Trwa ładowanie...

Depilacja laserowa - jak się do niej przygotować?

Depilacja laserowa od lat na stałe gości w ofercie gabinetów kosmetologicznych. W tym czasie poprawie ulegała skuteczność, ale też bezpieczeństwo zabiegów. Dlatego warto wybierać najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku – laser diodowy Vectus.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować
Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować

Depilacja wykonywana Vectusem będzie nie tylko bardziej efektywna i bezpieczniejsza, ale też mniej bolesna, a sam zabieg dość krótki. Jednakże nie oznacza to, że na można tak po prostu przyjść do gabinetu bez przygotowania. Przestrzeganie kilku prostych zasad podniesie skuteczność, a także komfort podczas zabiegów.

1. Przed zabiegiem

Przygotowania należy rozpocząć już miesiąc przed planowanym zabiegiem. W tym momencie należy zaprzestać depilacji oraz innych metod usuwania owłosienia, polegających na wyrywaniu włosów. W przeciwnym razie zabiegi będą nieskuteczne. Z tego samego powodu, również 4 tygodnie wcześniej, nie wolno się opalać, a także stosować kosmetyków samoopalających i brązujących.

Również miesiąc wcześniej nie wolno stosować preparatów, które uwrażliwiają na światło. Wliczają się w to wszelkie kosmetyki z kwasami owocowymi, witaminą C oraz witaminą A. Zrezygnować należy ze większości kremów rozjaśniających przebarwienia oraz peelingów kwasowych.

Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszelkie preparaty doustne, które uwrażliwiają na światło. Wliczają się w to chociażby ziołowe herbatki takie, jak dziurawiec, czy nagietek. Pamiętajmy, że w dniu zabiegu skóra nie może być przesuszona i podrażniona. Dlatego właśnie tydzień przed zabiegiem warto zacząć intensywnie nawilżać skórę i unikać wszelkich czynników drażniących. W dniu zabiegu, lub dzień wcześniej, należy jedynie ogolić obszar zabiegowy przy pomocy jednorazowej maszynki.

2. Przeciwwskazania do wykonania zabiegów

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegów. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy poinformować o nich osobę rejestrującą. Depilacji laserowej nie przeprowadza się w przypadkach takich, jak:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • podrażnienia skóry,
 • przerwanie ciągłości tkanki,
 • choroby skóry oraz infekcje o podłożu bakteryjnym, grzybiczym lub wirusowym,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców,
 • doustna terapia retinoidami.

Pamietaj, że zabieg depilacji laserowej wykonuje się w seriach!

Włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu. Wyróżniamy anagen, katagen oraz telogen. Zabiegi depilacji laserowej skuteczne są tylko w pierwszej, czyli w fazie wzrostu. Dlatego też cała kuracja obejmuje serię wizyt, odbywających się najczęściej co kilka tygodni. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć aż 95 proc. włosów. Pozostałe 5 proc. może, ale nie musi, pojawić się w ciągu roku od ostatniej wizyty. W takim wypadku można je usunąć podczas jednej wizyty przypominającejmówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica.

3. Darmowe konsultacje przed zabiegami

W naszej placówce istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Przeprowadza je doświadczony kosmetolog i mają one formę szczegółowego wywiadu. Ponadto przyglądamy się obszarowi skóry, który ma zostać poddany zabiegom. Na tej postawie ustalamy plan kuracji, określamy ilość wizyt, niezbędnych do osiągnięcia zadowalających efektów, a także określamy ich częstotliwość. Najczęściej jest to seria 4 – 6 wizyt w odstępach kilkutygodniowych. To jednak nie wszystko. Istotnym celem takiej wizyty jest upewnienie się, że nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegów. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta, dlatego zawsze jesteśmy bardzo ostrożni. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zalecamy skonsultowanie z dermatologiem mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica, która oferuje depilację laserową.

4. Dla kogo laserowa depilacja?

W dzisiejszych czasach kiedy kwestia dbania o wygląd nikogo już nie dziwi, nie bez znaczenia pozostaje temat depilacji. Każda kobieta, która dba o siebie, regularnie poddaje się temu zabiegowi. Okazuje się, że dziś są skuteczne metody na to, jak pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, praktycznie z każdego miejsca na ciele.

Depilacja laserowa to świetna alternatywa tradycyjnego sposobu pozbywania się zbędnego owłosienia poprzez golenie maszynką, aplikację kremu, czy mechaniczne wyrywanie włosia plastrami z woskiem. Każda kobieta, która depiluje się regularnie, doskonale wie, jak wiele traci na to czasu, depilacja laserowa pozwala natomiast na trwały efekt gładkiej skóry. Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom, które mają problem z podrażnieniami skóry, wrastaniem włosków oraz skłonnością do powstawania zapaleń mieszków włosowych.

Laserowe usuwanie owłosienia niezwykle ułatwia życie i wprowadza je na całkowicie nowy poziom, jest doskonałym rozwiązaniem dla podróżników, ale nie tylko, każdy, kto dba o swój wygląd, będzie zachwycony efektami takiego zabiegu.

5. Fenomen wiązki lasera

Kiedyś taki zabieg kojarzył się z częstymi i dość bolesnymi wizytami w salonie kosmetycznym, stąd niewiele było chętnych kobiet na tego typu eksperymenty, dziś depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, poprzez wykorzystanie najlepszych technologii i skutecznych narzędzi jak laser diodowy. Najnowocześniejsze lasery wyposażone są w cały zespół czujników, które na bieżąco monitorują ilość melaniny w depilowanym fragmencie skóry, takie działanie pozwala na dokładne i indywidualne dopasowanie mocy reagowania.

Poprzez pokrycie głowicy szkłem szafirowym, depilowana osoba nie odczuwa w ogóle bólu, ponieważ takie szkło przez cały czas trwania zabiegu przyjemnie chłodzi skórę, dzięki czemu nie ma śladu podrażnień, jak to często bywa przy depilacji maszynką czy plastrami. Nie ma większych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, o ile nie występuje jakieś ciężkie nowotworowe schorzenie czy choroba skóry, oczywiście przed przystąpieniem do pracy, najpierw przeprowadzony jest szczegóły wywiad i badanie fragmentu ciała, który ma zostać poddany głowicy.

Pierwsze efekty widoczne są jak najbardziej już po pierwszym zabiegu, jednak ilość potrzebnych powtórzeń zależy od indywidualnego uwarunkowania genetycznego czy hormonalnego. Nie bez znaczenia jest również cykl porostu owłosienia, ponieważ włosy nie rosną jednakowo, niektóre przez zbyt niską ilość melaniny nie zostają usunięte za pierwszym razem, laser usunie je przy następnej okazji. Specjaliści polecają powtórne wykonanie sesji od 4 do 6 razy w odstępie 4 do 10 tygodni. Tylko wtedy liczyć możemy na gwarantowany efekt i gładką, zadbaną skórę.

Ze względu na wysoką skuteczność laserowej depilacji, kobiety najczęściej decydują się na:

 • depilację okolic bikini,
 • depilację nóg,
 • depilację okolic nad górną wargą – wąsika,
 • depilację pachwin
 • depilację pach.

Warto pamiętać jednak, że zabieg wykonać można tak naprawdę na każdym fragmencie skóry. Niezwykle ważne jest przestrzeganie kilku zasad po przeprowadzonym zabiegu.

Laserowe usuwanie owłosienia może powodować zaczerwienienie skóry, bezpośrednio po wykonanej sesji, które ustępuje samoistnie po kilku dniach, stąd nie należy podrażniać skóry przez ten czas kosmetykami na bazie spirytusu. Przez pierwszy okres przeciwwskazaniem może być również wizyta na solarium, nadmierna ekspozycja na słońce, kąpiel w basenie, czy zbyt gorący prysznic.

Zaleca się stosowanie tylko łagodnych kosmetyków, takich jak Bepanthen czy Panthenol. Trzymanie się tych zaleceń pozwoli na szybkie i zadowalające efekty, jakie daje depilacja laserowa.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.