Trwa ładowanie...

Feromony dla mężczyzn

Feromony dla mężczyzn zyskują ostatnio coraz więcej zwolenników, którzy twierdzą, że po ich użyciu wzbudzają większe zainteresowanie płci przeciwnej. Dostępne są między innymi perfumy-feromony, a także feromony w wodzie kolońskiej i płynie po goleniu. Te wszystkie środki mają zapewnić mężczyznom powodzenie u kobiet, a także efekt godny samca alfa. Przybywa osób stosujących feromony, a producenci zacierają ręce. Nasuwa się jednak pytanie, czy feromony naprawdę działają, czy też jest to marketingowa sztuczka obliczona na zysk.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Działanie feromonów

Ludzkie feromony to substancje semiochemiczne, które ludzie wydzielają np. w celu przyciągnięcia uwagi płci przeciwnej. Są niewidzialne gołym okiem i bezwonne, jednak skutecznie wzbudzają zainteresowanie. Produkty, które zawierają feromony także są zwykle pozbawione zapachu, choć zdarzają się też zapachowe perfumy-feromony. Jak stosować środki z feromonami? Produkty zawierające feromony należy stosować ostrożnie, ponieważ w dużych ilościach mogą mieć nieprzyjemny zapach. Wystarczy zaaplikować odrobinę perfum-feromonów na nadgarstki. Rezultaty rzekomo pojawiają się już po 15 minutach od użycia. Jeśli zdecydujesz się na zakup feromonów pamiętaj, że pod wpływem wody zmywają się, konieczne jest więc codzienne stosowanie. Producenci zapewniają, że skuteczność ich środków ma miejsce przez 8-12 godzin od aplikacji.

2. Skuteczność feromonów

Podobnie jak w przypadku większości kontrowersyjnych środków, feromony mają swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników. I jedni, i drudzy są przekonani o swojej racji. Jeżeli zastanawiasz się, czy twoje życie uczuciowe zyska na stosowaniu feromonów, jedyną możliwością, by się o tym przekonać, jest zakup środków z feromonami. Nie spodziewaj się jednak, że wszystkie obietnice producentów się spełnią. Gdyby feromony w produktach kosmetycznych rzeczywiście działały tak, jak twierdzą producenci, wszyscy stosujący je mężczyźni mieliby szalone powodzenie. Warto sobie uświadomić, że zwrócenie na siebie uwagi kobiety jest jedynie pierwszym z kilku kroków do wzbudzenia jej rzeczywistego zainteresowania. Panie zwracają uwagę na wiele drobiazgów i na ich podstawie podejmują decyzję, czy dany mężczyzna jest wart ich czasu i uwagi. Nawet najlepsze perfumy z feromonami nie odwrócą uwagi od niechlujnego wyglądu, ordynarnego zachowania lub braku osobowości. Potencjalna skuteczność feromonów dla mężczyzn nie jest w stanie zamaskować wyżej wspomnianych niedociągnięć. Niewykluczone, że ewentualna efektywność feromonów ma związek z autosugestią. Mężczyzna czuje się pewniej po ich zastosowaniu, dzięki czemu lepiej wypada w kontaktach z kobietami.

Do wszelkich nowości warto podchodzić z rozwagą, ale nie oznacza to, że należy być sceptycznym wobec każdego odkrycia. Być może środki z feromonami rzeczywiście działają, być może ich rzekoma skuteczność ma jednak wiele wspólnego z efektem placebo. Najważniejsza jest wiara w siebie, bez niej najlepsze nawet produkty nie zadziałają. Podobno nie ma nic bardziej podniecającego dla kobiety niż świadomość, że mężczyzna jest pewny siebie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.