Trwa ładowanie...

Feromony dla kobiet

Feromony dla kobiet, znane także jako feromony damskie, w ostatnim czasie zyskały na popularności. W związku z zainteresowaniem feromonami pojawiło się wiele niejasności. Niektórzy mylnie uważają, że feromon damski to afrodyzjak dla kobiet. Jest wręcz odwrotnie, feromony damskie to nie afrodyzjaki dla pań, ale sposób na zrobienie wrażenia na mężczyźnie. Czym są feromony i jakie jest działanie feromonów dla kobiet? Czy feromony są skuteczne?

Zobacz film: "'Tester': Jak poderwać na feromony?"

1. Jak działają feromony dla pań?

Feromony to substancje chemiczne, których działanie polega na wywoływaniu w zwierzętach różnych zachowań, w tym seksualnych. Feromony to sposób na komunikację mrówek, ptaków, psów oraz innych zwierząt. Ludzkie feromony odkryto w 1986 roku i od tego czasu przemysłowa produkcja feromonów stała się wartym wiele milionów dolarów interesem. Nie brakuje osób, które za pomocą perfum-feromonów chcą zwrócić na siebie uwagę swojego wybranka. Ciekawostką jest fakt, że feromony raczej nie mają seksownego zapachu, a według przeprowadzonych badań osoby wąchające je nie odczuwają pożądania. Jak więc działają feromony? Feromony działają na podświadomość człowieka, dlatego mogą przyciągnąć uwagę silniej niż atrakcyjny wygląd lub ciekawa osobowość. Nie oznacza to jednak, że czynniki te nie mają znaczenia w relacjach międzyludzkich. Niektóre kobiety decydują się na użycie perfum-feromonów, by w kontakcie z mężczyzną mieć przewagę nad swoimi równie atrakcyjnymi koleżankami. Aby feromony zadziałały, należy być dość blisko obiektu zainteresowania, najlepiej do dwóch metrów.

2. Czy feromony ze sklepu są skuteczne?

Zdania na ten temat są podzielone. Wiele kobiet stosuje je regularnie i twierdzi, że działają zgodnie z obietnicami producentów. Niektóre panie mieszają różne feromony i tworzą swoje własne, indywidualne mieszanki. Jednocześnie wiele kobiet wypróbowało perfumy-feromony bez większego rezultatu. Jedynym rozwiązaniem dla osób, które interesuje ten temat, jest zakupienie feromonów i przekonanie się na własnej skórze, czy rzeczywiście przyciągają płeć przeciwną. Ciekawostką jest następujący fakt: badania wykazały, że heteroseksualne kobiety inaczej reagują na ludzkie feromony niż lesbijki. Skany mózgu kobiet homoseksualnych były bardziej podobne do skanów mózgu mężczyzn niż skanów kobiet heteroseksualnych. Okazało się więc, że orientacja seksualna wpływa na reakcję mózgu na feromony.

Pojawienie się na rynku feromonów wywołało wiele kontrowersji, jednak po pewnym czasie kwestia ta przestała wzbudzać tyle emocji. Obecnie jest wielu zwolenników feromonów oraz zagorzałych przeciwników. Jeśli chcesz się przekonać, czy produkt ze sklepu zapewni ci powodzenie wśród płci przeciwnej lub pomoże zdobyć obiekt westchnień, rozważ kupno feromonów. Pamiętaj przy tym, że nawet najlepszy preparat nie wyręczy cię podczas rozmowy z mężczyzną. Chemia jest ważna, ale przyciągnięcie uwagi interesującego cię osobnika to tylko pierwszy krok. Na feromonach nie zbudujesz związku, dlatego nie pokładaj w nich zbyt wielkich nadziei.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.