Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Termage

Avatar placeholder
26.01.2017 10:49
Termage
Termage

Termage, podobnie jak lifting, pozwala uzyskać efekt gładkiej i napiętej skóry, jednak w odróżnieniu od niego, nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Podczas zabiegu termage specjalne urządzenie powoduje ogrzanie głęboko osadzonych powłok skórnych poprzez produkcję fal radiowych. Proces ten skutkuje napięciem włókien kolagenowych, które wraz z wiekiem ulegają rozciągnięciu. Działanie zabiegu termage zostało potwierdzone w badaniach klinicznych – ujędrnia on skórę, redukuje zmarszczki oraz poprawia zarys twarzy i policzków.

spis treści

1. Działanie zabiegu termage

Wraz z wiekiem, skóra staje się coraz bardziej wiotka, traci napięcie, policzki zapadają się i zmienia się ogólny kształt twarzy. Proces ten spowodowany jest przede wszystkim zmianami hormonalnymi, ciążami, a także radykalnymi wahaniami masy ciała. Niestety, nie wszystkie czynniki powodujące utratę elastyczności skóry można kontrolować. Dzięki zabiegowi termage możliwe jest przywrócenie dobrego wyglądu skóry, bez konieczności przechodzenia zabiegu chirurgicznego. W wyniku zabiegu włókna kolagenowe zostają odbudowane, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra staje się jędrna i elastyczna, powieki są podniesione, a owal twarzy pełniejszy. Skóra na dekolcie i szyi odzyskuje młodzieńcze napięcie. Co więcej, termage umożliwia ujędrnienie skóry na brzuchu, nogach, ramionach i przedramionach, a więc doskonale modeluje sylwetkę.

2. Przebieg zabiegu termage

Podczas zabiegu termage wykorzystuje się prąd o częstotliwości właściwej dla fal radiowych. W wyniku tego procesu, tkanka podskórna i właściwa nagrzewają się, podczas gdy naskórek pozostaje chłodny. Umożliwia to odbudowanie włókien kolagenowychi polepszenie ich struktury. Zregenerowane włókna są krótsze i bardziej elastyczne, co prowadzi do lepszego napięcia skóry, likwidacji zmarszczek i wiotkich partii skóry. Szczególnymi wskazaniami do zabiegu są problemy związane z opadającymi powiekami, zapadniętymi policzkami, obwisłym podbródkiem, a także zwiotczałą skórą w okolicy szyi, dekoltu i czoła.

Zobacz film: "Skóra po zabiegach kosmetycznych"

Bezpośrednio przed zabiegiem na skórę nakłada się specjalną siatkę, zawierającą punkty działania impulsów. Następnie, konkretne partie skóry poddawane są działaniu prądu. Podczas gdy głębokie warstwy skóry są mocno nagrzewane, naskórek jest chroniony przed ciepłem. Proces ten trwa ok. 60 minut. W ten sposób skóra zyskuje jędrność, elastyczność, znikają rozszerzone pory i zmarszczki, a owal twarzy staje się kształtny. Zabieg termage wielokrotnie powtarzany gwarantuje efekt podobny do tego, jaki daje laserowe usuwanie zmarszczek.

3. Kiedy wykonać zabieg termage?

Wskazania do zabiegu to przede wszystkim:

  • wiek od ok. 35 do 60 lat,
  • delikatna lub średniozaawansowana utrata elastyczności skóry,
  • powstanie płytkich linii i zmarszczek,
  • niemożliwość przebycia lub brak zainteresowania zabiegiem chirurgicznym.

Tuż po zabiegu termage skóra można być delikatnie zaczerwieniona. Często efekt napięcia skóry pojawia się od razu po jego zakończeniu. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń co do stosowania makijażu twarzy i wykonywania codziennych obowiązków po zabiegu. Jest on bezbolesny i skutkuje natychmiastowym spłyceniem zmarszczek.

Efekt liftingu utrzymuje się długo – jak wskazują badania kliniczne, skóra pozostaje napięta nawet przez ponad 3 lata po zabiegu. To, jak długo będziesz cieszyć się jędrną skórą, zależy od wielu czynników, takich jak wiek, tryb życia i stan skóry. Metoda termage jest bardzo bezpieczna – współczynnik bezpieczeństwa sięga 99,8%. Natomiast pojawiające się czasem efekty uboczne, np. zaróżowiona skóra i opuchlizna, znikają już po kilku godzinach po zabiegu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze