Trwa ładowanie...

Dowiedz się, w jaki sposób wykonać domowy masaż bańką chińską

Medycyna chińska oferuje różnorodne techniki lecznicze, takie jak akupunktura czy ziołolecznictwo, które stanowią dobre uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Ważną rolę w medycynie odegrała również popularna w dzisiejszych czasach bańka chińska. Wykonywany przy jej użyciu masaż ciała to doskonały sposób na ujędrnienie ciała i redukcję cellulitu. Zastanawiasz się, w jaki sposób wykonać samodzielnie w domu masaż bańką chińską?

Zobacz film: "Masaż bańką chińską"

spis treści

1. Czym są bańki chińskie?

Pojęcie to odnosi się do małych kubków bambusowych, szklanych słoiczków czy zwyczajnych, gumowych baniek wykorzystywanych do przeprowadzenia zabiegu ujędrniającego na ciało. Dawniej były one często stosowane w celu leczenia schorzeń układu pokarmowego, bolesności kręgosłupa czy zaburzeń miesiączkowania.

Sposób użycia tych baniek różni się w zależności od typu tworzywa, z którego każda z nich jest wykonana. Na przykład, brzegi szklanych baniek zwilża się wodą, a następnie ich wnętrze ogrzewa się przy użyciu płomienia spirytusowego. Następnie bańka szybkim i wprawnym ruchem musi zostać przyłożona do powierzchni skóry. W tym momencie bańka zasysa do swojego wnętrza fałd skóry. Po upływie 10-20 minut bańki szklane trzeba odczepić od skóry.

Bez wątpienia, najprostsza w użyciu jest klasyczna, gumowa bańka chińska. To właśnie za jej pomocą można wykonać samodzielny masaż ciała. Do przeprowadzenia masażu gumową bańką chińską potrzebna jest nam tylko oliwka do ciała lub inny preparat do masażu.

Masaż za pomocą bańki chińskiej
Masaż za pomocą bańki chińskiej

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na zwalczenie cellulitu w bardzo krótkim czasie. Pobudza krążenie...

zobacz galerię

2. Domowy masaż gumową bańką chińską

Przed przystąpieniem do zabiegu przy użyciu bańki chińskiej warto oczyścić skórę za pomocą wody i środka do mycia ciała. Następnie osuszone partie skóry, w obrębie których będzie wykonywany masaż, trzeba natłuścić przy użyciu oliwki.

Przed przyłożeniem bańki do powierzchni skóry należy opróżnić ją z powietrza. Szczyt bańki przyciskamy obydwoma kciukami, natomiast jej dolną część uciskamy pozostałymi palcami. Następnie przykładamy ją do ciała i puszczamy. Bańka powinna w tym momencie zassać fałd skóry i przyczepić się mocno do ciała. Okrężnymi ruchami przesuwamy bańkę po ciele i w ten sposób wykonujemy masaż ud. Należy pamiętać o tym, aby zawsze kierować się w stronę serca. Oznacza to, że antycellulitowy masaż nóg rozpoczynamy od kolan i kierujemy się w stronę pachwin.

Masaż przy użyciu bańki chińskiej najlepiej przeprowadzać co 2-3 dni. Na skutek zabiegu dochodzi do eliminacji toksyn z organizmu, poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz redukcji cellulitu. W celu uzyskania optymalnych rezultatów warto wykonać co najmniej 10 zabiegów.

Masaż przy użyciu gumowych baniek chińskich można w prosty sposób wykonać w zaciszu domowym. To jeden ze skutecznych sposobów ujędrniania skóry i redukcji cellulitu. Warto przeprowadzać taką serię masażu bańką chińską przynajmniej kilka razy w roku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.