Trwa ładowanie...

Kaliakra - magiczny zakątek Bułgarii (WIDEO)

Zobacz film: "Kaliakra - magiczny zakątek Bułgarii"

Bułgaria to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród Polaków. Najczęściej jeździmy na pełne słońca plaże bułgarskie zlokalizowane na Słonecznym Brzegu lub w Złotych Piaskach. To właśnie w okolicy tego pierwszego regionu turystycznego znajduje się malowniczy przylądek, Kaliakra. Wyróżnia się on pięknym klifowym wybrzeżem, które zasłynęło dzięki legendzie bułgarskiej.

Według podań widoczne dziś rdzawe partie skał Kaliakry to efekt pewnych wydarzeń. Otóż podczas najazdu tureckiego w okolicy przylądka Kaliakra zamieszkiwało czterdzieści dziewic. Wobec agresji najeźdźcy postanowiły wyrazić swój sprzeciw i wszystkie rzuciły się z klifu do morza. Rdzawe plamy na skałach mają być natomiast śladami ich krwi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.