Trwa ładowanie...

Depilacja laserowa - charakterystyka, skutki uboczne

Względy estetyczne to jeden z głównych powodów decyzji kobiet o wykonaniu depilacji laserowej. Jednak poza tym często istnieją inne ważne powody medyczne. Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet, które mają problem z nadmiarem hormonów męskich w organizmie i włosy zaczynają rosnąć w dosyć nietypowych miejscach, takich jak na przykład broda. Na ten zabieg często decydują się również kobiety, które mają problem z zapaleniem okołomieszkowym. Co warto jeszcze wiedzieć o tym zabiegu?

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

spis treści

1. Depilacja laserowa - charakterystyka

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer
Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer

Mikrodermabrazja jest to specjalny zabieg z użyciem fal radiowych, który ma na celu wygładzenie skóry,...

zobacz galerię

2. Depilacja laserowa - skutki uboczne

Podrażnienia skóry  po depilacji
Podrażnienia skóry po depilacji

Depilacja tradycyjną maszynką w wielu przypadkach wywołuje wysypkę, zaczerwienienie lub ogólne podrażnienie...

zobacz galerię

Jeżeli należysz do grona osób, które troszczą się o własne bezpieczeństwo, powinnaś przeanalizować wszystkie plusy oraz minusy depilacji laserowej. Wprawdzie po zabiegu rzadko kiedy dochodzi do powikłań, jednak przypadki takie się zdarzają i trzeba mieć je na uwadze. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona. W obrębie mieszków włosowych pojawiają się czerwone punkciki. Dzieje się tak, ponieważ laser niszczy znajdujący się tam mieszek włosowy i tkanka go otaczająca jest delikatnie podrażniona. Metoda ta to ingerencja w skórę i takie objawy są normalne. Po depilacji laseowej w obrębie mieszka mogą być widoczne włoski. Nie oznacza to, że zabieg się nie udał. Zniszczony włos może tkwić w obrębie skóry, ale po kilku dniach samoistnie wypadnie. Zdarza się, że po depilacji laserem na powierzchni skóry pojawiają się brązowe plamy, tj. przebarwienia . Niekiedy nawet skóra staje się wręcz chropowata. Z reguły objawy te są tymczasowe i znikają samoistnie w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Depilacja wykorzystująca działanie lasera rzeczywiście jest obecnie najskuteczniejszą z metod umożliwiających trwałe usunięcie owłosienia. Oczywiście musisz spełniać odpowiednie kryteria, aby zabieg się udał. Wiele kobiet jest bardzo zadowolonych z efektów końcowych. Jeżeli jesteś zdecydowana na zabieg, dowiedz się dokładnie, czego możesz się spodziewać po takim zabiegu, abyś nie czuła się zaskoczona.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.