Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Terapia zimnem

Avatar placeholder
09.12.2015 08:15
Terapia zimnem
Terapia zimnem

Terapia zimnem, czyli krioterapia, poprawia jędrność i napięcie skóry, a co więcej – ma także działanie lecznicze. Dzięki niskim temperaturom krążenie się polepsza, co powoduje, że cera jest lepiej dotleniona i wygląda korzystniej.

W ostatnich latach dużą popularność zyskały kriozabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Dzięki tej metodzie wykonanie makijażu permanentnego oraz likwidacja niektórych defektów kosmetycznych nie będą już bolesne.

1. Jak działa terapia zimnem?

Aby skóra była jędrna i piękna, naczynia krwionośne muszą być sprawne, gdyż to one są odpowiedzialne za dostarczanie jej niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Zimno bezpośrednio wpływa na tzw. efekt „pompowania”, dzięki czemu komórki zostają dotlenione.

Powoduje to, że rezerwy, które zostają optymalnie zużywane, a składniki aktywne poprawiają jej funkcjonowanie. Skutkiem jest wygładzanie zmarszczek oraz ujędrnianie cery.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
10 kroków do zdrowej skóry w każdym wieku
10 kroków do zdrowej skóry w każdym wieku [10 zdjęć]

Czy wiedziałaś, że zaburzenia hormonalne mogą przyczynić się do wystąpienia nieestetycznych zmian w

zobacz galerię

2. Na czym polegają zabiegi krioterapii?

Jest wiele zabiegów, w których wykorzystywane jest zimno. Należy do nich  Cryodermie. W czasie zabiegu wprowadza się do skóry substancje aktywne – nawilżające lub przeciwzmarszczkowe produkowane na bazie wód termalnych. Dzieje się to przy temperaturze -5 st. C.

Efekty tego typu zabiegu są widoczne natychmiast, dlatego często stosuje się go przy liftingu skóry, który poprawia owal twarzy, wygładza zmarszczki oraz stymuluje odnowę komórkową. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, a niska temperatura nie powoduje odmrożenia tkanek. Uczulenia i podrażnienia również się nie pojawiają. Może być stosowany jako dodatek do innych kuracji pielęgnacyjnych twarzy, szyi i dekoltu.

Innym zabiegiem z użyciem niskich temperatur jest Cryopigmentation polegający na redukcji bólu przy wykonywaniu makijażu permanentnego. Krioterapia jest w tym przypadku przede wszystkim środkiem uśmierzającym. Zastosowanie stabilizowanego chłodzenia powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, co zmniejsza ryzyko obrzęku i krwawienia.

Przy wykonywaniu makijażu permanentnego ból może być duży  - w zależności od wrażliwości osoby, a dzięki Cryopigmentation staje się znacznie mniejszy.

Kolejnym jest Cryolift – zabieg poprawiający jędrność skóry twarzy i dekoltu. Dzięki niemu uzyskujemy efekt napięcia wewnętrznych części ramion oraz pozbywamy się wiotkiej skóry z brzucha i biustu. Osoby mające problemy z rozstępami mogą zauważyć zmniejszenie się ich widoczności.

Polega on na łączeniu biostymulujących właściwości krioterapii z działaniem substancji aktywnych zawartych w preparatach wykorzystywanych podczas zabiegu podawanego w temperaturze -15 st. C. Niska temperatura sprawia, że substancje aktywne są szybciej wchłaniane i trafiają nawet do najgłębszych warstw naskórka.

Metodę tę może stosować praktycznie każdy ponieważ jest przeznaczona dla każdego rodzaju cery. Również wiek nie ma znaczenia – Cryoift jest zabiegiem bezpiecznym w każdym wieku.

Zabiegi na zmarszczki wykorzystujące niską temperaturę weszły na stałe do kanonu najpopularniejszych kuracji kosmetyczno - dermatologicznych.

Wygładzanie zmarszczek za pomocą zimna to wyjątkowo bezpieczna forma zabiegu przeciwzmarszczkowego, a oprócz tego nie wywołuje efektów ubocznych - jak ma to miejsce w przypadku użycia sztucznych substancji lub nieodpowiednich kosmetyków.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze