Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na dolne partie brzucha - podstawowe informacje, rodzaje ćwiczeń

Ćwiczenia na dolne partie brzucha są dosyć trudne, ponieważ dolna partia brzucha to delikatne miejsce w naszym ciele. Dzięki ćwiczeniom na dolne partie brzucha będziemy mogli pozbyć się "oponki" i sprawić, że nasz brzuch będzie jędrny i tak płaski jak tylko to możliwe. Najpopularniejsze ćwiczenia na dolne partie brzuch są trudniejsze niż inne, na przykład brzuszki, które ćwiczą głównie górne partie brzucha. Ćwiczenia na dolne partie brzucha są bardziej wymagające. Efekty ich wykonywania są jednak warte trudu.

Zobacz film: "Ćwiczenie na mięśnie brzucha z wykorzystaniem przyrządu"

spis treści

1. Ćwiczenia na dolne partie brzucha - podstawowe informacje

Ćwicząc dolne partie brzucha powinniśmy być systematyczni oraz konsekwentni, ponieważ ich efekty widoczne będą dopiero po jakimś czasie. Do ćwiczeń na dolne partie brzucha musimy dołączyć odpowiednią dietę, ponieważ bez tego nie będziemy w stanie odsłonić naszych wyrobionych i wzmocnionych ćwiczeniami mięśni.

Ćwiczenia na dolne partie brzucha muszą być wykonywane w dużej liczbie powtórzeń, podczas kilku nieprzerwanych serii. Należy je ćwiczyć często i podczas treningu musimy "czuć" mięśnie, odczuwać ich pracę, jednak nie nadwyrężając ich. Mięśnie brzucha powinniśmy "czuć" zaraz nad pępkiem, wtedy możemy być pewni, że wykonujemy ćwiczenia na dolne partie brzucha poprawnie.

2. Ćwiczenia na dolne partie brzucha - rodzaje ćwiczeń

2.1. Ćwiczenia na dolne partie brzucha - unoszenie nóg w pozycji leżącej

To ćwiczenie na dolne partie brzucha może wykonać każda osoba, nawet bez doświadczenia w trenowaniu brzucha. Nie jest ono wymagające ani nie wymaga specjalnych przyrządów, jednak wciąż powinniśmy uważać na odpowiednią technikę wykonywania. Aby wykonać to ćwiczenie musimy położyć się na podłodze na plecach.

Następnie, jedynie przy pomocy mięśni brzucha, staramy się przywieść nasze nogi do tułowia, lekko uginając je w kolanach. Podnosimy lekko plecy i patrzymy cały czas przed siebie. Wznosimy nogi powoli do momentu maksymalnego naprężenia mięśni, a następnie po chwili opuszczamy je powoli, tak, aby mięśnie były cały czas napięte. Ćwiczenie wykonujemy w ten sposób około 15 - 20 razy.

Cwiczenia na dolne partie brzucha są trudne, jednak wykonywanie ich pozwoli nam uzyskać doskonale wyrzeźbiony brzuch
Cwiczenia na dolne partie brzucha są trudne, jednak wykonywanie ich pozwoli nam uzyskać doskonale wyrzeźbiony brzuch (123RF)

2.2. Ćwiczenia na dolne partie brzucha - ćwiczenie dolnej partii brzucha w pozycji siedzącej

Ćwiczenia na dolne partie brzucha możemy wykonywać nie tylko w pozycji leżącej. Aby wykonać to ćwiczenie siadamy opierając plecy o parapet. Łapiemy parapet rękami, a następnie przyciągamy nasze nogi do tułowia, palcami u nóg sunąc po podłodze. Wyprostowane nogi unosimy w górę a następnie zataczamy nimi koło. Wracamy do pozycji wyjściowej, całość powtarzamy 20 razy.

2.3. Ćwiczenia na dolne partie brzucha - unoszenie kolan do tułowia w zwisie

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebować będziemy drążka do ćwiczeń. Wykonanie tego ćwiczenia z poprawną techniką wymaga mocnego uchwytu, więc zanim zaczniemy je wykonywać, upewnijmy się, że jesteśmy obyci z drążkiem i umiemy go poprawnie i mocno złapać, tak aby nasze dłonie wytrzymały ciężar naszego ciała przez kilka minut w swobodnym zwisie.

Przeczytaj także

Na początku ćwiczenia chwytamy drążek obiema rękami, cały czas patrząc przed siebie. Następnie zginamy całe nasze nogi, nie zginając ich w kolanach, aż do momentu, w którym nasze uda będą równoległe do podłoża. Następnie zginamy nogi w kolanach przyciągając je do klatki piersiowej. Trzymamy je przez chwilę, a następnie opuszczamy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.