Trwa ładowanie...

Trwałe prostowanie włosów - opis zabiegu, wskazania i przeciwwskazania

Avatar placeholder
23.04.2021 14:56
Trwałe prostowanie włosów - opis zabiegu, wskazania i przeciwwskazania
Trwałe prostowanie włosów - opis zabiegu, wskazania i przeciwwskazania

Trwałe prostowanie włosów to dobre rozwiązanie dla kobiet, które mają dość codziennego prostowania włosów. Zastosowanie domowej prostownicy daje krótkotrwałe efekty. Mimo wyprostowania i zastosowania specjalnych kosmetyków, zabieg należy powtórzyć następnego dnia. Działanie na włosy wysoką temperaturą sprawia, że stają się wysuszone, matowe i osłabione. Chemiczne prostowanie włosów to alternatywa dla domowych prostownic. Chemiczne prostowanie włosów pozwala cieszyć się na trwałe płaskimi, gładkimi włosami.

spis treści

1. Trwałe prostowanie włosów - opis zabiegu

Trwałe prostowanie włosów wykonuje się w salonach fryzjerskich. Jest przeprowadzany techniką ciepłą lub zimną i trwa około trzech godzin. Długotrwały efekt prostych włosów można uzyskać przez prostowanie chemiczne włosów. Włosy poddaje się działaniu specjalnych środków chemicznych, wpływających na naturalną strukturę włosa. Dodatkowo, można prostować włosy profesjonalnymi żelazkami. Kobietom, które decydują się na trwałe prostowanie włosów, wcześniej poleca się wykonanie próby wrażliwości skóry, ponieważ zastosowane w zabiegu środki chemiczne mogą wywołać różne reakcje alergiczne. Efekt trwałego prostowania utrzymuje się około trzech lub czterech miesięcy – po tym czasie należy powtórzyć zabieg. Preparaty użyte do chemicznego prostowania włosów mocno ingerują w strukturę włosa i rozbijają mostki siarczkowe, które są odpowiedzialne za skręty.

Chemiczne prostowanie włosów nie jest polecane osobom z włosami zniszczonymi, osłabionymi, z rozdwajającymi się końcówkami i po niedawnych zabiegach koloryzacyjnych. Ten zabieg fryzjerski i tak nadwyręża strukturę wewnętrzną włosa, więc nie powinien być przeprowadzany w krótkim czasie od farbowania włosów czy trwałej ondulacji.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Trwałe prostowanie włosów - wskazania i przeciwwskazania

Trwałe prostowanie włosów jest przeznaczone jest dla osób, które mają włosy falowane i kręcone. Nie jest polecany kobietom o delikatnych, cienkich lub rozjaśnionych włosach. Chemiczne prostowanie bardzo niszczy włosy – sprawia, że stają się one suche i łamliwe, choć to nie jest regułą. Kobiety o silnych, zdrowych i grubych włosach praktycznie nie zauważą, że włosy się zniszczyły. Trwałe prostowanie włosów nie jest polecane klientkom, które poddały się wcześniej trwałej ondulacji, ponieważ włosy mogą się połamać. Po zabiegu lepiej nie farbować włosów i nie rozjaśniać ich, ponieważ staną się matowe i kruche.

Należy pamiętać, że trwałe prostowanie włosów to nie wszystko. Po zabiegu należy szczególnie dbać o zachowanie zdrowego i pięknego wyglądu włosów. Trzeba używać kosmetyków przeznaczonych specjalnie do prostych włosów. Co jakiś czas warto wybrać się na odżywienie i nawilżenie włosów do salonu fryzjerskiego, a na co dzień stosować odpowiednie szampony, maski i odżywki. Aby wyprostowane włosy na długo zachowały swój wygląd, podczas suszenia włosów suszarką można je delikatnie rozczesywać z góry do dołu – wtedy efekt wyprostowania będzie łatwiej utrzymać. Kiedy widzisz, że kosmyki włosów zaczynają się skręcać, pomimo stosowania właściwych kosmetyków, wówczas udaj się do fryzjera w celu zmiany fryzury lub powtórzenia zabiegu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze