Trwa ładowanie...

Jak używać zalotki?

Ostatnimi czasy pogoń za pięknem można porównać do rozpaczliwego wyścigu. Wiele kobiet decyduje się na bolesne zabiegi poprawiające ich wygląd. Kobiety są w stanie naprawdę wiele znieść, jeżeli będzie to gwarancją poprawy ich wyglądu. Obecnie nie tylko regularnie stosujemy kosmetyki pielęgnacyjne, ale również odpowiedni makijaż oraz akcesoria do niego przeznaczone, takie jak np. zalotka do rzęs. Zalotka to doskonała metoda umożliwiająca podkręcenie rzęs. Wiele kobiet obawia się stosowania tego urządzenia, gdyż martwią się one, że mogłoby to zaszkodzić oku. Jednak jeżeli będziesz wiedziała, w jaki sposób prawidłowo używać zalotki do rzęs, nie będziesz również miała powodu do jakichkolwiek obaw. Podkręcanie rzęs zalotką to początkowo trudna sztuka, ale efekt końcowy jest niesamowity.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak wykorzystać zalotkę do podkręcenia rzęs?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych czy poprawiających urodę, upewnij się, że twoja skóra oraz rzęsy są dokładnie oczyszczone. Jeżeli na powierzchni rzęs widzisz resztki starego tuszu lub innych kosmetyków kolorowych, koniecznie wykonaj dokładny demakijaż. Kiedy dokładnie oczyścisz skórę, możesz nałożyć swój ulubiony krem pielęgnacyjny. Po upływie 10-15 minut, możesz wykonać makijaż oka. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tuszu do rzęs przed użyciem zalotki. Możesz zrobić to dopiero po jej użyciu. Kosmetyk ten szybko zastyga na ich powierzchni i sprawia, że rzęsy stają się kruche. Po zastosowaniu zalotki mogłabyś złamać bądź wyrwać niektóre rzęsy. Zalotkę lepiej stosować przed nałożeniem maskary.

Zalotka do rzęs znacznie lepiej zadziała, kiedy uprzednio ją podgrzejesz. Możesz ją delikatnie podgrzać za pomocą suszarki bądź umieścić ją na kilka sekund w ogniu. Po ogrzaniu zalotki otwórz ją i umieść blisko linii twoich rzęs. Zaciśnij zalotkę i trzymaj ją w tej sposób przez około 10-30 sekund. Im dłuższy czas, tym bardziej spektakularny efekt podkręcenia rzęs. Tę samą czynność wykonaj na drugim oku. Pamiętaj o tym, aby nie poruszać lokówką, gdyż każdy przypadkowy i niekontrolowany ruch może wyrwać kilka rzęs.

2. Jak dbać o zalotkę do rzęs?

W miarę upływu czasu technologia znacznie się rozwija, i zalotki zostały znacznie zmodyfikowane. Zalotki do rzęs są obecnie wykonane z bardziej trwałych materiałów. Ponadto znajdujące się na nich poduszeczki są znacznie bardziej miękkie i delikatniejsze dla rzęs. To bardzo ważne, żeby wymieniać takie poduszki zalotki po upływie dwóch miesięcy. Mogą one nie wyglądać na zużyte, jednak w ich obrębie mogą gromadzić się bakterie. Ciągłe stosowanie zalotki o starych poduszkach ochronnych może spowodować infekcję oka.

Jeżeli będziesz prawidłowo korzystać z zalotki i regularnie ją czyścić, nie będziesz musiała obawiać się żadnych konsekwencji płynących z jej stosowania. Wybieraj zalotki wykonane z metalu, gdyż są one znacznie lepsze jakościowo niż te z tworzywa sztucznego. Pamiętaj, że gdy podgrzejesz lokówkę, efekt podkręcenia rzęs będzie znacznie trwalszy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.