Trwa ładowanie...

Manualne oczyszczanie twarzy

Avatar placeholder
18.04.2017 11:12
Manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy jest często wykonywane w salonach kosmetycznych, mimo że jest dość bolesne i wymaga poświęcenia około dwóch godzin. Popularność tego zabiegu wiąże się z faktem, że jest to dość skuteczna metoda na oczyszczanie skóry. Ma ona jednak także swoich przeciwników. Cały zabieg składa się z oczyszczania twarzy, tonizowania, nałożenia maseczki, rozgrzania skóry ciepłą parą, wyciskania zaskórników i pryszczy oraz dezynfekowania.

spis treści

1. Jak wygląda manualne oczyszczanie twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny, który składa się przede wszystkim z ręcznego wyciskania zaskórników i drobnych ropnych pryszczy. Jednak całość zabiegu to także inne działania, mające na celu sprawienie, by oczyszczanie było jak najdokładniejsze. Całość trwa około dwóch godzin. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach.

Dzięki regularnemu oczyszczaniu skóry twarzy złuszczamy martwe komórki naskórka, które blokują dopływ substancji aktywnych nakładanych na skórę. Kiedy wykonamy peeling, nakładane kosmetyki – krem, serum, maska – dotrą do głębszych warstw skóry i lepiej ją nawilżą, odżywią. Częste wykonywanie peelingów delikatnie złuszcza naskórek, powodując przywrócenie jego świeżego, naturalnego wyglądu, cera nie jest koloru ziemistego, znikają również delikatne przebarwienia.

Zobacz film: "Sekrety Urody: Oczyszczanie cery"
  • Zaczynamy od oczyszczenia twarzy z zanieczyszczeń i makijażu mleczkiem i pianką.
  • Kolejnym krokiem jest tonizowanie za pomocą toniku.
  • Później stosowany jest peeling dobrany do rodzaju cery – może być np. enzymatyczny lub drobnoziarnisty – dzięki czemu martwy naskórek zostanie złuszczony.
  • Następnie stosowana jest specjalna maseczka z alg lub inna, rozpulchniająca skórę.
  • Za pomocą wapozonu rozgrzewa się skórę ciepłą parą.
  • Oczyszcza się twarz, wyciskając zaskórniki i pryszcze.
  • Później przeprowadzana jest dezynfekcja z zastosowaniem darsonwalizacji.
  • Na końcu nakłada się maskę łagodzącą lub specjalny krem do twarzy.

Cena zabiegu waha się w zależności od stanu skóry, a także od wybranych składników zabiegu (np. krem zamiast maseczki będzie tańszy, zwykła maseczka nawilżająca będzie tańsza niż maseczka z alg). Kosztuje zwykle około stu złotych.

2. Wady manualnego oczyszczania twarzy

Według niektórych kosmetologów, oczyszczanie manualne skóry nie przynosi jej zbyt wielu korzyści. Skóra jest oczyszczona z zaskórników i krostek, ale nie na długo. Niestety, oczyszczanie w ten sposób jest nie tylko nieprzyjemne, ale także zwiększające produkcję łoju, co jest szczególnie uciążliwe dla osób mających tłustą lub trądzikową cerę. Problemy skórne mogą się nawet pogłębiać, szczególnie jeśli wyciskane są zmiany ropne na skórze. Stan zapalny pod wpływem wyciskania może się rozprzestrzenić, a co gorsza, może także pozostawić przebarwienie lub bliznę. Wyjątkowo niekorzystne jest przekłuwanie igłą niektórych zmian skórnych, co na szczęście jest coraz rzadziej stosowane. Regularne oczyszczanie skóry także może nie być do końca dobre dla stanu cery. Pory i naczynia krwionośne stają się rozszerzone, co nie sprzyja ładnemu wyglądowi. Oczyszczanie skóry może być korzystne, pod warunkiem, że wyciskane są wyłącznie zmiany o charakterze niezapalnym (czyli np. zaskórniki czy grudki), a zmiany ropne i zapalne są leczone za pomocą specjalnych preparatów antybakteryjnych i łagodzących. Dodatkowo można zastosować prądy d’Arsonvala, jonoforezę lub sonoforezę. Są to metody mniej inwazyjne i bezpieczniejsze, a jednocześnie skuteczniejsze i o głębszym działaniu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze