Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Sekret młodości– mezoterapia igłowa

Sekret młodości– mezoterapia igłowa
Sekret młodości– mezoterapia igłowa

Z mezoterapii igłowej korzysta wielu moich pacjentów ponieważ w szybkim czasie daje widoczne rezultaty. Ma ona działanie odmładzające, regeneracyjne i głęboko nawilżające skórę. Przeprowadzana regularnie opóźnia pojawianie się głębokich zmarszczek, zdecydowanie polepsza kondycję cery oraz sprawia, że skóra staje się napięta i pełna blasku. Dzisiaj omówię najważniejsze kwestie dotyczące tej popularnej metody leczenia.

1. Mezoterapia igłowa – wskazania

Mezoterapię igłową bardzo często wykonuje się w celu poprawienia kondycji skóry. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest przesuszenie cery, utrata jędrności oraz spadek elastyczności. Tę metodę leczenia stosuje się także w formie profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Mezoterapię igłową przeprowadza się nie tylko w obrębie skóry twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Oprócz tego zabieg doskonale sprawdza się w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów – skutecznie poprawia krążenie krwi oraz korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne. Dodatkowo mezoterapię przeprowadza się w celu redukcji cellulitu i zmniejszenia widoczności rozstępów.

2. Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Specjalista przeprowadzający mezoterapię igłową wykorzystuje niewielką igłę, za pomocą której wstrzykuje w skórę małe dawki odpowiednio dobranej substancji leczniczej. To, jaki preparat aplikuje się podczas zabiegu, zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu stosowana jest ta metoda leczenia. Aby poprawić kondycję skóry, bardzo często wykorzystuje się mieszankę trzech produktów, które charakteryzują się działaniem regenerującym oraz rewitalizującym. Wstrzyknięta substancja działa miejscowo, stopniowo rozchodząc się w skórze.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

3. Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa wykonywana w celu poprawy kondycji skóry sprawia, że cera nabiera blasku i staje się odżywiona oraz odmłodzona. W przypadku stosowania zabiegu do leczenia łysienia widoczne jest zahamowanie wypadania włosów, a także wzrost nowych mieszków włosowych. Najlepsze efekty osiągnąć można dzięki wykonaniu serii kilku zabiegów, np. co dwa tygodnie przez dwa miesiące. Następnie dobrze jest powtarzać mezoterapię raz w miesiącu, by satysfakcjonujące rezultaty były widoczne przez długi czas.

4. Kiedy nie należy wykonywać mezoterapii igłowej?

W przypadku wszystkich zabiegów medycyny estetycznej istnieje szereg sytuacji, w których należy zrezygnować z zastosowania danej metody leczenia. Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej jest m.in. ciąża oraz karmienie piersią. Oprócz tego zabiegu nie można przeprowadzać w przypadku czynnych chorób autoimmunologicznych, opryszczki czy zaawansowanej cukrzycy. Przeszkodę w stosowaniu mezoterapii igłowej stanowią także różnego rodzaju infekcje skórne i przyjmowanie leków, które obniżają krzepliwość krwi.

Idealnym uzupełnieniem zabiegów mezoterapii będzie pielęgnacja skóry kosmetykami zawierającymi witaminy C i E, które pomogą podtrzymać efekt nawilżenia,rozświetlenia oraz napięcia skóry.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze