Trwa ładowanie...

Laserowe odsysanie tłuszczu

Avatar placeholder
05.07.2013 13:52
Laserowe odsysanie tłuszczu
Laserowe odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu – czym jest i na czym polega? Jeżeli zawiodły Cię wszelkie metody odchudzania, a Twoje ciało nadal jest nie takie jak sobie wymarzyłaś, możesz skorzystać z odsysania tłuszczu. Zabieg ten nie jest zwykłym zabiegiem, ale poważną operacją. Więc zanim się na niego zdecydujesz, zapoznaj się z jego wadami i zaletami. Jeżeli jesteś chora na cukrzycę, przewlekłe choroby, masz zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia skóry i nerek, a ponadto jesteś nałogowym palaczem, nie masz szansy na tego typu zabieg.

1. Na czym polega liposukcja?

Zabieg można wykonywać na różnych częściach ciała, na:

  • brzuchu,
  • biodrach,
  • udach,
  • ramionach,
  • karku,
  • policzkach,
  • podbródku,
  • piersiach,
  • łokciach,
  • kostkach,
  • łydkach.

Odsysanie tłuszczu w słowniku medycznym nosi nazwę liposukcji i polega na zredukowaniu liczby komórek tłuszczowych. Przy zabiegu często potrzebna jest lipektomia, która polega na usunięciu nadmiaru rozciągniętej skóry i reszty tkanki tłuszczowej.

Zobacz film: "Chirurgia plastyczna dzieci"

Zanim zdecydujesz, czy podać się liposukcji, powinnaś wiedzieć, że zabieg nie oznacza rezygnacji z diety i gimnastyki. Zabieg tego typu wymaga wielu wyrzeczeń, może również diametralnie zmienić nasze życie. Pozostałe komórki tłuszczowe, które nie zostały usunięte, mogą nadmiernie się rozwinąć i zająć miejsce komórek usuniętych. Zabieg może przyczynić się to do zdeformowania sylwetki.

2. Jak przebiega liposukcja?

Zabieg odsysania tłuszczu tak jak każda inna operacja niesie ze sobą wiele ryzyka. Do ryzykownych rzeczy należy zbyt duże usunięcie tkanki tłuszczowej, a z nią krwi – może to doprowadzić do poważnego wstrząsu, który może zagrażać nawet naszemu życiu. Niebezpieczny jest również zator tłuszczowy, który może ujawnić się po wielu tygodniach od operacji.

Lekarze, zanim przystąpią do operacji plastycznej, rysują na ciele pacjenta mapę miejsc, z których będą odsysać tłuszcz. Czasami zdarza się, że przed operacją tłuszcz musi być rozmiękczony ultradźwiękiem. Zabieg wykonuje się za pomocą igło-rurki, która jest podłączona do urządzenia odsysającego.

Po operacji musimy pozostać w szpitalu na dobę lub dwie, aby lekarze mogli ocenić, jak organizm radzi sobie ze zmianami. Po zabiegu zostaje opuchlizna i siniaki, ale po pewnym czasie znikają, a skóra zaczyna się dopasowywać do nowych kształtów. Niestety na tym nie koniec. Po 10-12 dniach pojawiają się różne dolegliwości. Po zabiegu niezbędne jest noszenie kombinezonu, który ma na celu uformowanie nowego ciała.

Niestety, zabieg często należy do nieudanych i po pewnym czasie okazuje się, że na ciele pozostały liczne zgrubienia. W takich sytuacjach należy go powtórzyć. Jeżeli zabieg się udał, Twoje życie również nie będzie proste. Aby utrzymać efekty liposukcji, musisz podporządkować się pewnym regułom. Dieta i ćwiczenia fizyczne są jak najbardziej wskazane.

Zanim zdecydujesz się na liposukcję, zastanów się, czy naprawdę warto! Czasami może się okazać, że możesz uzyskać wymarzoną sylwetkę bez trudnych zabiegów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze