Trwa ładowanie...

Imprezy w Gliwicach

Kalendarz imprez w Gliwicach to głównie wydarzenia muzyczne i festiwale związane z teatrem. Liczni turyści przybywający do miasta na urlopowy wypoczynek mogą liczyć na stricte kulturalną rozrywkę. Ale można też znaleźć ciekawe imprezy związane z kulturą alternatywną czy sztuką ulicy. Latem do Gliwic zapraszamy amatorów muzyki barokowej, a także miłośników poezji śpiewanej. Spotkania i przedstawienia odbywają się w atrakcyjnych miejscach, np. w Ruinach Teatru Miejskiego.

spis treści

1. Imprezy w Gliwicach wiosną i latem

 • Dziecięce Spotkania Teatralne – przegląd najlepszych spektakli mający na celu promowanie teatru i zachęcenie najmłodszych do chodzenia do teatru. Impreza odbywa się w Gliwickim Teatrze Muzycznym.
 • Gliwickie Spotkania Chóralne – to przegląd zespołów z kraju i zagranicy, które prezentują się w repertuarze sakralnym i świeckim, a celem jest popularyzacja muzyki chóralnej. Impreza odbywa się w kwietniu w gliwickich kościołach i zdecydowanie wyróżnia się w kalendarium wydarzeń w Polsce.
 • Festiwal Dni Muzyki Organowej – festiwal odbywa się w maju w gliwickich kościołach.
 • Gliwicka Noc Muzeum – w jedną majową noc Muzeum w Gliwicach pozostaje otwarte dla zwiedzających.
 • Gliwicki Festiwal Bachowski – lipcowy festiwal, który prezentuje dzieła Jana S. Bacha i jego rówieśników w szerokim kontekście historycznym. Wykonawcami są najwybitniejsi artyści polscy i zagraniczni, specjalizujący się w interpretacji muzyki barokowej.
 • Festiwal Piosenki Religijnej „Cantate Deo” – festiwal odbywa się w muszli koncertowej parafii św. Jacka w Gliwicach, w lipcu.
 • Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” – w czasie dwóch letnich miesięcy, lipca i sierpnia, gliwicka starówka zmienia się w scenę dla wszelkiego rodzaju artystów ulicy – performerów, buskerów, muzyków.
 • Festiwal Jazz w Ruinach – festiwal muzyki jazzowej to, oprócz jazzu, ciekawe imprezy w postaci warsztatów czy wystawy fotografii i plakatu. Odbywa się w Ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach w sierpniu.
 • Parkowe Lato – cykl koncertów muzyki nastrojowej, poezji śpiewanej. Odbywa się we wszystkie soboty sierpniowe w Parku Chopina.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Imprezy w Gliwicach jesienią

 • Festiwal Jazz Sessions – odbywa się na scenie Bajka w kinie Amok w Gliwicach w listopadzie.
 • Gliwicki Festiwal Gitarowy – ma miejsce w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach w listopadzie.
 • Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy – prezentacja filmów będących dorobkiem niezależnych twórców kina z całej Polski odbywa się na scenie Bajka w kinie Amok w listopadzie.
 • Festiwal Filmowy Camera Silesia – wzbogacający imprezy cykliczne festiwal to projekcje filmów o tematyce kresowej, które odbywają się na scenie Bajka w kinie Amok w listopadzie.

Przeglądając imprezy kulturalne w Polsce, Gliwice jawią się jako jeden z bardziej atrakcyjnych punktów, gdzie odbywają się ciekawe im prezy cykliczne, w których każdy miłośnik wysokiej kultury powinien bez wątpienia uczestniczyć. Z tego powodu są one doskonałą propozycją na wypoczynek z rodziną i wyjazd we dwoje.

Imprezy w Gliwicach
Imprezy w Gliwicach
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.