Trwa ładowanie...

Imprezy w Augustowie

Augustów słynie ze swoich atrakcji dla kajakarzy i pływaków oraz bujnej zieleni: Kanału Augustowskiego, jezior i Puszczy Augustowskiej – części Zielonych Płuc Polski. Wielu turystów wybiera na urlop właśnie Augustów także z innego powodu – ze względu na bardzo ciekawe imprezy cykliczne, które rokrocznie odbywają się w tym pięknym mieście. Kalendarz imprez jest wyjątkowo bogaty, nie tylko w sezonie turystycznym, ale także np. w zimie.

spis treści

1. Imprezy „wodne” w Augustowie

Chyba najciekawszą i najbardziej widowiskową imprezą Augustowa są Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym „Co ma pływać, nie utonie”. Na tej imprezie dobrze bawią się wszyscy: i dzieci, i dorośli. W zimie zorganizowano już podobną imprezę: Kulig na Byle Czym.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Z wodą związane są także Amatorskie Mistrzostwa w Narciarstwie Wodnym – tutaj każdy może się popisać swoimi umiejętnościami. Na nartach wodnych jeżdżą także gwiazdy – podczas Wodnego Slalomu Gwiazd z Trójką.

Turniej Miast Przyjaciół Trójki to współzawodnictwo między Augustowem, Szklarską Porębą i Radiową Trójką – konkurencje, które można zobaczyć podczas tej imprezy to:

 • skoki do wody na rowerze,
 • slalom na nartach wodnych,
 • piłka plażowa.

Augustów może się poszczycić także imprezami międzynarodowymi: są tutaj organizowane Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych. To długodystansowe wyścigi łodzi motorowych, na które przyjeżdżają ekipy z wielu krajów. Rozgrywane są tutaj także Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Podlodowym. Wędkarze z wielu krajów łowią na Jeziorze Białym.

Inną ciekawą imprezą sportową, tym razem organizowaną w lecie, jest maraton pływacki. 6 km do przepłynięcia jest wyzwaniem dla szczególnie wprawionych pływaków. Torem do pływania jest jezioro Necko.

Kulinarne regaty to imprezy cykliczne organizowane co roku nad jeziorem Necko. Profesjonalni kucharze walczą o Puchar Burmistrza Augustowa. Atrakcją jest muzyka na żywo wykonywana przez znanych artystów.

2. Imprezy kulturalne w Augustowie

Najciekawsze kulturalne imprezy cykliczne w Augustowie to:

 • Balladowe Nocki nad Neckiem – to organizowane od kilkunastu lat plenerowe, letnie koncerty poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej (na tej imprezie śpiewali: Stare Dobre Małżeństwo, Anna Maria Jopek, Wolna Grupa Bukowina i inni),
 • Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego,
 • Camerata Augustoviana – koncerty muzyki klasycznej,
 • Letnia Filharmonia Aukso – koncerty muzyki klasycznej,
 • Augustowskie Lato Teatralne,
 • Podlaska Oktawa Kultur – impreza cykliczna odbywająca się w różnych miastach Podlasia, w tym w Augustowie.

Jeszcze inne ciekawe imprezy w Augustowie to:

 • Augustowskie Motonoce – zlot motocyklistów,
 • Augustowska Noc Kabaretowa,
 • Urodziny Miasta Augustowa.

Kalendarz imprez Augustowa to bardzo długa lista – niezależnie od tego, czy jedziemy tam w sezonie turystycznym, czy poza nim. Polecamy tutaj szczególnie ciekawe imprezy sportowe i kulturalne.

Imprezy w Augustowie
Imprezy w Augustowie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.