Trwa ładowanie...

Imprezy w Rzeszowie

Rzeszów jest miastem bogatym w wydarzenia o charakterze kulturalnym i rozrywkowym – ma ciekawy kalendarz imprez i festiwali – kilka z nich o charakterze międzynarodowym. Odbywają się tutaj liczne imprezy sportowe, koncerty muzyczne i różnorodne, coroczne targi. Warto zajrzeć do kalendarium imprez przed przyjazdem do miasta, by podczas urlopu w Polsce nie przegapić interesujących wydarzeń. Jakie imprezy kulturalne są godne polecenia? Wszystko zależy od zainteresowań, dla każdego ciekawe imprezy to coś innego.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Imprezy cykliczne w Rzeszowie

W Rzeszowie z roku na rok powiększa się liczba imprez cyklicznych – rozpoznawalnych nie tylko w Polsce, ale i wśród wydarzeń kulturalnych w Europie, przyciągających coraz większe grono turystów i miłośników muzyki. Oto przykładowe festiwale i przeglądy piosenek – obecne w kalendarium imprez Rzeszowa i okolicy:

 • Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – impreza cykliczna, podczas której odbywa się przegląd dorobku zespołów kultywujących polski folklor. Organizowana jest co trzy lata w Rzeszowie. Pierwsza edycja miała miejsce w 1969 roku. Kalendarz imprez festiwalu zawiera również: warsztaty artystyczne, spotkania i wycieczki krajoznawcze. Artyści prezentują tańce polskie oraz rodzime, zapoznają się z kulturą i tradycją kraju przodków. Festiwal w Rzeszowie to największa impreza integrująca środowiska polonijne rozsiane na kilku kontynentach.
 • Carpathia Festiwal – międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się corocznie w Rzeszowie. Jest to jeden z nielicznych festiwali w Polsce, kiedy wokalistom akompaniuje na żywo zespół. Komisja pod przewodnictwem znanego w każdym kraju dyrygenta, kompozytora i aranżera wyłania zwycięzców. W finale festiwalu biorą udział zespoły blisko dwustu młodych artystów, w których repertuarze znalazły się piosenki autorskie i utwory popularne w stylu pop-music na najwyższym poziomie – soliści, duety i zespoły muzyczne reprezentujące różne kraje. Carpathia to największa impreza muzyki popularnej w Rzeszowie, ściągająca wielu amatorów zarówno z Polski, jak i innych krajów Europy.
 • Festiwal Muzyczny w Łańcucie – Dni Muzyki Kameralnej w Łańcucie odbywają się co roku w maju i trwają przez jeden tydzień. Koncerty mają miejsce w zabytkowych wnętrzach sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie. Głównym organizatorem imprezy jest Filharmonia Rzeszowska.
 • Wielokulturowy Festiwal Galicji – celem festiwalu jest inspiracja i kształtowanie zainteresowania kulturą mniejszości narodowych. Wystawy malarstwa i sztuki, koncerty muzyczne, występy teatralne, pokazy filmów, wykłady i odczyty, prezentacje rękodzieła artystycznego, kuchni – oto niektóre z dziedzin kulturalnych, które rozwijają wspieranie kultury regionalnej na tego rodzaju imprezie.

2. Imprezy kulturalne w Rzeszowie

Ponadto w kalendarium imprez kulturalnych miasta odnaleźć można:

 • RzeszOff Art Festiwal – festiwal twórców sztuki niezależnej,
 • Festiwal Teatrów Amatorskich,
 • Rzeszowskie Spotkania Teatralne,
 • Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w katedrze rzeszowskiej i kościołach Rzeszowa,
 • Międzynarodowe Biennale Sztuki Komputerowej,
 • Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego,
 • Festiwal Chórów Młodzieżowych,
 • Multimedia Happy End Festiwal – Festiwal Filmów Optymistycznych,
 • Multimedia Szajna Festiwal – festiwal, na którym artyści rywalizują w dwóch kategoriach: Multimedia i Grafika Komputerowa.

Stolica Podkarpacia zawiera ciekawy kalendarz imprez cyklicznych, które odbywają się najczęściej w okresie letnim. W okresie trwania największych festiwali miasto tętni życiem kulturowym. Rzeszów wraz z jednym miastem ukraińskim będzie gospodarzem Europejskiego Stadionu Kultury. Ideą projektu jest włączenie sfery kultury w ogromne przedsięwzięcie sportowe, jakim jest EURO 2012.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.