Trwa ładowanie...

Imprezy w Kielcach

Kalendarz imprez kulturalnych Kielc zawiera interesujące wydarzenia, które co roku przyciągają mnóstwo turystów i mieszkańców miasta. Jeżeli wybierasz się do tego pięknego miejsca usytuowanego u podnóża Gór Świętokrzyskich, zajrzyj do kalendarium imprez i sprawdź, czy uda ci się zobaczyć imprezy cykli czne Kielc. Liczne imprezy kulturalne i sportowe z pewnością wzbudzą zainteresowanie. W mieście odbywa się znany na całą Polskę – Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

1. Imprezy kulturalne w Kielcach Kielce są zdecydowanie centrum kultury regionu, to tutaj odbywa się większość koncertów i imprez kulturalnych. W gmachu Kieleckiego Centrum Kultury ma swoją siedzibę Świętokrzyska Filharmonia im. Oskara Kolberga. Jest kontynuatorką tradycji założonej w 1933 roku – Kieleckiej Orkiestry Symfonicznej. Duża popularnością cieszą się

imprezy jazzowe w pałacyku Tomasza Zielińskiego, koncerty muzyki poważnej z cyklu „Wieczory na Zamku”, organizowane w zabytkowych wnętrzach Pałacu Biskupów Krakowskich. Latem w parku miejskim oraz nad kieleckim zalewem rozbrzmiewają koncerty muzyki rockowej, folkowej i szanty.

Kalendarz imprez Kielc jest bogaty w ciekawe koncerty i festiwale. Co roku do miasta przyjeżdża wielu miłośników harcerskiej piosenki oraz muzyki jazz. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie w kalendarium imprez miasta, więc można przyjechać tu na wczasy z dziećmi. Z pewnością nikt nie będzie się nudził, ponieważ organizatorzy przygotują ciekawe imprezy dla wszystkich.

2. Kalendarz imprez w Kielcach

Ciekawe imprezy cykliczne odbywają się przez cały rok. Najwięcej wydarzeń kulturalnych ma miejsce w lecie. Oto kalendarz imprez, który zawiera najważniejsze imprezy kulturalne miasta:

  • W lutym odbywają się Międzynarodowe Targi Sportowe – są to największe targi branży sportowej i outdoorowej w Polsce, organizowane z myślą o producentach i przedstawicielach.
  • W kwietniu ma miejsce Ogólnopolskie Akademickie Spotkanie Podróżnicze „Na Rozdrożach” – impreza cykliczna ma charakter pokazowy. Instytut Geografii prezentuje slajdy podróżnicze z całego świata, jak np. Iraku, Turcji, Etiopii, Sudanu, Węgier, Albanii. Wstęp na festiwal jest darmowy, organizatorem imprezy są studenci.
  • W kwietniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej „Anima Mundi”.
  • W maju Kielce organizują Festiwal Muzyki Gitarowej.
  • W czerwcu mieszkańcy miasta bawią się na corocznym Święcie Kielc – impreza zajmuje szczególne miejsce w kalendarium imprez, w tym czasie odbywają się występy kabaretowe, pokazy pojazdów zabytkowych i turniej tańca breakdance.
  • W czerwcu ma miejsce Letni Festiwal Karaoke – jest to zabawa plenerowa, która co roku gości wielu mieszkańców miasta.
  • Na początku czerwca odbywa się festiwal promujący piosenki religijne, wykonywane przez młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne.
  • W lipcu odbywa się Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce” – impreza muzyczna gromadzi młodych ludzi z całej Polski i zagranicy. Festiwal trwa dwa tygodnie, jego organizatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego. W połowie trwania imprez kulturalnych, w amfiteatrze na Kadzielni odbywa się koncert „Gospodarze Gościom”, podczas którego na scenie występują artyści z Kielc i regionu świętokrzyskiego.
  • We wrześniu mają miejsce Kielecki Festiwal Nauki oraz Jazz Festiwal poświęcony pamięci wybitnego kompozytora i trębacza Milesa Davisa, organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury i Targi Kielce. To międzynarodowa impreza, na której fanów jazzu nie powinno zabraknąć. To właśnie tutaj, od ośmiu lat, pod koniec września – w rocznicę śmierci wirtuoza trąbki Milesa Davisa, rozbrzmiewa w wykonaniu gwiazd jazz tradycyjny i najnowszy. W koncertach biorą udział giganci światowego i polskiego jazzu, ale jest to również możliwość prezentacji lokalnego środowiska muzycznego. Doskonały pomysł na wyjazd we dwoje.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.