Trwa ładowanie...

Imprezy w Olsztynie

Kalendarz imprez w Olsztynie zawiera wiele interesujących wydarzeń kulturalnych. O każdej porze roku mają miejsce ciekawe imprezy. Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się na urlop , zajrzyj do kalendarium imprez Olsztyna. Liczne koncerty, festiwale przyciągają wielu mieszkańców miasta i turystów. Oprócz popularnego na całą Polskę – Olsztyńskiego Lata Artystycznego i Nocy Bluesa, mają miejsce również przeglądy najciekawszych zjawisk teatralnych kraju. Jak wygląda kalendarz imprez Olsztyna?

1. Kalendarz imprez artystycznych w Olsztynie Zanim wybierzesz się na

wakacje do Olsztyna , zobacz jakie imprezy cykliczne oferuje miasto dla swoich gości. Oto kalendarz imprez kulturalnych stolicy warmińsko-mazurskiego województwa:

  • W marcu odbywa się Olsztyńskie Spotkanie Teatralne w Teatrze im. Stefana Jaracza – bogata oferta repertuarowa uwzględnia różnorodność gatunkową i estetyczną przedstawień. To jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w mieście, gdzie tradycyjny teatr mierzy się z teatrem awangardowym, można także obejrzeć teatr tańca czy pantomimę.
  • W lipcu ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMOLUDY – od niedawna odbywa się w nowej formule, której naczelną ideą jest prezentacja dorobku teatralnego i dramaturgicznego teatrów Środkowej i Wschodniej Europy. To ambitne i atrakcyjne przedsięwzięcie, w którym dochodzi do spotkania różnych wizji teatralnych i tradycji, tworzących i wzbogacających obraz współczesnej kultury. Spektaklom towarzyszą imprezy kulturalne, warsztaty, koncerty, dyskusje krytyczno-teatralne, spotkania twórców z publicznością.
  • Przez całe lato miasto organizuje Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem – adresaci tych spotkań to przede wszystkim dzieci i młodzież, ale również dorośli mają szansę w nich aktywnie uczestniczyć. Młodzi uczestnicy mogą wziąć udział w grach edukacyjnych i pod okiem instruktorów pogłębić swoją wiedzę o historii zamku w Olsztynie i jego mieszkańcach. Artystycznej rozrywki dostarczają rycerze prezentujący średniowieczne obyczaje, a także spektakle teatralne z „zamkiem w tle”.
  • W listopadzie odbywa się impreza pod znaczącą nazwą – Olsztyn Tańczy.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Imprezy muzyczne w Olsztynie W połowie czerwca zaczyna się Olsztyńskie Lato Artystyczne i trwa do połowy września. Jest to cykl imprez, które odbywają się na jednej z najbardziej malowniczych scen Olsztyna, jaką jest położony u stóp gotyckiego zamku amfiteatr, a także na uliczkach Starego Miasta. Olsztyńskie Lato to niezapomniana uczta przede wszystkim dla miłośników muzyki – od rocka i folku, poprzez blues i jazz, po muzykę poważną. W kalendarzu imprez nie brakuje także widowisk teatralnych i kabaretowych, festynów,

imprez dla dzieci i spektakli operowych, dlatego jest to doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd . Główne imprezy cykliczne Olsztyńskiego Lata Artystycznego to: Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesa – odbywa się tradycyjnie w drugi weekend lipca, Olsztyńskie Koncerty Organowe – mają miejsce w niedzielne wieczory w katerze, Staromiejskie Spotkanie z Szantą, Bohema Jazz Festival, 
Międzynarodowe Dni Folkloru WARMIA, 
Dni Olsztyna z kolorową „Paradą Jakubową”, 
Olsztyńska Trzydniówka Teatralna,
 Letnie Sesje Śmiechoterapii”.

Na przełomie czerwca i lipca (czwartek-niedziela) odbywają się koncerty pod nazwą Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” – jest to cykliczna impreza muzyczna, która prezentuje młodych wykonawców poezji śpiewanej. Najważniejszą częścią każdej edycji Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” jest konkurs Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, poprzedzony kwalifikacjami, które odbywają się na około 14-16 dni przed konkursem i są zakończone warsztatami przedkonkursowymi.

Niewątpliwie, kalendarz imprez Olsztyna jest bardzo bogaty. Najwięcej turystów odwiedza miasto w okresie wakacji. Wówczas odbywa się Olsztyńskie Lato Artystyczne. Przed wyjazdem we dwoje warto zarezerwować sobie nocleg i zaplanować czas, tak aby nie przegapić imprez cyklicznych.

Imprezy w Olsztynie
Imprezy w Olsztynie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.