Trwa ładowanie...

Idealne brwi – kształt, kolor, regulacja, malowanie

Idealne brwi to ich kształt i kolorystyka. Brwi odgrywają ważną rolę w całkowitym wyglądzie twarzy. Dobrze wymodelowane brwi pomagają „zyskać” twarzy, niekiedy więcej aniżeli porządny lifting czy zabieg plastyczny. Dzięki odpowiedniemu makijażowi brwi, który jednocześnie je modeluje i akcentuje ich kolor możliwe jest uwydatnienie najpiękniejszych rys twarzy oraz optycznie zwiększenie powierzchni powieki.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak pielęgnować brwi?"

spis treści

1. Idealne brwi – kształt

Stworzenie idealnych brwi jest możliwe dzięki precyzyjnemu zadbaniu o cztery szczegóły: kształt, kolor, regulację, malowanie.

Idealne brwi muszą idealnie pasować do kształtu twarzy. U osoby z owalną twarzą doskonale zaprezentuje się linia brwi o kształcie półokrągłego lub łagodnego łuku, delikatnie zwężającego się w kierunku skroni. Wówczas brwi powinny ukośnie biec ku górze, zaś kolejno załamywać się w okolicach zewnętrznych kącików oczu.

Okrągłą twarz trzeba optycznie wydłużyć i zwęzić. Idealne brwi w tym przypadku będą przypominały delikatny trójkąt. Należy łuk brwiowy wyciągnąć wysoko ku górze, następnie jego końcówki poprowadzić niżej – w dół. Ważne jest, aby linia brwi układała się łagodnie.

Depilacja brwi (WIDEO)
Depilacja brwi (WIDEO)

Piękne spojrzenie nabiera wyrazistości dzięki wyregulowanym brwiom. Oczy optycznie stają się większe,...

zobacz galerię

Aby optycznie skrócić podłużny kształt twarzy, brwi należy uregulować w prawie prosty kształt. Powinno się unikać zaokrąglonych brwi. Charakterystyczną cechą brwi w podłużnym kształcie twarzy powinien być dość szeroki łuk brwiowy opadający lekko w kierunku skroni. Oddalenie od nosa początku brwi pozwoli rozciągnąć zarys twarz na boki.

Osoba o twarzy w kształcie trójkąta powinna wyregulować kształt brwi tak, aby unosił się lekko ku górze w kierunku skroni. Pozwoli to uzyskać efekt węższego czoła. W przypadku twarzy o kwadratowym kształcie dąży się do uzyskania subtelności. Polega ona na zarysowaniu szerokiego, długiego i lekko wygiętego łuku brwiowego, który będzie zwężał się od środka powieki i przechodził w linię prostą.

2. Idealne brwi – kolor

Właściwie podkreślone brwi zależą w szczególnej mierze od ich koloru. Idealne brwi to takie, które są również dopasowane do fryzury. Warto pamiętać, że źle dobrany kolor odbierze urok całości – oczom, twarzy, włosom, ogólnemu wizerunkowi. Zaleca się wybieranie odcienia o 2-3 tony ciemniejszego niż naturalny kolor włosów. Pozwoli to uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Idealny kolor brwi:

  • dla blondynek – ciemnoszary, blond, delikatne szarości, złoto, jasny albo ciemny brąz,
  • dla brunetek – odcień orzecha włoskiego, ciemnego miodu, czekolady, mahoniu, ciemnego brązu czy kasztanu.

Warto zobaczyć:

3. Idealne brwi – regulacja

Regulacja brwi stanowi o idealnych brwiach. Dzięki niej nabierają one nowego wyglądu. Brwi można wyregulować samodzielnie za pomocą pęsety, dopasowując je do kształtu twarzy (patrz punkt 1.) lub w gabinecie kosmetycznym np. poprzez fachową depilację woskiem. Depilacja brwi może być wykonana samodzielnie, ale koniecznie będzie rozczesanie ich, doświetlenie dzięki któremu będzie można pozbyć się nawet najmniejszych włosków.

4. Idealne brwi – malowanie

Aby nie wyglądać kuriozalnie, a uzyskać efekt pięknych, idealnych brwi, przed ich pomalowaniem należy wykonać kilka prób. Makijaż brwi należy wykonywać skośnym pędzelkiem, który ma sztywne włosie. Nie powinno się wybierać kredek o tłustej konsystencji, gdyż wypełnienie może osiąść się na włoskach i spowodować nienaturalny efekt.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.