Trwa ładowanie...

Jak bezpiecznie wybielić zęby?

Olśniewający uśmiech może być w zasięgu twojej ręki. Wszystko zawdzięczamy dynamicznie rozwijającej się technice wybielania zębów. Zabiegi wybielające zęby możesz obecnie wykonać sama w domu. Wcale nie musisz umawiać się na wizytę u stomatologa i płacić ogromnych pieniędzy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Na co zwrócić uwagę podczas wybielania zębów?

Bielsze zęby dzięki wybielaniu
Bielsze zęby dzięki wybielaniu

Olśniewający uśmiech może być w zasięgu twojej ręki. Wszystko zawdzięczamy dynamicznie rozwijającej się...

zobacz galerię

Zanim rozpoczniesz wybielanie zębów na własną rękę, warto skonsultować się ze stomatologiem. Być może jedyne, czego ci potrzeba, to dokładne oczyszczenie z kamienia nazębnego.

Wtedy nie będziesz musiała stosować innych preparatów wybielających. Taki zabieg, który oferuje dziś stomatologia estetyczna dociera również do każdych zagłębień w obrębie zębów i dokładnie je oczyszcza. twój dentysta oceni stan zdrowia dziąseł. Jeżeli zaobserwuje on stan zapalny, zaleci ci przełożenie wybielania i początkowo będziesz musiała doprowadzić dziąsła do dobrego stanu.

Na rynku istnieje wiele produktów, które umożliwią ci uzyskanie efektu bielszych zębów – różnego rodzaju pasty, sztyfty oraz paski wybielające. Jeżeli będziesz je stosować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych będzie bardzo niskie. Nie stosuj produktu wybielającego dłużej niż zaleca producent. Może to doprowadzić do podrażnienia dziąseł.

Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Po zabiegu wybielającym zęby unikaj kwaśnych napojów. Jeżeli jesteś w ciąży bądź jeszcze karmisz piersią swoje dziecko, odczekaj z wybielaniem.

2. Jakie składniki kosmetyczne pozwolą ci wybielić zęby?

Preparaty do użytku domowego zawierają w składzie rozmaite substancje wybielające. Najpowszechniej stosowaną z nich w pastach do zębów jest krzemionka (silica). Substancja ta ma właściwości ścierające i to dzięki niej możliwe jest usunięcie osadu z zębów.

Pasty do zębów to dobry sposób na białe zęby! Wprawdzie na rezultaty będziesz musiała trochę poczekać, ale jest to najmniej inwazyjna metoda wybielania zębów. Inną dosyć popularną substancją jest nadtlenek karbamidu. Z reguły jest on stosowany w rozmaitych żelach do wybielania. Za jego pomocą można rozjaśnić zęby o kilka tonów.

Stosowanie preparatów zawierających tę substancję znacznie szybciej przynosi oczekiwane rezultaty niż używanie typowych past wybielających. Jeżeli masz korony, które są widoczne podczas uśmiechu, uważaj z wybielaniem. Korona zawsze będzie miała tę samą barwę i gdy wybielisz zęby, różnica ta może się bardzo rzucać w oczy. W trakcie kuracji wybielającej możesz odczuwać nadwrażliwość zębów. Jeżeli jest to zbyt uciążliwe dla ciebie, przerwij leczenie. Możesz również skonsultować się z dentystą. W momencie, gdy już osiągniesz oczekiwane rezultaty, wystarczy, że w ciągu roku powtórzysz sesję wybielającą około dwa razy.

Jeżeli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich zębów i chciałabyś je wybielić, już teraz możesz przystąpić do wykonywania zabiegów wybielających w domu. Jedyne, co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Pamiętaj, aby w trakcie wybielania zębów zawsze przestrzegać zaleceń producenta.

Ten tekst jest elementem naszego cyklu #ZdrowaPolka, w którym pokazujemy, jak zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Przypominamy o profilaktyce i radzimy, co zrobić, żeby żyć zdrowiej. Więcej przeczytasz tutaj

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.