Trwa ładowanie...

Healthrunners. Biegaj z głową!

Sport to zdrowie! Każdy to wie, ale czy dla każdego przebiegnięcie maratonu oznacza to samo? Czy intensywne treningi zawsze są lepsze od umiarkowanej aktywności fizycznej?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

O tym, że Polskę opanowała moda na bieganie nie trzeba nikogo przekonywać. Mnogość imprez dla biegaczy przyprawia o zawrót głowy, podobnie jak i panująca na nich frekwencja. Na starcie maratonów stają ludzie w różnym wieku i z różnym stanem zdrowia. Wszyscy mają jeden cel: ukończyć bieg w jak najlepszym czasie.

Niestety nie zawsze tak się dzieje. Podczas wielu biegów służby ratunkowe mają wiele pracy. Niestety zdarza się też tak, że ekstremalny wysiłek doprowadza nawet do śmierci.

Każdy z nas jest inny, dlatego trening zawsze powinien być dopasowany do naszych indywidualnych możliwości – mówi dr. Tomasz Urbanowicz z Poznańskiej Kliniki Serca. Jego zdaniem zbyt intensywne treningi mogą doprowadzać do nieodwracalnych zmian w sercu, które ostatecznie mogą skutkować poważnymi zaburzeniami w jego pracy.

– Nie oszukujmy się, dystanse maratońskie są poważnym szokiem dla nieodpowiednio przygotowanego organizmu. W skrajnych przypadkach ich pokonywanie może skończyć się tragicznie – dodaje specjalista z Poznańskiej Kliniki Serca.

By temu przeciwdziałać lekarze, trenerzy i dietetycy łączą siły i już 27 września 2015 r. podczas pikniku sportowego pod hasłem „Healthrunners. Biegaj z głową”, towarzyszącego dużej imprezie sportowej Men Expert Survival Race na poznańskiej Malcie będą sprawdzać, czy biegamy z pożytkiem dla zdrowia.

Na specjalnym stoisku będzie można np. sprawdzić wiek biologiczny serca a także wiele innych parametrów świadczących o tym, czy jest ono w pełni zdrowe. W porozumieniu z trenerami lekarze doradzą, jak biegać i z jaką intensywnością, by nasza aktywność przynosiła organizmowi pożytek.

Na miejscu każdy będzie mógł naładować akumulatory, posilić się i odprężyć przy muzyce na żywo. Strefa Survival Race to także otwarta przestrzeń pełna atrakcji, które zapewnią Wam nie tylko świetne wspomnienia, ale i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

– Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w przygotowanym przez trenerów z trenujztrenerem.pl personalnym treningu dla zdrowia. Postaramy się doradzić, jak trenować, by uzyskać efekty, których oczekujemy, dbając o serce, ale i nie psując np. kolan – mówi Karol Kwiliński z trenujztrenerem.pl.

Każdy z uczestników będzie mógł zapisać się do powstającej w Poznaniu grupy Healthrunners czyli biegających świadomie. Wśród uczestników do wygrania będą też między innymi treningi personalne, pakiety opieki zdrowotnej dla sportowców.

POSZCZEGÓLNE PUNKTY SPECJALISTYCZNE:

  • Punkt konsultacji kardiologicznych Poznańska Klinika Serca, Polpharma,
  • Punkt konsultacji dietetycznych,
  • Punkt konsultacji fizjoterapeutycznych,
  • Punkt konsultacji ortopedycznych,
  • Stanowisko specjalistów od doboru obuwia i ubioru sportowego,
  • Stanowisko trenerów personalnych (trener i siłownia).

Healthrunners. Biegaj z głową

  • Termin: 27.09.2015
  • Czas akcji: godz. 10-18
  • Miejsce: Malta Poznań

Healthrunners. Biegaj z głową!

Healthrunners. Biegaj z głową!

Chcesz biegać? Rób to z głową! Nieumiejętne uprawianie sportu nie zawsze musi bowiem oznaczać zdrowie. Jak więc biegać? Dowiesz się już 27 września na poznańskiej Malcie. Przebadasz się, a lekarze podpowiedzą ci, jak trenować z pożytkiem dla zdrowia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.