Trwa ładowanie...

Fryzura a kształt twarzy

Dobieranie fryzury do kształtu twarzy to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Jednak wiele kobiet ma z tym problem – nie wiedzą, jakie cięcie będzie dobrze na nich wyglądało. Zastanawiają się, jak dobrać fryzurę najbardziej odpowiednią dla ich urody. Aby dopasować fryzury do twarzy, wystarczy zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Podane są główne typy kształtu twarzy, a także fryzury, które do nich pasują oraz cięcia. Dobieranie fryzury może okazać się świetną zabawą, a wiedza na ten temat może być przydatna przez długi czas.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Wybór fryzury a kształt twarzy
Wybór fryzury a kształt twarzy

Aby dobrać odpowiednią i piękną fryzurę dla siebie, należy rozpoznać swój typ twarzy, samo uczesanie...

zobacz galerię

Nawet najlepsza fryzura, dopasowana do rodzaju włosów i preferencji kobiety, nie może uchodzić za doskonałą, jeśli nie jest dobrana do kształtu twarzy. Najważniejsza jest geometria. Cięcie ma za zadanie podkreślić mocne strony twarzy i zamaskować te słabsze, dlatego tak ważne jest dobre obcięcie włosów. Nie warto oszczędzać na fryzjerze. Włosy powinny się łatwo układać i modelować. Fryzura musi być odpowiednio wycieniowana, żeby włosy były lżejsze i poddawały się twoim zabiegom kosmetycznym. Dopiero, kiedy ten warunek jest spełniony, można myśleć o dobraniu odcienia włosów do karnacji i typu urody. Jak dobrać fryzurę do swojej twarzy?

Dobieranie fryzury zacznij od rozpoznania kształtu swojej twarzy. Główną zasadą jest poszerzanie podłużnej twarzy i wyszczuplanie twarzy szerokiej. Jednak to nie wystarczy.

2. Jak dobrać fryzurę do swojej twarzy? Oto wskazówki, jaki

kształt twarzy pasuje najlepiej do konkretnej fryzury.

  • Twarz owalna – jej kształt jest lekko podłużny, ale z zaokrąglonymi policzkami i owalną, łagodną linią włosów nad czołem. Długość twarzy wynosi około 1,5 raza więcej niż jej szerokość. Czoło i szczęka mają tę samą szerokość. Dobieranie fryzury do twarzy owalnej jest bardzo proste, ponieważ większość fryzur wygląda korzystnie. Najważniejsze jest podkreślenie atrybutów urody. Unikaj fryzur, które zasłaniają kształt twarzy.
  • Twarz okrągła – jest to twarz przypominająca kształt koła, gdzie długość jest zbliżona do szerokości. Jak dobrać fryzurę do okrągłej twarzy? Najlepsze fryzury do twarzy okrągłej to te, które nadają twarzy węższy wygląd. Grzywka może być ukośna lub prosta i ciężka, ale tylko wtedy, gdy włosy są uniesione na czubku głowy i nie opadają smętnie. Dobrym pomysłem są krótkie włosy. Unikaj natomiast fryzur, które sprawiają wrażenie obfitych po obu stronach twarzy, jak na przykład klasyczny bob.
  • Twarz kwadratowa – osoby z kwadratową twarzą mają mocne i szerokie czoło i kwadratową szczękę. Aby nadać twarzy łagodniejszy wygląd, korzystne są ukośne grzywki i krótkie lub średniej długości włosy. Unikaj cięcia na pazia z ciężką grzywką, ponieważ ta fryzura tylko wyostrzy mocne rysy twarzy.
  • Twarz w kształcie serca – ten kształt jest szeroki w okolicach czoła i kości policzkowych i wąski w szczęce. Fryzury do twarzy w kształcie serca powinny mieć długość do brody. Prosta grzywka nie jest polecana, ponieważ poszerza twarz. Warto unikać krótkich fryzur z krótką, ciężką grzywką.
  • Twarz trójkątna – czoło jest szerokie, z kolei szczęka wąska. Dobrym wyjściem przy tym typie twarzy jest cieniowanie włosów w celu złagodzenia mocnego zarysu twarzy. Niekorzystnie natomiast wyglądają dłuższe włosy i wyraźny bob z prostych włosów.
  • Twarz w kształcie diamentu – jej cechą charakterystyczną są wydatne i szerokie kości policzkowe oraz dosyć szerokie czoło oraz broda. Idealna fryzura to na przykład bob lub założenie włosów za uszy, co eksponuje piękne kości policzkowe. Krótkie, bujne włosy na czubku głowy wyglądają niekorzystnie przy tym kształcie twarzy, podobnie jak brak włosów w okolicy żuchwy.
  • Twarz podłużna – jest ona dłuższa niż szersza, a linia policzka jest długa i prosta. Ten kształt twarzy najlepiej wygląda przy krótkich lub średniej długości włosach. Korzystna jest prosta grzywka i cieniowanie włosów. Dobrym pomysłem są falowane i kręcone włosy, które nadają twarzy łagodniejszy wygląd. Brak grzywki i długie, proste włosy nie są najlepszym wyborem.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Wystarczy zidentyfikować swój kształt twarzy i trzymać się powyższych wskazówek. Wówczas dobranie fryzury do twarzy będzie dziecinnie proste.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.