Trwa ładowanie...

Imprezy w Gdyni

Kalendarz imprez w Gdyni to specjalny harmonogram, który ułatwi każdemu zaplanować czas wolny w tym mieście. Zawiera wszystkie imprezy cykliczne o charakterze kulturalnym, takie jak: Festival Beach Party, Open'er Festival i Bruk Festival, koncerty oraz różnego rodzaju ciekawe imprezy dla żeglarzy, jak np. Gdynia Sailing Days. Największą atrakcją miasta jest z pewnością Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – przyciągający co roku wiele osób z całej Polski i zagranicy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Imprezy kulturalne w Gdyni

W Gdyni organizowane są festiwale, które są adresowane do ludzi w różnej kategorii wiekowej. Miasto jest gospodarzem wielu festiwali, m.in. Heineken Open'er Festival – jednej z największych corocznie organizowanych imprez w Europie. Ponadto, na terenie miasta odbywają się następujące imprezy cykliczne:

  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

W kalendarium imprez tego miasta Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się zawsze w maju (od 2010 roku, wcześniejsze edycje miały miejsce we wrześniu). Podczas imprezy kulturalnej w Teatrze Muzycznym wyświetlane są filmy fabularne produkcji polskiej, a najlepszym z nich przyznawane są Złote Lwy. Festiwal w Gdyni ma charakter ogólnopolski i jest konkursowym przeglądem fabularnej twórczości kinowej i telewizyjnej. Od kilku lat obok Konkursu Głównego organizowany jest Konkurs Kina Niezależnego i Konkurs Małego Kina.

  • Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port

W ramach tej imprezy odbywają się inscenizacje sztuk współczesnych polskich autorów, a najlepszym spektaklom przyznawane są nagrody pieniężne.

  • Festiwal Kultury Afrobrazylijskiej

Jest to dość ciekawa impreza, która odbywa się w Gdyni od maja 2006 roku, na której mają miejsce m.in. pokazy capoeiry.

  • Bruk Festival

To jedyna impreza w Polsce reprezentująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk to także jedyna okazja, by zobaczyć na żywo gwiazdy ulicznej muzyki, teatru, tańca, graffiti i nauczyć się czegoś u ich boku. Pierwsza edycja Bruk Festival, która odbyła się w czerwcu i lipcu 2005 roku, była sukcesem i udowodniła, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne. Angażując masowo młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, ciekawe imprezy pokazują pozytywny wzorzec i przykład, że miejska przestrzeń może być dla młodzieży miejscem uprawiania teatru i muzyki, sztuki i sportu – bez agresji i przemocy.

  • Gdynia Sailing Days

Żeglarskie Dni Gdyni są organizowane w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski. W programie sportowym znajduje się siedem regat, w dziesięciu różnych specjalnościach żeglarskich. Regaty „Gdynia Sailing Days” liczone do Pucharu Świata ISAF są cykliczną imprezą kulturalno-sportową rozgrywaną w najatrakcyjniejszych miejscach. Organizatorzy co roku przygotowują bogaty program imprez towarzyszących. Trasy regatowe są tak usytuowane, aby regaty można było obserwować z najpiękniejszych punktów Gdyni: Bulwaru Nadmorskiego, Kamiennej Góry, Skweru Kościuszki oraz plaży. Co roku w mieście odbywa się równie ciekawa impreza – Zlot Największych Żaglowców.

2. Imprezy muzyczne w Gdyni

  • Festival Beach Party

Festival Beach Party Gdynia to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce. Największy polski event plażowy i jeden z największych w Europie. Dzięki wieloletniej tradycji, udziałowi najlepszych artystów, wokalistów i Dj-ów z całego świata, stał się obowiązkowym punktem w kalendarzu imprez tego miasta. Co roku przyciąga do Gdyni tysiące miłośników muzyki elektronicznej, od wielbicieli łagodnego brzmienia, bogatych rytmicznie sekcji i przejść elektro house, po ciężkie bity techno i trance.

Imprezy kulturalne w Gdyni tego rodzaju to wyjątkowe spektakle na żywo z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki estradowej, kompilacja różnych stylów muzycznych, światowej sławy artyści, dziesiątki tysięcy entuzjastów wspaniałej zabawy, pokazy pirotechniczne i laserowe.

  • Open'er Festival

Jest jednym z największych koncertów w Europie Środkowej, odbywa się w Gdyni od 2003 roku na terenie wojskowego lotniska Marynarki Wojennej Kosakowo. Występują na nim gwiazdy światowej estrady muzyki rock, hip-hopu oraz muzyki alternatywnej. Na imprezę przyjeżdżają ludzie z całej Polski i basenu Morza Bałtyckiego. Festiwal muzyczny trwa cztery dni, dostępne są zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety na więcej dni. Bilety wymieniane są na opaski, które umożliwiają wstęp na teren festiwalu oraz podróżowanie festiwalowymi autobusami na teren festiwalu i z powrotem.

W kalendarium imprez Gdynia zaprasza również na: Blues Festival, Festiwal Teatrów Muzycznych. Imprezy kulturalne odbywają się cyklicznie, najwięcej jest ich latem – w czasie wakacji. Kalendarz imprez na wiosnę proponuje ogólnopolskie spotkania podróżników i żeglarzy, na których można usłyszeć interesujące przygody i poznać ciekawych ludzi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.