Trwa ładowanie...

Fryzura - jak ją dobrać?

Dobrze dobrana fryzura do twarzy może wiele zmienić w wyglądzie. Odpowiednia fryzura zamaskuje niektóre wady, takie jak odstające uszy, masywna szczęka czy zbyt wysokie czoło. Aby wyglądać jak najkorzystniej, należy najpierw zwrócić uwagę na zalety i wady w wyglądzie twarzy, aby te pierwsze wyeksponować, a drugie ukryć. Fryzura i ścięcie włosów powinny być zawsze dopasowane do kształtu twarzy, wysokości czoła, a także... wygody.

Zobacz film: "Loki na SYLWESTRA - GRWM"

spis treści

1. Fryzura a kształt twarzy

Osoby narzekające na brak czasu będą męczyły się z pielęgnacją bardzo długich włosów lub codziennym układaniem grzywki. Temperament także odgrywa ważną rolę w doborze fryzury. Odważne fryzury są przeznaczone dla odważnych kobiet, które nie boją się wyróżniać.

Pierwszym krokiem do dobrania odpowiedniej dla siebie fryzury jest określenie swojego kształtu twarzy.

Nie jest to proste zadanie, ale można rozwiązać go w taki sposób, że obrysowuje się długopisem kształt swojej twarzy na zdjęciu en face i z gładko zaczesaną fryzurą - wtedy włosy nie będą przeszkadzały w określeniu prawidłowych zarysów twarzy.

Ogólnie wyróżnia się cztery kształty twarzy: twarz okrągłą, kwadratową, trójkątną i owalną.

Fryzura dobrana do kształtu twarzy - galeria
Fryzura dobrana do kształtu twarzy - galeria [8 zdjęć]

Odpowiednio dobrana fryzura pomaga zamaskować pewne niedoskonałości urody, takie jak masywna szyja, odstające...

zobacz galerię

2. Fryzura - maskowanie niedoskonałości

Kolejnym krokiem do prawidłowego doboru fryzury jest określenie swoich wad i zalet w lustrze. Do wysokiego czoła wybieramy maskującą, prostą grzywkę. Do zbyt masywnej szyi, pełnych policzków lub drugiego podbródka dopasowujemy półdługie włosy wycieniowane na całej ich długości.

Odstające uszy najlepiej zamaskuje długa fryzura i rozpuszczone włosy. Ważne jest, aby szczerze ocenić swoje cechy, skupiając się zarówno na zaletach, jak i na wadach.

Należy jednak pamiętać, że nawet bardzo dobrze wykonana fryzura, nie będzie idelana, jeśli nie zostanie dobrana do kształtu twarzy. Fryzjer powinien zwrócić uwagę przede wszystkim uwagę na geometrię. Fryzura ma podkreślić najmocniejsze strony twarzy oraz skorygować słabsze.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Ważne jest również by fryzurę można było w prosty sposób modelować i układać. Podstawa to odpowiednie wycieniowanie włosów, dzięki temu są one lżejsze i bardziej podatne. Właśnie dla tego tak ważne jest prawidłowe obcięcie włosów. Ostatnią rzeczą, o której należy myśleć jest dobór koloru włosów do typu urody i karnacji.

Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie nie można oszczędzać na usługach fryzjerskich.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.