Trwa ładowanie...

Fotoodmładzanie

Promieniowanie UVA to jedna z głównych przyczyn starzenia się skóry. Każda kobieta chciałaby spowolnić proces starzenia się, jednak zarówno czas, jak i promienie słoneczne pozostają nieubłagane. Na twarzy pojawiają się zmarszczki, skóra traci jędrność i gęstość, uwidaczniają się przebarwienia. Jednak światło, tak jak przyspiesza starzenie, potrafi również ten proces odwrócić. Dzięki zabiegom fotoodmładzania, skóra może uzyskać młodszy, świeższy i bardziej atrakcyjny wygląd sprzed kilku lat.

Zobacz film: "Fakty i mity o zabiegach estetycznych"

1. Co to jest fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania
Zabieg fotoodmładzania

Za pomocą fotoodmładzania likwiduje się zmarszczki, przebarwienia skóry oraz popękane naczynka krwionośne.

zobacz galerię

Co to jest anty-aging? to jeden z zabiegów kosmetyki estetycznej, polegający na naświetlaniu skóry za pomocą intensywnego pulsującego światła (ang. Intense Pulse Light). Zabieg ten ma na celu odwrócenie procesu starzenia się skóry, zamknięcie rozszerzonych porów, usunięcie zmian naczyniowych oraz przebarwień, a także likwidację zmarszczek.

Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie

Zabiegi kosmetyczne na ciało są powszechnie stosowane przez coraz więcej kobiet. Propagowanie haseł kultu...

zobacz galerię

Chociaż fotoodmładzanie jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie jest wskazane, aby poddawały się mu osoby opalone lub stosujące leki powodujące zwiększoną wrażliwość na światło, w tym beta-karoten. Przeciwwskazaniami do fotoodmładzania są również takie stany i schorzenia, jak:

Możliwe jest poddanie się zabiegowi fotoodmładzania twarzy, który trwa godzinę i kosztuje około 1000 zł lub usunięcie pojedynczego przebarwienia skóry (czas trwania około 5 minut, koszt – 100 zł). Przed samym zabiegiem skóra smarowana jest żelem do USG, po czym poddaje się ją działaniu światła lasera. Naświetlaniu towarzyszy lekki dyskomfort i uczucie pieczenia, dlatego też wskazane jest zastosowanie kremu kolagenowego oraz zimnych okładów tuż po zakończeniu zabiegu.

2. Efekty fotoodmładzania

Podczas zabiegu fotoodmładzania światło o niskiej gęstości rozgrzewa skórę, a przez to prowadzi do skracania i przebudowy włókien kolagenowych. Dodatkowo, intensywne pulsujące światło stymuluje skórę do produkcji nowych włókien, co w konsekwencji pozwala na uzyskanie efektu jędrnej i bardziej elastycznej, a tym samym młodszej skóry twarzy. Rezultaty utrzymują się kilka lat. W wyniku działania promieniowania na twarzy mogą wystąpić rumień i obrzęk, które mijają już po kilku minutach od zakończenia zabiegu. W ciągu dwóch-trzech tygodni od fotoodmładzania skóra może być nieco nadwrażliwa, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie w tym czasie z opalania, makijażu, sauny i wysiłku fizycznego. Fotoodmładzanie to zabieg pozwalający na skuteczną walkę z upływającym czasem, który sprawia, że na twarzy tworzą się zmarszczki i przebarwienia. Dzięki temu zabiegowi kobieta nie musi już bezsilnie poddawać się procesowi starzenia. Fotoodmładzanie twarzy jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym i niewywołującym skutków ubocznych. Jeśli zależy ci na młodym wyglądzie, a nie chcesz poddawać się operacji plastycznej, warto przemyśleć decyzję wykonania zabiegu fotoodmładzania. Efekty fotoodmładzania twarzy są podobne do tych, które występują po laserowym usuwaniu zmarszczek.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.