Trwa ładowanie...

Imprezy w Bytomiu

Będąc w okolicach Katowic, należy koniecznie zajechać do Bytomia. To interesujące miasto położone jest w centralnej części Wyżyny Śląskiej. Bytom szczególnie ciekawy jest pod względem artystycznym. Miasto i związane z nim instytucje organizują ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne zarówno dla mieszkańców, jak i zainteresowanych turystów. A kalendarz imprez w Bytomiu przedstawia się całkiem zachęcająco. Wszyscy amatorzy poszczególnych kierunków artystycznych znajdą coś interesującego.

spis treści

1. Imprezy w Bytomiu wiosną i latem Imprezy w Bytomiu wiosną:

 • Wieczór Folkowy w Bytomiu (marzec-kwiecień) – organizowany w CH Agora ma w swoim programie ciekawe koncerty szantowe i folkowe.
 • Juwenalia Bytomskie (marzec-maj) – cykl imprez studenckich z okazji świąt studentów. Organizowane są koncerty, imprezy kulturalno-sportowe, konkursy i przeglądy kapel, np. „Antyjuwenalia Bytomskie”. Majowy finał Juwenaliów Bytomskich uwiecznią występy najlepszych zespołów lokalnych i ogólnopolskich.
 • Gala Baletowa (kwiecień) – obchodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, święta wszystkich tancerzy i miłośników tańca. Gala Baletowa organizowana jest w Operze Śląskiej i dedykowana wszystkim wielbicielom muzyki i tańca. Do przedsięwzięcia zapraszani są tancerze wszystkich śląskich teatrów i zespołów tanecznych. Jest to niezwykłe widowisko integrujące całe środowisko baletowe, wykonawców i widzów.
 • Bytomska Moc Bluesa (kwiecień-maj) to pierwszy festiwal bluesowy w Bytomiu, organizowany przez Bytomskie Centrum Kultury. Trzecia edycja festiwalu w 2011 prezentuje program koncertowy w takich miastach jak: Bytom, Tarnowskie Góry i Gliwice, warsztaty instrumentalne, projekcje filmów z koncertów bluesowych.
 • Festiwal Teatralny TEATROMANIA (maj) – jeden z najciekawszych przeglądów teatralnych regionu bytomskiego. Prezentuje śląskiej publiczności najpopularniejsze przedstawienia teatralne zrealizowane w ciągu kilku sezonów. Program festiwalu obejmuje także spotkania z twórcami, warsztaty teatralne dla młodzieży, warsztaty krytyki teatralnej i spotkania dyskusyjne.
 • Bytomski Bieg Konstytucji 3 Maja (maj) – uroczystości z okazji rocznicy III powstania śląskiego oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program obejmuje uroczyste złożenie kwiatów na bytomskich grobach Powstańców Śląskich, oficjalne uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej, koncert majowy oraz bieg. Impreza przygotowana jest dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Imprezy w Bytomiu latem:

 • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” (czerwiec) – popularny od 1992 roku festiwal prezentuje wykonawców poezji śpiewanej z regionu i innych miejsc w kraju.
 • Dni Bytomia (czerwiec) – święto Bytomia, uroczystości, koncerty, zabawy i pokazy organizowane przez 3 dni w czerwcu. Miasto oferuje różne atrakcje kulturalne i sportowe, kiermasze i degustacje, atrakcje dla najmłodszych i wesołe miasteczko.
 • Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej (przełom czerwca i lipca) - dwutygodniowa impreza o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowana przez Śląski Teatr Tańca.
 • Bytomska Noc Świętojańska (czerwiec) – z wielkim rozmachem organizowane widowisko plenerowe w reżyserii i wykonaniu samych najpopularniejszych chórów i śpiewaków operowych.

2. Imprezy w Bytomiu jesienią i zimą Imprezy w Bytomiu jesienią:

 • Festiwal Teatralny dla Dzieci MASKARADA (listopad) – festiwal ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form teatralnych w wykonaniu najlepszych teatrów zarówno pod względem tematycznym, jak i scenicznym. Festiwal ma swój początek w 2003 roku i cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych ze względu na ciekawe spektakle i adaptacje znanych i lubianych bajek.
 • Bytomska Jesień Literacka – w ramach projektu odbywają się: Bytomska Scena Recytatorska, Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza, Zaduszki Poetyckie.

Imprezy w Bytomiu w zimie:

 • Zimowa Feriada Artystyczna (styczeń) – organizowana przez Bytomskie Centrum Kultury jest ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu. W programie wyróżnić można warsztaty fotograficzne, teatralne, gitarowe, bębniarskie, hip-hopowe. Różnorodność warsztatów pozwala każdemu dobrać coś dla siebie.
 • Festiwal Muzyki Nowej (grudzień) – program festiwalu opiera się na kilku ciekawych wydarzeniach artystycznych, reżyserowanych przez różne indywidualności, celem jest zawsze dotarcie do ludzi młodych, związanych z kulturą niezależną, kreatywną i otwartą. W programie możemy oczekiwać koncertów festiwalowych w różnych miejscach: m.in. Bytomiu i Katowicach,

3. Całoroczne wydarzenia w Bytomiu

 • Przegląd form muzycznych Tylko NIE Bytom! - to cykl comiesięcznych koncertów szeroko rozumianej muzyki alternatywnej połączonych z imprezami towarzyszącymi.
 • HartOFFanie Teatrem – cykl prezentacji najciekawszych spektakli należących do nurtu teatru niezależnego, offowego. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi i utalentowanymi grupami, które mają szansę na prezentację. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje.
 • Scena Familijna – cykl przedstawień teatralnych dla dzieci i rodziców w wykonaniu starannie dobranych teatrów instytucjonalnych. Scena Familijna koncentruje się głównie na ciekawej interpretacji i aranżacji bajek, którym towarzyszy kolorowa scenografia, lalki, maski i wspaniała muzyka.
 • Klub Zielonej Żyrafy – cykl warsztatów artystycznych dla dzieci z rodzicami. Klub Zielonej Żyrafy promuje twórczą edukację, angażuje do wspólnej, rodzinnej i kreatywnej zabawy dzieci i rodziców.
 • Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – jednoczy wszystkich miłośników rowerów, którym zależy na budowie dróg, tras i parkingów rowerowych w Bytomiu. Spotkania odbywają się pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”, a ich wesoła atmosfera jest gwarancją dobrej zabawy.
Imprezy w Bytomiu
Imprezy w Bytomiu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.