Trwa ładowanie...

Endermologia - charakterystyka, usuwanie cellulitu, efekty

Gładka, jędrna skóra to marzenie większości kobiet, które w lustrze widzą nierówną, gąbczastą powierzchnię skóry przypominającą skórkę pomarańczy. Cellulit to zmora wielu kobiet. Kremy antycellulitowe, masaże i regularne ćwiczenia poprawiają stan skóry, ale nie usuwają cellulitu. Bardziej skuteczne są zabiegi w gabinecie kosmetycznym, na przykład endermologia. Celem zabiegu jest tymczasowa redukcja cellulitu. Jak wygląda endermologia i na czym polega?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Technika redukcji cellulitu

Endermologia to nieinwazyjna technika redukcji cellulitu, który często objawia się przez wgłębienia na skórze, czasami potrafi przypominać wyglądem ser – twaróg, nawet u osób szczupłych. Endermologia była pierwszą zatwierdzoną kuracją powodującą tymczasową redukcję cellulitu.

Zabiegi wykonuje się za pomocą urządzenia do masażu złożonego z dwóch rolek i łagodnie działającego systemu ssącego. W wyniku działania tego urządzenia tkanka się rozciąga i prowadzi do redukcji cellulitu.

Główną różnicą między endermologią a liposukcją jest to, że endermologia nie wiąże się z fizyczną, inwazyjną ingerencją w ciało. Wiele osób z tego powodu wybiera endermologię, aby zobaczyć poziom wyników osiągniętych z jej wykorzystaniem, zanim zdecydują się na alternatywę chirurgiczną, jaką niewątpliwie jest liposukcja.

4 fakty o cellulicie, których nie znałaś
4 fakty o cellulicie, których nie znałaś [5 zdjęć]

Lato zbliża się wielkimi krokami. Przygotowujemy swoje sylwetki do tego, by można je było zaprezentować...

zobacz galerię

2. Usuwanie cellulitu

Do zabiegu używane jest specjalne urządzenie wyposażone w dwa wałki i system ssący. W czasie zabiegu skóra zostaje napięta, co powoduje redukcję cellulitu. Zabieg endermologii pozwala także zmniejszyć obwód ciała, poprawić krążenie, zmniejszyć ból i skurcze mięśni.

Endermologia jest procesem opatentowanym w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje ona rolki, przez co często odczuwalna jest jak głęboki masaż tkanek na obszarach dotkniętych tym problemem skóry. W połączeniu z odsysaniem tłuszczu prowadzi to do redystrybucji skóry i usunięcia wgłębień.

Decydując się na zabieg endermologii, należy pamiętać, że zazwyczaj potrzeba od 14 do 28 sesji po 45 minut, aby zobaczyć wyniki. Dodatkowo niezbędne są comiesięczne zabiegi, aby utrzymać potem gładki wygląd skóry.

Endermologia działa najlepiej u osób w wieku od 30 do 45 lat. Osoby, które nie wykonują regularnych ćwiczeń, zobaczą tylko tymczasowe efekty. Natomiast osoby z nadwagą powyżej 13 kg mają tendencję do korzystania z tej procedury nagminnie.

W uzyskaniu lepszego efektu oprócz regularnych ćwiczeń pomocne będzie też picie dużej ilości wody, przede wszystkim w dniu zabiegu. Lekarze często zalecają pacjentom spożywanie do ośmiu szklanek wody przed zabiegiem, aby dobrze nawodnić organizm i wspomóc usuwanie toksyn z ciała. Zalecane jest także utrzymanie tego zwyczaju codziennie.

3. Efekty endermologii

Całkowita likwidacja cellulitu na stałe nie jest niestety rezultatem endermologii. Zwykle zakłada się zmniejszenie oznak cellulitu. Zwykle po zabiegu pacjent odczuwa przypływ energii, ale możliwe są także chwilowe zasinienia skóry, podobnie jak po dogłębnym masażu.

Jeżeli osoba nie będzie korzystać z comiesięcznych zabiegów „konserwujących”, to endermologia nie przyniesie trwałego ograniczenia efektu cellulitu na ciele. Wynik uzyskany przez serię zabiegów będzie tymczasowy.

Osoby, które nie zamierzają utrzymać wyglądu skóry po serii zabiegów mogą tracić pieniądze, a likwidacja cellulitu na dłużej nie będzie możliwa przez niezastosowanie się do reżimu zabiegów podtrzymujących ładny wygląd skóry.

Działania niepożądane po endermologii są minimalne i mogą objawiać się przez pojawienie się na ciele siniaków lub bolesności w obszarach, gdzie był wykonywany zabieg.

Dla wielu pacjentów ten dyskomfort spowodowany przez tymczasową bolesność jest niewielką ceną do zapłacenia za poprawę wyglądu. Ci, którzy są niezwykle wrażliwi na ból, mogą odczuwać nacisk wywierany przez rolki za bardzo niewygodny, ale mimo wszystko nie na tyle bolesny, aby zrezygnować z zabiegów.

Cena endermologii, przy zsumowaniu wszystkich sesji, jest w pewnym sensie porównywalna do jednej sesji liposukcji. Choć poszczególne zabiegi są mniej kosztowne, to co najmniej 14 jest zwykle potrzebnych do zauważenia pierwszych efektów.

Osoby, które potrzebują więcej zabiegów, mogą ostatecznie zapłacić więcej niż wynosi koszt jednej sesji liposukcji. Zwolennicy endermologii podkreślają, że ta metoda jest nadal ekonomicznie lepsza od liposukcji, dając przy tym podobne efekty, a ponieważ często dotyczy obszaru ciała, gdzie zabieg liposukcji jest niemożliwy do zastosowania, stanowi jedyną możliwą drogę leczenia.

Ponieważ procedura stosowana w leczeniu jest kosmetyczna, to zwykle nie jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym. Nie każdy może zdecydować się na usuwanie cellulitu metodą endermologii. Zabiegu nie wolno wykonywać u osób:

  • w ciąży,
  • chorych na czynne nowotwory,
  • z żylakami,
  • stosujących leki przeciwzakrzepowe,
  • posiadających stany zapalne i choroby skóry.

Dla wielu osób endermologia może być doskonałym sposobem na redukcję cellulitu. Jednak zabiegi nie zwalniają z obowiązku zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń, które zmniejszają ryzyko ponownego wystąpienia cellulitu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.