Trwa ładowanie...

Makijaż zielonych oczu - dobór cieni i wykonanie makijażu

Zielone oczy świetnie podkreślają cienie w odcieniach fioletu.
Zielone oczy świetnie podkreślają cienie w odcieniach fioletu. (Zdjęcie autorstwa: Courtney Rhodes / CC BY 2.0)

Jak malować oczy? To pytanie zadaje sobie każda kobieta zanim oswoi się z zasadami makijażu i wypróbuje kilka z nich. Wszelkie uniwersalne wskazówki dotyczące makijażu oczu mają charakter ogólny i nie zawsze jesteśmy w stanie dobrze je zrozumieć. Cienie do oczu powinny być dopasowane nie tylko do pozostałej części makijażu twarzy, ale przede wszystkim do typu urody, karnacji i koloru włosów. Sprawdź jaki makijaż najlepiej sprawdzi się w przypadku zielonych oczu.

spis treści

1. Dobór cieni do oczu

Porady specjalistów dotyczące wyboru odpowiedniego cienia do oczu nie mają charakteru uniwersalnego. Wybierając cienie do oczu, należy zwrócić uwagę na swoją karnację.

Kobietom o ciepłym typie urody poleca się barwy ziemi: zieleń ze złotem, oliwkę, ciepłe złoto, miedź, oranż, ciepły brąz, cegłę, turkus, oberżynę czy śliwkę. Zaś do chłodnego typu urody pasują barwy zimy, takie jak: szarość, grafit, lawenda, brudna zieleń, czekolada i biel.

Zobacz film: "Makijaż biznesowy - oczy"

Niegdyś styliści wyznawali zasadę mówiącą, że kolor cieni do powiek powinien być dopasowany do koloru tęczówki. Dziś panuje zasada lekkich kontrastów. Jeśli chcesz zaakcentować kolor oczu, daj im więcej wyrazu w postaci barwy kontrastowej.

Rodzaje cieni do oczu:

  • cienie w kamieniu (sprasowane) - możesz nakładać je za pomocą pędzla, aplikatora, a nawet palcami, utrzymują się na powiece około 8 godzin,
  • cienie w kremie - są mniej trwałe niż cienie w kamieniu, ale za to świetnie nadają się dla kobiet, które mają suchą skórę, czasami mogą zbierać się w zagłębieniach powieki,
  • cienie w płynie - są bardzo trwałe, ale podczas ich rozprowadzania należy działać precyzyjnie i szybko,
  • cienie w sztyfcie - są wygodne w użyciu, można nałożyć je za pomocą palców.

Zobacz także:

2. Cienie dla zielonych oczu

Postaw na barwy kontrastowe do koloru twojej tęczówki. Dzięki cieniom do zielonych oczu, możesz nadać im wyjątkowy kolor, zwracający uwagę każdego. Wybierz: róże, brązy i fiolety.

Wśród fioletów masz do dyspozycji całą gamę kolorów, takich jak:

  • lila,
  • lawenda,
  • wrzos,
  • oberżyna,
  • śliwka.

Oczy zielone z domieszką błękitu podkreślisz za pomocą purpury lub śliwki z odrobiną brązu. Z drugiej strony, cienie do powiek w barwach lawendy i fioletu, połączone z odrobiną czerwieni lub różu, wydobędą żółte refleksy zielonych oczu.

Żaden inny kolor nie podkreśli zielonych oczu tak jak fiolet, dzięki niemu tęczówka nabiera wyrazistości. Również delikatne beże i róże, które możesz połączyć z brązem, świetnie współgrają z zieloną tęczówką.

Nie oznacza to, że zielone kolory nie pasują do twoich oczu. Wybierz inny odcień niż twoja tęczówka, koniecznie wypróbuj takich barw, jak butelkowa i trawiasta zieleń. Ciemne kolory, takie jak przydymiony szary i czekoladowo-brązowy nieznacznie zmniejszają oczy, a jednocześnie bardzo skutecznie podkreślają kształt oka.

Takie odcienie pasują do dużych i ładnie ukształtowanych powiek. Przy małych powiekach, korzystniej wyglądają barwy powiększające oko, takie jak beż czy kolor bzu. Z pewnością, nie można przesadzać z zielenią i odcieniami czerwieni oraz brązu, zwłaszcza przy zaczerwienionych oczach i spuchniętych powiekach.

Pamiętaj, że to ty musisz dobrze się czuć w wybranych odcieniach. Cienie do powiek są permanentnym elementem makijażu prawie każdej kobiety. Podkreślają oczy, które są punktem centralnym całej twarzy.

Prawidłowo dobrane cienie do powiek tworzą naturalny i stonowany make-up oczu. Z jednej strony, nie ma ściśle określonych zasad, dotyczących makijażu oczu zielonych, jednak z drugiej strony - istnieje paleta barw, za pomocą których łatwo wydobędziesz kolor oczu.

Kluczem do dobrania idealnego zestawienia kolorystycznego cieni do powiek jest metoda prób i błędów. Tylko konkretne techniki makijażu wykorzystujące określone produkty kosmetyczne i akcesoria do make-upu odpowiednio podkreślą tęczówkę.

3. Przygotowanie do wykonania makijażu zielonych oczu

Zanim przystąpisz do makijażu zielonych oczu, zadbaj o wyregulowanie brwi. Za pomocą pęsety usuń zbędne włoski znajdujące się poza linią brwi i pomiędzy łukami brwiowymi. Pozostałe włoski przyczesz specjalnym grzebykiem do brwi.

Pamiętaj, że zadbane brwi dodatkowo podkreślą zieleń oczu i przyciągną uwagę w ich stronę. Luki powstałe w łuku brwiowym uzupełnij za pomocą ołówka do brwi lub pudru nałożonego niewielkim pędzelkiem do makijażu. Najlepiej wypełniać je delikatnymi i krótkimi ruchami, które imitują naturalne ułożenie włosków.

Jeżeli dążysz do stworzenia trwałego make-upu, pokryj powieki bazą pod makijaż od linii rzęs, aż po łuk brwiowy. Dzięki temu makijaż oczu będzie wyglądał lepiej i będzie o wiele bardziej wytrzymały.

Złoty makijaż – jak i czym zrobić, na jakie okazje i komu pasuje?
Złoty makijaż – jak i czym zrobić, na jakie okazje i komu pasuje?

Złoty makijaż kojarzy się głównie z intensywnie błyszczącymi, śmiałymi akcentami. Dlatego też często

przeczytaj artykuł

4. Jak wykonać makijaż zielonych oczu?

Używając łagodnego odcienia fioletu, purpury lub śliwki oznacz kontur oka i upewnij się, że kolor dokładnie zlewa się z linią rzęs. Cień do powiek możesz nałożyć jedynie na powiekę, zatrzymując się na granicy rzęs, lub stworzyć makijaż wieczorowy, wyprowadzając kolor poza zewnętrzną granicę powieki.

Niezależnie od stosowanej techniki makijażu, granice koloru należy rozmyć pędzelkiem do nakładania cieni. Aby dodać makijażowi głębi i nadać mu odpowiedni kształt, nałóż ciemniejszy cień po zewnętrznej stronie górnej powieki, a także podkreśl nim zgięcie za pomocą miękkiego aplikatora.

Następnie pod łukiem brwiowym i na wewnętrznych kącikach oczu rozprowadź cień rozjaśniający. W ten sposób rozświetlisz spojrzenie i wydobędziesz kolor oczu. Podkreśl kształt oczu, rozprowadzając kremowy eyeliner u podstawy rzęs. Wybierz kosmetyk w naturalnej barwie, najlepiej czarny, szary lub brązowy.

W ten sposób sprawisz, że rzęsy wydadzą się bardziej gęste. Możesz narysować kreskę jedynie na górnej powiece lub podkreślić górną i dolną linię rzęs. Na koniec użyj zalotki w celu podkręcenia rzęs i dokładnie wytuszuj rzęsy kosmetykiem dopasowanym do koloru eyelinera. Pamiętaj o rozdzieleniu rzęs i usunięciu grudek tuszu za pomocą specjalnej szczoteczki do rzęs.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze