Trwa ładowanie...

Biegasz? Pomagaj!

6 kwietnia w Konstancinie – Jeziornie wystartuje wyjątkowy bieg – Blood Brothers Run. Biegacze wspólnie staną na starcie, by promować honorowe krwiodawstwo!

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

W Polsce krew potrzebna jest co 15 sekund. Aby zwrócić uwagę na ten problem i zachęcić ludzi do honorowego oddawania krwi, Fundacja Krewniacy oraz Daj Głos zdecydowała się zorganizować wyjątkowy bieg – Blood Brothers Run.

Zawodnicy zmierzą się na 3 dystansach: 2,5 km, 5 km oraz 10 km. Wszystko po to, by każdy – nawet amator – mógł pobiec w słusznej sprawie. Trasa biegu prowadzi uliczkami urokliwego Parku Zdrojowego w Konstancinie – Jeziornie. Biegacze będą pokonywać kolejne 2,5 kilometrowe pętle. Każdy z nich otrzyma czerwoną koszulkę z grupą krwi – razem stworzą krwiobieg.

Wszystkie biegi startują niemalże jednocześnie – najpierw ten na 10 km, 30 min później – 5 km i po kolejnych 30 min – 2,5 km. Ostatni z dystansów przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi. Dzięki zaangażowaniu sponsorów, każde dziecko otrzyma w pakiecie startowym pluszowego misia z grupą krwi.

Blood Brothers Run
Blood Brothers Run

Oprócz biegów na zawodników czekać będzie miasteczko biegacza usytuowane na ternie Parku, strefa cateringowa, zabaw oraz relaksu. Dodatkowo organizatorzy zapowiadają udział znanych osób takich jak Michał Milowicz, Marek Siudym, Marcin Najman czy Karolina Nowakowska. Będzie można wraz z nimi zmierzyć się na trasie, a dodatkowo zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy biegu chcą uczynić 6 kwietnia Światowym Dniem Krewniaka. Aby podziękować krwiodawcom za ich dar przygotowali także specjalną zniżkę dla osób posiadających Książeczkę Honorowego Krwiodawcy lub zaświadczenie z ostatniego pobrania krwi. Na takie osoby czeka aż 50% zniżki na pakiet startowy (więcej informacji w regulaminie biegu).

Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna – Kazimierza Jańczuka.

Wspólnie pokażmy jak ważne jest to, aby krwi nigdy nie brakowało. Razem z nami stań na starcie Blood Brothers Run i pobiegnij w słusznej sprawie.

Więcej informacji: www.bloodbrothersrun.pl

FB: Blood Brothers Run

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4412

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.