Trwa ładowanie...

Imprezy we Wrocławiu

Kalendarz imprez we Wrocławiu jest bardzo różnorodny pod względem rodzaju imprez kulturalnych. O każdej porze roku miasto pozytywnie zaskakuje miłośników rozrywki i zabawy. Życie kulturalne nigdy nie zasypia, przez cały rok odbywają się imprezy cykliczne , przyciągające ludzi znad Odry. Najwięcej ciekawych wydarzeń ma miejsce w miesiącach letnich. Imprezy kulturalne we Wrocławiu są zwykle oblegane przez turystów, zatem warto wcześniej zarezerwować nocleg.

spis treści

1. Wiosenne imprezy kulturalne we Wrocławiu Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki. Miasto zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z dziedziny sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną stały się

festiwale muzyczne we Wrocławiu o międzynarodowym znaczeniu, jak np. Festiwal Jazz nad Odrą czy Przegląd Piosenki Aktorskiej. Co ciekawego jeszcze można znaleźć w kalendarium imprez cyklicznych tego miasta?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

 • Marzec
 1. Jazz nad Odrą – legendarny polski festiwal jazzowy działający od 1964 roku, promujący młodych artystów w otoczeniu znanych gwiazd jazzu.
 2. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej Łykend – nowy festiwal organizowany przez środowiska studenckie, stopniowo zdobywający popularność,
 3. Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu” – impreza dla osób zainteresowanych żeglarstwem.
 • Kwiecień
 1. Przegląd Piosenki Aktorskiej – konkurs interpretatorski na piosenki dla młodych aktorów i studentów, wydarzeniu towarzyszą liczne recitale, koncerty i spektakle muzyczne.
 2. Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN – impreza kulturalna w Polsce, na której filmowcy amatorzy prezentują swoje osiągnięcia.
 • Maj
 1. Maj z Muzyką Dawną – imprezy muzyczne organizowane w kościołach oraz Leopoldinie (Aula Uniwersytetu Wrocławskiego), podczas których występują zarówno muzycy, jak i wokaliści.
 2. Thanks Jimi Festival – festiwal gitarowy odbywający się 1 maja w Dniu Gitary na Rynku Głównym we Wrocławiu, zbiorowe wykonywanie utworów Jimiego Hendrixa.
 3. Przegląd filmów KADRY WROCŁAWIA – Kadry Wrocławia opierają się na wyświetlaniu dokumentów o naszym pięknym mieście, spotkaniu z prelegentami, opowieściach o dawnym Wrocławiu, odbudowie po wojnie, dziejach mieszkańców.

2. Kalendarz imprez letnich

 • Czerwiec
 1. Wratislavia Cantans – najsłynniejszy wrocławski festiwal muzyki poważnej.
 2. Wrocławskie Lato Organowe – impreza trwa począwszy od czerwca przez całe lato i składa się z cyklu koncertów organowych w kościołach.
 3. Święto Wrocławia – imprezy kulturalne i rozrywkowe prezentujące Wrocław oraz jego osiągnięcia i zdobycze.
 • Lipiec
 1. Międzynarodowy Festiwal Artystów Muzycznych BuskerBus – imprezy teatralne oraz cyrkowe odbywające się na przełomie czerwca i lipca głównie na wrocławskim Rynku Głównym.
 2. Festiwal Muzyki Kameralnej – festiwal odbywa się na przepięknym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału na przełomie czerwca i lipca.
 3. Brave Festival – impreza promująca wzorce, tradycje oraz elementy kultur marginalizowanych i wypieranych ze światowego życia artystycznego.
 • Sierpień
 1. Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Pianistyczne – kursy organizowane dla wysokiej klasy profesjonalnych pianistów.
 2. Forum Musicum – festiwal muzyki dawnej wykonywanej z wykorzystaniem historycznych technik i na dawnych instrumentach.

3. Jesienny i zimowy kalendarz imprez we Wrocławiu

 • Wrzesień
 1. Wratislavia Cantans – jesienna edycja wrocławskiego festiwalu muzyki poważnej.
 2. Dolnośląski Festiwal Nauki – cykl imprez organizowanych przez wrocławskie uczelnie i muzea, w ramach których odbywają się liczne pokazy i prelekcje oraz bezpłatne zwiedzanie muzeów oraz zabytków.
 • Październik
 1. Jazz nad Odrą – jesienna edycja legendarnego polskiego festiwalu jazzowego promującego młodych artystów w otoczeniu znanych gwiazd jazzu.
 2. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej – impreza promuje operetkową, symfoniczną oraz taneczną muzykę wiedeńską.
 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – impreza odbywa się co 2 lata i składa się z przedstawień teatralnych najznakomitszych twórców europejskich.
 • Listopad
 1. Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara – impreza składająca się z koncertów muzyki gitarowej wykonywanej przez studentów akademii muzycznych oraz zaproszonych wirtuozów.
 2. Zaduszki Jazzowe – impreza składa się z wielu koncertów jazzowych wykonywanych także przez gwiazdy światowe w pubach i klubach muzycznych.
 • Grudzień
 1. Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka – impreza, podczas której młodzi poeci mają szanse zaistnieć w gronie elity literackiej.
 2. Festiwal Poezji Śpiewanej Mimoza – impreza cykliczna adresowana do dzieci i młodzieży z województwa dolnośląskiego.
 • Styczeń
 1. Wrocławskie Studium Literackie – konkurs literacki, na którym pod okiem znamienitego jury prezentują się młodzi poeci.
 2. Bestia Bal Przebierańców – organizowany od 1994 roku bal przebierańców, którego trzonem są studenci akademii sztuk pięknych.
 • Luty
 1. Musica Polonica Nova – Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej. Kalendarz imprez kulturalnych we Wrocławiu jest pełen wydarzeń przez cały rok. Imprezy muzyczne, festyny i koncerty odbywają się nie tylko w lecie, ale i podczas pozostałych pór roku. Przed

wyjazdem nad Odrę warto zajrzeć do kalendarium imprez i wybrać ciekawe wydarzenie dla siebie lub na urlop we dwoje .

Imprezy we Wrocławiu
Imprezy we Wrocławiu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.