Trwa ładowanie...

Imprezy w Zamościu

Kalendarz imprez w Zamościu prezentuje się okazale. Oprócz znanego w całej Polsce Zamojskiego Lata Teatralnego są w nim różne inne ciekawe wydarzenia . Warto zapoznać się z programem kulturalnym przed przyjazdem do miasta, by nie przegapić interesujących eventów. Co jest szczególnie godne polecenia? Wszystko zależy od upodobań, dla każdego znajdzie się coś innego, a przy tym interesującego. Plan wydarzeń kulturalnych pomaga zorientować się, co i kiedy warto zobaczyć.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

1. Wydarzenia kulturalne w Zamościu Zamość zachęca turystów licznymi wydarzeniami kulturalnymi. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w koncertach, piknikach plenerowych. Dla tych, którzy preferują wysoką kulturę polecamy liczne spektakle teatralne i widowiska historyczne. Jednym z największych wydarzeń kulturalnych w Zamościu jest Zamojskie Lato Teatralne. Jego początki sięgają roku 1976. Impreza ma charakter plenerowy. Na zamojskiej Starówce (Rynek Wielki i przyległe, staromiejskie podwórka i zabytkowe fortyfikacje) odbywają się

widowiska teatralne w Zamościu . Dzięki tym plenerowym sztukom Zamość może podkreślić znaczenie i zainteresować turystów swoimi zabytkami architektury. Na scenie zamojskiej występują nie tylko artyści miejscowi, ale też prawdziwe gwiazdy polskiej estrady.

Do Zamościa przybywały Teatr Stu z Krakowa, Teatr Ochoty z Warszawy czy Teatr im. J. Osterwy z Lublina. Zamojskie Lato Teatralne cieszy się też dużą popularnością wśród artystów zagranicznych przybywających z teatrów z Łucka, Leningradu, Lwowa. Często wystawiane są sztuki Szekspira („Romeo i Julia”, „Poskromienie złośnicy”, „Hamlet”, „Wieczór Trzech Króli”, „Król Lear”).

2. Kalendarz imprez w Zamościu Jakie

imprezy kulturalne w Zamościu są najbardziej popularne?

  • W kalendarzu imprez figurują Zamojskie Dni Muzyki. Jest to festiwal organizowany od 1980 roku.
  • Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych to jedyna w Polsce impreza jazzowa, która jest połączona z konkursem młodych wokalistów.
  • W kalendarium imprez jest miejsce także dla festiwalu „Jazz na kresach”.
  • Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Fortalicje” – jedyny w Polsce festiwal dla polskich i zagranicznych grup, które zajmują się niekonwencjonalnymi formami teatralno-plastycznymi.
  • Jarmark Hetmański – oprócz jarmarku odbywają się koncerty oraz imprezy sportowe i kulturalne.
  • Dni Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży na temat miast wpisanych na Listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
  • Międzynarodowe Targi Zamojskie dla przedsiębiorców i handlowców z kraju i zagranicy.
  • Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny – bieg długodystansowy odbywający się na czterech etapach, w którym uczestniczą także osoby niepełnosprawne.
  • Międzynarodowy Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży – udział w nim biorą młodzi ludzie z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Węgier i Białorusi.
  • Ogólnopolski Plener Malarski – znani artyści plastycy malują architekturę Starego Miasta i zostawiają swoje obrazy w Galerii Sztuki Współczesnej. Jak widać, kalendarz imprez w Zamościu to ciekawa oferta dla turystów. Liczne imprezy kulturalne i innego typu co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego też warto skorzystać z tych atrakcji, planując

urlop w ciekawym mieście .

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.