Trwa ładowanie...

Imprezy w Elblągu

Avatar placeholder
05.09.2013 13:40
Imprezy w Elblągu
Imprezy w Elblągu

Kalendarz imprez w Elblągu to cała lista cyklicznych imprez kulturalnych, literackich, artystycznych, ludowych oraz muzycznych. Muzyczne i literackie salony nie pozwolą się nudzić, szczególnie że imprezy cykliczne w Elblągu odbywają się praktycznie przez cały rok. Oprócz imprez o zasięgu ogólnopolskim, w Elblągu organizowane są także imprezy międzynarodowe, takie jak Międzynarodowe Spotkania Artystyczne czy Festiwal Tańca „Baltic Cup”. Jakie imprezy w Elblągu są warte polecenia?

spis treści

1. Imprezy kulturalne w Elblągu

Elbląg słynie z kilku popularnych imprez kulturalnych o ogólnopolskim zasięgu. Są to:

 • Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej – to imprezy kulturalne odbywające się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Przyciągają wybrednych słuchaczy, wyjątkowych muzyków – laureatów ogólnopolskich konkursów i przeglądów piosenki artystycznej – a także znane i cenione kabarety.
 • Letni Salon Muzyczny Bażantarnia – to koncert muzyki rozrywkowej w muszli koncertowej;
 • Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?” – to imprezy kulturalne dla tych, którzy cenią sobie sztukę pięknego mówienia. Podczas festiwalu prezentują się teatry jednego aktora, grupy teatralne, recytatorzy, muzycy śpiewający piosenkę artystyczną. Imprezie towarzyszą pokazy filmów, wystawy i koncerty.
 • Elbląg Rocks Europa – Festiwal Muzyki Alternatywnej w Elblągu – to koncerty i warsztaty dla wszystkich miłośników rocka.
 • Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem na Wodzie – to impreza dla miłośników teatru na świeżym powietrzu.
Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Imprezy międzynarodowe w Elblągu

W Elblągu odbywają się różne ciekawe imprezy, a niektóre z nich są znane także poza granicami kraju. Imprezy cykliczne o zasięgu międzynarodowym to:

 • Międzynarodowe Spotkania Artystyczne – to cykl imprez, które oprócz walorów artystycznych są także edukacyjne – podczas spotkań, oprócz wystaw, koncertów, przedstawień tanecznych i projekcji filmów, organizowane są konferencje i warsztaty;
 • Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” – to ważny turniej tańca, któremu towarzyszą także seminaria i warsztaty.

3. Inne interesujące wydarzenia z kalendarza imprez w Elblągu

Bardzo ciekawą ofertę mają także dwie imprezy organizowane w Elblągu przez tygodnik „Polityka” oraz dziennik „Rzeczpospolita”:

 • Letnie Ogrody „Polityki” – podczas kilku dni organizowane są w Elblągu imprezy kulturalne, wernisaże, panele dyskusyjne oraz koncerty muzyki popularnej i poważnej;
 • Tydzień z „Rzeczpospolitą” – w trakcie tego tygodnia organizowane są wernisaże, koncerty, spotkania z pisarzami i pokazy godnych obejrzenia filmów.

Jeszcze inne imprezy cykliczne, na które można się natknąć na wycieczce do Elbląga to:

 • Elbląskie Święto Chleba,
 • zawody kolarstwa zjazdowego Superliga Downhill Elbląg,
 • zjazd miłośników motoryzacji MEGAzlot Elbląg Lato,
 • Święto Głupców.

Interesujące imprezy cykliczne to niemal wizytówka Elbląga. Kalendarium imprez tego miasta jest imponujące, co na pewno przysparza mu popularności wśród turystów i nie tylko. Wydarzenia cykliczne przyciągają także wielu mieszkańców. Elbląg jest świetnym miejscem na spędzenie weekendu z rodziną lub na wyjazd we dwoje.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.