Trwa ładowanie...

Imprezy na Malcie

Malta oferuje nie tylko piękne, gorące plaże i czystą wodę do morskich kąpieli. Co roku są tu organizowane ciekawe imprezy cykliczne, a kalendarz imprez nie kończy się na sezonie turystycznym. Niektóre interesujące maltańskie imprezy muzyczne mają zasięg międzynarodowy – jest to na przykład Maltański Festiwal Jazzowy oraz Tydzień Muzyki. Swój urok mają także lokalne imprezy cykliczne, organizowane w wioskach, takie jak festiwal cytrusów, truskawek czy mleka.

spis treści

1. Imprezy na Malcie wiosną

Wiosenne imprezy cykliczne Malty to przede wszystkim świętowanie zbiorów.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

  • Festiwal mleka Milk Fest w Gharghur – na wiosnę, w marcu, w malutkiej wiosce na Malcie organizowany jest festiwal na cześć... mleka. Podczas imprezy można się dowiedzieć tego, jak przygotowuje się przetwory z mleka, a także ich skosztować. W czasie imprezy organizowana jest także wystawa krów.
  • Festiwal Owoców w Ogrodach San Anton – cykliczne imprezy wiosenne to często okazja do docenienia darów natury. Na Festiwalu Owoców stoiska aż uginają się od warzyw, owoców, potraw i kwiatów, a także rękodzieła. W tym czasie odbywają się także koncerty lokalnych artystów.
  • Jarmark Truskawek – co roku, w drugą niedzielę kwietnia organizowany jest Jarmark Truskawek, podczas którego można objadać się świeżymi truskawkami, a także przyrządzanymi „na żywo” potrawami z tych przepysznych owoców. Na stoiskach dostępne są także wina truskawkowe i dżemy oraz tradycyjne maltańskie przekąski, takie jak bigilla czy ftajjar. W czasie jarmarku można posłuchać maltańskiej muzyki folkowej. Organizowane są także zabawy dla dzieci.
  • Kolory Wiosny w Zebbug – cykliczna impreza, podczas której organizowane są pokazy fajerwerków, wystawy koni i inne atrakcje.

2. Imprezy na Malcie w lecie

Lato na Malcie jest wyjątkowo bogate w wydarzenia kulturalne, także o zasięgu międzynarodowym.

  • Malta Springfest – Wiosenny Festiwal Maltański to okazja do poznania maltańskich tradycji, potraw, muzyki oraz sztuki (maj).
  • Tydzień Muzyki na Malcie – to imprezy cykliczne dla miłośników muzyki – klubowej, popularnej, tanecznej i rockowej. Podczas tej lipcowej imprezy można posłuchać światowej sławy Dj-ów, zespołów muzycznych, piosenkarzy i piosenkarek. Koncerty w większości odbywają się na świeżym powietrzu, a towarzyszą im pokazy żonglerki.
  • Go Earth Garden – to impreza kulturalna, muzyczna (można posłuchać muzyki etnicznej, reggae, bluesa czy muzyki elektronicznej), kulinarna, a także ekologiczna. Odbywa się na świeżym powietrzu, w parku Ta' Qali.
  • Festiwal Sztuki na Malcie – najważniejsza cykliczna impreza artystyczna na Malcie to właśnie coroczny Festiwal Sztuki. Można tu zobaczyć sztuki teatralne, pokazy taneczne, wystawy malarskie, a także posłuchać koncertów różnorodnej muzyki.
  • Międzynarodowy Maltański Festiwal Jazzowy – to jedna z imprez cyklicznych organizowanych na Malcie od lat. Można tu posłuchać światowych gwiazd jazzu (sierpień).
  • Wielki Maltański Festiwal Piwa – lato na Malcie to nie tylko imprezy kulturalne. Wyspa oferuje coś także dla miłośników piwa i lokalnej muzyki.

3. Imprezy na Malcie jesienią i zimą

Jesienny Festiwal Czekolady w Hamrun to atrakcje na Malcie dla smakoszy słodkości. Oprócz samej czekolady, organizatorzy pokazują zainteresowanym także miniaturowe budowle i rzeźby z czekolady.

Festiwal Cytrusów w Lija to święto odbywające się w czasie zbiorów cytrusów, czyli w styczniu. Stoiska co roku uginają się pod ciężarem cytrusów, a także cytrusowych słodyczy, likierów, marmolad, ciast i innych przysmaków. Podczas degustacji można posłuchać maltańskich muzyków.

Karnawał na Malcie to czas defilad, pokazów, konkursów tanecznych i koncertów. Ta szampańska zabawa to przede wszystkim pierwszy tydzień lutego.

Kalendarium imprez na Malcie to niezwykle radosne i ciekawe imprezy, na które można wybrać się z całą rodziną. Malta oferuje coś dla każdego i o każdej porze roku.

Imprezy na Malcie
Imprezy na Malcie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.