Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – jaki trening wybrać?

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn są przeróżne. Jak zatem wybrać ten, odpowiedni dla siebie, by był przyjemny i jednocześnie dawał satysfakcję?

Zobacz film: "Ćwiczenie na mięśnie brzucha z wykorzystaniem przyrządu"

spis treści

1. Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – co wybrać?

Wielu ludzi ceni sobie spokój i szanuje swój czas. Zatem dlaczego miałoby być inaczej przy dobrze ćwiczeń? Specjaliści polecają dwa rodzaje treningów, które można z powodzeniem wykonywać w domowym zaciszu, o dowolnej porze.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej...

zobacz galerię

2. Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – 6 Weidera

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn mogą zostać podjęte w postaci treningu, jakim jest aerobiczna szóstka Weidera. Składa się na niego sześć zadań różnego rodzaju. Wszystkie te ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn należy wykonywać leżąc. Najlepiej, jeśli przygotujemy sobie wcześniej miękkie podłoże o równej strukturze. Zaletą tych ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn jest to, iż nie wymagają zakupu żadnego specjalistycznego sprzętu. To mięśnie mają tworzyć bazę do treningu. Wybór tego rodzaju aktywności to niepisana deklaracja podjęcia ćwiczeń codziennie przez sześć tygodni. Twórca treningu założył możliwość opuszczenia tylko jednego dnia! Co więcej te ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn są codziennie takie same, a długość ich wykonywania rośnie wraz z mijającymi dniami.

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn, jakimi są te z szóstki Weidera poprawiają kondycję zarówno dolnych, jak i górnych partii mięśni. Przyczyniają się także do ich uwydatnienia.

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn można wykonywać w domu.
Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn można wykonywać w domu.

3. Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – brzuszki

Innym rodzajem ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn jest tak zwany program brzuszków. Jak sama nazwa wskazuje polega on na robieniu brzuszków i w zasadzie ogranicza się tylko do tego. Czas trwania treningu to dwadzieścia tygodni. Te ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn zaczyna się od małej liczby powtórzeń, ale w trakcie upływającego czasu się je zwiększa. Do tego stopnia, by ostatniego dnia treningu dojść do trzystu brzuszków.

10 porannych motywatorów do ćwiczeń
10 porannych motywatorów do ćwiczeń [10 zdjęć]

Zamiast budzić się z rana i myśleć o tym, że trzeba trochę poćwiczyć, lepiej po prostu przystąpić do...

zobacz galerię

4. Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn – ABS

Trzecim sposobem na ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn jest trening zwany ABS. Zakłada on pojęcie wysiłku fizycznego cztery razy w tygodniu i to jest liczba minimalna. Trzeba jednak koniecznie uwzględnić w grafiku chociaż jeden dzień wolny od ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn po to, by pozwolić zregenerować się mięśniom.

Specjaliści twierdzą, iż ten trening jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają mało wolnego czasu lub/i potrzebują częstych zmian. Dlaczego? Otóż wykonanie tych ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn trwa zaledwie dziesięć minut. Co więcej trening ten stawia przed ćwiczącym wyzwania – można przechodzić na kolejne poziomy trudności, aż dojdzie się do ostatniego – dziesiątego. Na pierwszym etapie robi się rozgrzewkę, co stanowi solidne przygotowanie mięśni i całego organizmu do wysiłku. W celu uzyskania oczekiwanych rezultatów warto zadbać o odpowiednie zestawy ćwiczeń oraz zwrócić szczególną uwagę na to, jak one oddziałują na brzuch, a także czy powinny po sobie następować.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.