Trwa ładowanie...

Imprezy w Kaliszu

Kalendarz imprez w Kaliszu prezentuje się interesująco. Warto wziąć udział w różnych wydarzeniach cyklicznych organizowanych w tym mieście. Przed przyjazdem do Kalisza zalecane jest skonsultowanie się z kalendarium imprez. Liczne imprezy kulturalne z pewnością przypadną turystom do gustu. W Kaliszu odbywa się między innymi znany w Polsce Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. Mają tu również miejsce różne ciekawe wydarzenia, czyniąc Kalisz doskonałą lokalizacją na wyjazd we dwoje. Jakie imprezy w Kaliszu są godne polecenia? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy otworzyć kalendarz imprez kulturalnych.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

spis treści

1. Imprezy w Kaliszu na wiosnę i w lecie

Jakie wydarzenia w kalendarzu imprez na wiosnę budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców Kalisza i turystów? W marcu odbywają się Międzynarodowe Prezentacje Form Tanecznych. Jest to święto dla miłośników tańca. Natomiast w maju mają miejsce Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej. Także okres wakacyjny w kalendarium imprez w Wielkopolsce obfituje w ciekawe wydarzenia. W lecie organizowany jest od kilku lat Jarmark Archeologiczny w parku historycznym – świetna propozycja na wyjazd z dzieckiem. W czerwcu odbywa się Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych „La Strada”. Z kolei w połowie lipca ma miejsce Weekend Celtycko-Irlandzki, podczas którego można obejrzeć pokazy tańca irlandzkiego i repliki broni oraz posłuchać muzyki celtyckiej. Pod koniec sierpnia odbywa się Biesiada Piastowska „Kolebka Polski” w Kaliskim Grodzie Piastów na Zawodziu. Imprezy te przyciągają od lat wielu turystów, ale uczestniczą w nich także mieszkańcy Kalisza.

2. Imprezy w Kaliszu na jesieni i w zimie

Chłodniejsze miesiące bynajmniej nie odstraszają miłośników muzyki. Melomani tłumnie przybywają na różne kaliskie wydarzenia kulturalne. W okresie jesiennym mają miejsce różne imprezy kulturalne, ale w Kaliszu najważniejszy jest Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych. Jest to doskonała okazja, by na żywo posłuchać słynnych muzyków z różnych krajów. Także w zimie sporo dzieje się w Kaliszu. W styczniu organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”, o którym jest głośno w całym kraju. Festiwal powstał w 1979 roku i składa się z czterech elementów. Są to: przegląd zespołów wykonujących tak zwaną muzykę dawną, konkurs i warsztaty plastyczne, seminarium metodyczne z dziedziny tańca i muzyki dawnych epok organizowane dla nauczycieli, metodyków muzyki oraz instruktorów zespołów, a także imprezy towarzyszące. Konkurs jest przeznaczony dla polskich wykonawców, ale zespoły zagraniczne także mogą wziąć udział w festiwalu (lecz poza konkursem). Do zdobycia jest grand prix – puchar i nagroda Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, oraz „Harfy Eola” – złote, srebrne i brązowe.

Imprezy kulturalne w Polsce z każdym rokiem przyciągają coraz więcej gości, także z innych krajów. Niektóre wydarzenia są znane w całej Europie. Kalendarz imprez w Kaliszu nie jest szczególnie bogaty, ale niektóre imprezy kulturalne cieszą się renomą również w innych krajach. Planując wyjazd na urlop do Kalisza, warto mieć pod ręką kaliskie kalendarium imprez. Być może uda się trafić na interesujące nas wydarzenie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.