, nie jest ani przesuszona, ani przetłuszczona, pory nie są widoczne; ten typ cery mają wyłącznie dzieci;
  • skóra mieszana – na nosie, brodzie i czole (jest to tzw. „strefa T”) jest tłusta, na policzkach sucha.

Trzy kroki pielęgnacji pozostają niezmienne bez względu na rodzaj twojej skóry – czy jest to skóra normalna, tłusta czy sucha. Musisz jednak pamiętać, aby zawsze wybierać kosmetyki dopasowane do twojego typu cery oraz wieku.

Krem przeciwzmarszczkowy po 30. roku życia powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej zadbanej kobiety. Jest to zakup, który naprawdę się opłaca. Nie oznacza to jednak, że musisz wydać pół pensji na słoiczek kremu. Obecnie można kupić kremy przeciwzmarszczkowe w bardzo korzystnych cenach, które pod względem jakości nie odbiegają znacząco od produktów wiodących marek.

Odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy sprawi, że twoja skóra będzie się świetnie prezentować. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy aplikacja kosmetyku wygładzającego na skórę od czasu do czasu. Musisz do robić systematycznie, każdego dnia – jest to klucz do pięknej i gładkiej skóry. Oczywiście, nie bez znaczenia jest również dieta, odpowiedni relaks oraz uprawianie aktywności fizycznej. Jeśli nie dbamy o higienę snu, pracujemy zbyt dużo, jesteśmy zestresowani i zmęczenie, nawet najlepszy krem na zmarszczki nie zatrzyma czasu. Nie zapominajmy o tym, że oprócz pielęgnacji skóry, ważne są również codzienne, zdrowe nawyki.

4. Profesjonalne zabiegi przeciwzmarszczkowe dla osób po 30.

Oczywiście systematyczna pielęgnacja w domu to nie wszystko. Jeżeli młody wygląd jest dla ciebie niezwykle istotny, nie powinnaś zapominać o profesjonalnych zabiegach przeciwzmarszczkowych dla osób po 30.. Zabiegi te dostępne są w gabinetach kosmetycznych oraz kosmetologicznych.

W wieku 30 lat wskazane są rozmaite masaże, które będą stymulować skórę i wpływać na poprawę jej jędrności. Ponadto gabinety kosmetyczne dysponują aparaturą, która za pomocą działania prądu bądź ultradźwięków, umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych kosmetyków w znacznie głębsze warstwy skóry aniżeli wtedy, gdy kosmetyk stosujemy w domu.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Następny artykuł: Krem przeciwzmarszczkowy po 40
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze