Trwa ładowanie...

Imprezy w Międzyzdrojach

Kalendarz imprez w Międzyzdrojach jest bardzo zróżnicowany. Lista cyklicznych imprez zawiera koncerty muzyczne, festiwale i turnieje tańca. Najwięcej imprez kulturalnych ma miejsce w okresie wakacji. Oprócz popularnego w całej Polsce – Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, odbywają się również liczne imprezy sportowe, jak np. Festiwal Siły, Sprawności i Urody – z udziałem gwiazd sportu. Przed wyjazdem do nadmorskiego kurortu warto sprawdzić w kalendarium imprez festiwale godne polecenia.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Kalendarz imprez w Międzyzdrojach na wiosnę i lato

Dla wielu wakacje w Międzyzdrojach są już samo w sobie atrakcją. Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. Dzięki nietypowym walorom przyrodniczym, jak: położenie nad morzem, piaszczyste plaże oraz bliskość Wolińskiego Parku Krajobrazowego, miasto co roku gości kilkaset tysięcy turystów. Do atrakcji turystycznych Międzyzdrojów można zaliczyć Promenadę Gwiazd, której powstanie związane jest z rokiem 1996, kiedy to podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd pierwsi polscy aktorzy odcisnęli dłonie w pamiątkowych płytach. Zanim wybierzesz się na wakacje do tego pięknego miasta, upewnij się, co jeszcze ciekawego oferuje kalendarz imprez.

 • W kwietniu ma miejsce sportowy turniej brydża parami.
 • Na początku maja odbywa się Eurofestiwal – jest to impreza plenerowa organizowana z okazji wstąpienia Polski do UE. Koncerty muzyczne i wystawy tematyczne prezentują kulturę wybranych państw członkowskich.
 • 7-8 maja w hali sportowej jednej z okolicznych szkół ma miejsce Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Perła Bałtyku”. Impreza cykliczna o charakterze sportowo-widowiskowym. Celem turnieju jest popularyzacja tańca towarzyskiego jako formy rekreacji, rozrywki dla dzieci i młodzieży, w różnych kategoriach wiekowych.
 • W połowie maja odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic. Festiwal, w którym udział biorą znani soliści i muzycy prezentujący muzykę klasyczną. Koncerty w świetle świec – nokturny, wystawy i prezentacje sztuki na najwyższym poziomie gwarantują prawdziwą ucztę dla ducha nie tylko koneserom muzyki klasycznej.
 • Na początku czerwca odbywa się Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz Gala Finałowa Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej.
 • W połowie czerwca ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej – festiwal muzyczny odbywa się w Międzyzdrojach nieprzerwanie od 46 lat w każdą trzecią dekadę czerwca i trwale wpisał się w kalendarz imprez artystycznych polskiego wybrzeża.
 • W lipcu Międzyzdroje goszczą wielu artystów, gwiazdy i ludzi sukcesu na Europejskim Festiwalu Gwiazd.
 • Na początku lipca Międzyzdroje proponuje bogaty program artystyczny w postaci: spektakli, koncertów i licznych spotkań z gwiazdami na Wakacyjnym Festiwalu Artystów.
 • Pod koniec lipca ma miejsce Festiwal Sił, Sprawności i Urody – jest imprezą propagującą fitness i sporty siłowe wśród turystów oraz zainteresowanych sportami siłowymi w kraju i poza jej granicami. Udział w niej biorą zawodnicy oraz wszyscy chętni, zainteresowani współzawodnictwem i zabawą, a program jest tak skonstruowany, by obejmował szeroki wachlarz konkursów, zabaw i konkurencji sportowych.
 • W sierpniu ma miejsce Muzyczne Lato w Międzyzdrojach oraz Międzynarodowe Czwartki Organowe.
 • Ciekawe imprezy sportowe w kalendarium imprez Międzyzdrojów to również Bieg śniadaniowy i Mityng lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Głównym punktem organizowanych atrakcji jest organizacja Mityngu lekkoatletycznego ku pamięci znanych olimpijczyków – Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego, tragicznie zmarłych w wypadku na trasie z Międzyzdrojów do Szczecina.
 • W sierpniu odbywa się również Sea & Sky Festiwal – edycja zmagań zawodników uprawiających kitesurfing, czyli pływających na desce, gdzie zamiast żagla używana jest odmiana latawca utrzymywanego przez żeglującego kitesurfera. Podczas imprezy odbywają się liczne ciekawe imprezy towarzyszące: konkursy, turnieje, pokazy instruktażowe kitesurfingu, można testować również specjalistyczny sprzęt sportowy, jak również uczestniczyć w wieczornym koncercie gwiazdy festiwalu organizowanym w formule Beach Party.

2. Kalendarz imprez jesiennych i zimowych

 • We wrześniu ma miejsce Spotkanie Artystyczne Seniorów. Jest to Festiwal Kultury Ludowej. Miasto zaprasza do udziału w imprezie kulturalnej seniorów z całej Polski: zespoły i kapele ludowe.
 • W październiku odbywa się Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje.
 • Morskie Zaduszki to program imprez cyklicznych na listopad.
 • W grudniu odbywają się Mikołajki w Międzyrzeckim Domu Kultury.
 • W lutym mają miejsce interdyscyplinarne spotkania z kulturą i sztuką podczas ferii zimowych.

Ciekawe imprezy kulturalne odbywają się przez cały rok. Jak widać, najwięcej rozrywki i spotkań ze sztuką miasto oferuje w okresie letnim. Kalendarz imprez miasta jest bardzo bogaty i zapewnia również imprezy sportowe.

Mgr Anna Bocheńska
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.