Trwa ładowanie...

Kalendarz ciekawych imprez

Kalendarz ciekawych imprez jest zestawieniem cyklicznych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych odbywających się w określonych miastach w Polsce i w Europie. Niektóre eventy organizowane przez lokalne władze są niezwykle interesujące i warte zobaczenia. W sierpniu można wybrać się do Lublina na Jarmark Jagielloński, jesienią warto odwiedzić Opole i zobaczyć Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, natomiast drugi weekend lipca przeznaczyć na Dni Odry w Szczecinie. Imprezy kulturalne oferowane przez niektóre miasta to prawdziwa gratka dla koneserów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

    • *Szczególnym zainteresowaniem wczasowiczów cieszy się kalendarz imprez wakacyjnych. W sezonie letnim niektóre miasta organizują dla swych mieszkańców oraz przybyłych turystów interesujące imprezy, festyny, koncerty, festiwale itp. Przed przyjazdem do danego miejsca warto zapoznać się z aktualnym programem artystycznym. Godne polecenia są

imprezy letnie odbywające się w kurortach

Tydzień Kultury Beskidzkiej
Tydzień Kultury Beskidzkiej

Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbywa się prawdziwa folklorystyczna feta. W tym czasie swoje tańce...

zobacz galerię

nadmorskich: Szczecinie, Kołobrzegu, Mielnie, Gdańsku i na Helu. Liczne inicjatywy artystyczne mają również miejsce w polskich górach, zwłaszcza w Zakopanem.

Coraz więcej osób przyjeżdża w Tatry nie tylko z myślą o górskich pieszych wyprawach, ale też o różnych imprezach. W całej Polsce znane są Dni Zakopanego – stosunkowo młoda atrakcja, która zyskuje coraz większą popularność. W styczniu odbywają się tutaj Zimowe Konfrontacje Kabaretowe, a w lutym – Urodziny Teatru Witkacego. Przełom kwietnia i maja to czas United Europe Jazz Festival. Sierpień w kalendarium imprez zakopiańskich upływa pod znakiem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Warto zobaczyć na własne oczy pokazy zespołów góralskich z kraju i zagranicy. Pod koniec sierpnia odbywa się Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.