Trwa ładowanie...

Kampinos - co warto zobaczyć? (WIDEO)

Zobacz film: "Kampinos - co warto zobaczyć?"

Kampinowski Park Narodowy to drugi co do wielkości park tego typu w Polsce. Pierwszeństwa ustępuje tylko Biebrzańskiemu parkowi Narodowemu. Powierzchnia Kampinosu to 670 kilometrów kwadratowych, w tym 270 kilometrów kwadratowych samego lasu.

Do XV wieku las był puszczą dziewiczą, ale do dziś pozostaje pod stałą ochroną, dzięki której zachowuje status lasu naturalnego. Oznacza to, że człowiek nie ingeruje w żadne procesy w nim zachodzące.

Główną atrakcją Kampinosu są łosie. Można je spotkać podczas niedzielnego spaceru. Innymi zwierzętami, na które natrafimy w lasach kampinowskich, są wilki. W przypadku obu tych gatunków należy zachować ostrożność.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.