Trwa ładowanie...

Imprezy w Paryżu

Paryż to miasto tętniące życiem, oferujące turystom spędzającym urlop we Francji i paryżanom cały kalendarz imprez cyklicznych, spośród których można sobie wybrać odpowiednią dla siebie. Bardzo popularne są imprezy kulturalne, muzyczne, literackie, a także inne ciekawe imprezy, oferowane przez piękną stolicę Francji praktycznie bez przerwy. Niezależnie od tego, czy jedziesz do Paryża w sezonie turystycznym, czy poza nim, na pewno czeka cię mnóstwo atrakcji. Nie będziesz się nudzić!

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

1. Imprezy kulturalne w Paryżu

Kino na świeżym powietrzu w parku Parc de la Villette działa podczas wakacji około miesiąca – w lipcu i sierpniu. Codziennie można zobaczyć jeden film – zarówno klasykę kinematografii, jak i najnowsze hity. W większości przypadków wstęp jest wolny.

Jeśli interesują cię imprezy kulturalne, na pewno chętnie odwiedzisz festiwal szekspirowski i literacki FestivalandCo, odbywający się co drugi rok (ostatnia taka impreza odbyła się w 2010 roku). Kilkudniowa impreza to koncerty, spotkania ze znanymi pisarzami (w 2010 roku gośćmi byli między innymi Philip Pullman, Martin Amis, Emma Larkin i Gao Xingjian), recytacje poezji, opowiadanie historii.

Białe noce w Paryżu (Nuit Blanche) to coroczne imprezy kulturalne obejmujące całe miasto. Wtedy drzwi do galerii, muzeów, basenów są otwarte, i to zupełnie za darmo.

Od czerwca do września można wybrać się na przedstawienia teatralne na świeżym powietrzu w Lasku Bulońskim. Oprócz sztuk teatralnych, organizowane są tam pokazy tańca oraz przedstawienia muzyczne. Dodatkową zaletą takiej imprezy jest to, że można w czasie sztuki siedzieć na kocu piknikowym i cieszyć się świeżym powietrzem. Taka impreza kulturalna to świetny pomysł na romantyczny weekend w Paryżu.

2. Inne ciekawe wydarzenia w Paryżu

21 czerwca jest dniem muzyki, jak Francja długa i szeroka. Wszędzie można spotkać setki muzykujących profesjonalistów i amatorów i posłuchać ich muzyki. Można spacerować w poszukiwaniu atrakcyjnych zespołów, stylów muzycznych i utworów, można także wybrać się na wybrane przez siebie wcześniej koncerty.

Trzydniowy festiwal rockowy w Domaine National de St. Cloud to gratka dla miłośników dobrego, rockowego grania. Jest największym tego typu koncertem w Paryżu.

Dla miłośników jazzu organizowany jest Festiwal Jazzowy w Paryżu.

Paris Plage, czyli plaża paryska to ciekawa impreza w Paryżu, zamieniająca fragmenty miasta w plaże, gdzie można się opalać, pospacerować i odpocząć. Wieczorami w połączeniu z tą imprezą organizowane są także koncerty.

14 lipiec to dzień zdobycia Bastylii. Z tej okazji na paryskim wieczornym niebie można oglądać piękne fajerwerki. W dzień ulicami Paryża przechodzi parada wojskowa.

Chiński Nowy Rok w Paryżu to huczna, kolorowa parada ulicami miasta. W dniu zgodnym z chińskim kalendarzem, w widowiskowym korowodzie można zobaczyć charakterystyczne lampiony, smoki i tygrysy.

Jak widać, Paryżu oferuje ciekawe imprezy dla każdego – dla miłośnika jazzu czy rocka, kina, literatury czy teatru, a także dla osób lubiących widowiska i parady.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.