Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Kriolipoliza – charakterystyka, przeciwskazania, cena

Kriolipoliza to zabieg polegający na bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza to zabieg polegający na bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej (123rf.com)

Kriolipoliza to zabieg polegający na bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to bezpieczna alternatywa dla liposukcji. Czym dokładnie jest kriolipoliza oraz czy warto ją wykonać?

spis treści

1. Kriolipoliza – charakterystyka

Kriolipoliza to całkiem nowy sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Został opracowany na początku XXI wieku w USA. Kriolipoliza wykonywana jest bezinwazyjnie. Pozwala ona na zmniejszenie tkanki tłuszczowej o około 30%. Pełny rezultat zabiegu można odnotować dopiero po 4 miesiącach od jego wykonania. Tyle czasu potrzebuje organizm do wydalenia z organizmu obumarłych komórek tłuszczowych. Kriolipoliza do niszczenia komórek tłuszczowych wykorzystuje niską temperaturę. Obecne w pobliżu narządy wewnętrzne nie są wrażliwe na obniżoną temperaturę, więc metoda ta jest uznawana za bezpieczną. Kriolipolizę można przeprowadzić w obrębie brzucha, ud, pośladków, karku, ramion, a także łydek.

2. Kriolipoliza – na czym polega?

Kriolipoliza wykonywana jest w gabinetach medycyny estetycznej. Podczas zabiegu skóra zasysana jest za pomocą głowicy, a następnie schładzana do niskiej temperatury (od 5 do -10 stopni Celsjusza). Wysokość temperatury może zależeć od stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj zadowalające efekty można zaobserwować po kilku zabiegach. Komórki tłuszczowe usunięte po zabiegu kriopiolizy zazwyczaj nie mają tendencji do odkładania się w tym miejscu, nawet po przybraniu na wadze. Skutki uboczne zabiegu są niewielkie i ograniczają się do opuchlizny, zaczerwienienia lub siniaków.

Zobacz film: "Napój, dzięki któremu pozbędziesz się toksyn i tłuszczu"

3. Kriopioliza – wskazania

Zabieg wskazany jest u osób o normalnej budowie ciała z miejscami, w których tkanka tłuszczowa zgromadziła się w nadmiarze. Kriopioliza nie będzie skuteczną metodą do walki z nadwagą lub otyłością. Służy ona jedynie wymodelowaniu wybranych partii ciała. Efekty zabiegu są widoczne już po około miesiącu od zabiegu. Jednak pełny rezultat można uzyskać dopiero po 4 miesiącach. Tyle potrzebuje organizm do wydalenia wszystkich obumarłych komórek tłuszczowych.

4. Kriopioliza – przeciwskazania

Zabiegu nie należy wykonywać przy:

Kriopioliza nie może być również przeprowadzona u dzieci.

5. Kriopioliza a liposukcja

Kriopioliza wykonywana jest bezinwazyjnie, bez użycia skalpela. Opiera się na zamrożeniu tłuszczu, który jest następnie wydalany samodzielnie z organizmu. Zabieg nie jest polecany osobom z chorą wątrobą, gdyż może ją nadmiernie obciążyć. Liposukcja to nieco bardziej skomplikowany zabieg polegający na wycięciu fragmentów tłuszczu. Wiąże się z nim więcej skutków ubocznych takich jak powstanie blizn, zakrzepów, infekcji, a nawet utrata czucia. Zabieg liposukcji jest również droższy i wymaga wydania kilku tysięcy złotych.

6. Kriopioliza – cena

Za jeden zabieg kriopiolizy zapłacimy od 200 do nawet 1000 złotych. Cena uzależniona jest m.in. od czasu zabiegu oraz obszaru poddawanego wyszczuplaniu. Cały zabieg jest bezpieczny. Podczas jego wykonywania możemy jedynie odczuwać dyskomfort, niewielki ból oraz zimno.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze