Trwa ładowanie...

Makijaż dla jesieni

Kobieta jesień to typ urody, w którym przeważają barwy ciepłe. Analiza kolorystyczna kobiety jesieni będzie pełna rudego, ciepłego brązowego, żółtego, rdzawego, rdzawo-czerwonego i tak dalej. Typ urody jesień charakteryzuje się jasną karnacją z małymi piegami rozsianymi po twarzy i zielonymi oczami. Kobieta jesień jest też zamyślona, szalona i jednocześnie nostalgiczna, zachwyca się życiem, a w oczach ma tajemniczy blask. Nic dziwnego, że pani jesień lubi czerpać nowe trendy z natury.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

1. Analiza kolorystyczna jesieni

Twarz pani jesieni - galeria
Twarz pani jesieni - galeria [6 zdjęć]

Kobieta jesień jest zazwyczaj zamyślona, szalona i jednocześnie nostalgiczna. Fascynuje się życiem, a...

zobacz galerię

Od dawna znane są typy urody kobiecej porównywane do pór roku. Mamy zatem kobietę wiosnę, kobietę jesień, kobietę lato i kobietę zimę. Paleta barw, która pasuje dla pani jesieni, jest bardzo szeroka. Makijaż do typu urody jesień powinien zawierać ciepłe barwy. Polecane są kolory, poczynając od ciepłych brązów, dalej brązy z domieszką żółci, rdzawej czerwieni, beże, ziemiste szarości, kończąc na głębokich zieleniach. Wszystkie kolory powinny być ciepłe, ciemne i naturalne, mogą być lekko zadymione.

Typ urody jesień niezbyt dobrze prezentuje się w mocnych i wyrazistych kreskach zrobionych eyelinerem. Ponieważ pani jesień jest nieco tajemnicza, jej wygląd powinien zgrywać się z charakterem. Dlatego makijaż do typu urody jesień musi być wykonany z lekko rozmazanych kresek, które wyglądałyby jak rozmyte. Taki efekt uzyskuje się, używając miękkiej kredki.

2. Makijaż a typ urody jesień

Każdy typ urody wymaga innej specjalnej oprawy. Jak wykonać makijaż dla jesieni? Jak powinna być umalowana kobieta jesień?

  • Twarz - makijaż należy rozpocząć od właściwego przygotowania twarzy. Po dokładnym oczyszczeniu skóry warto wklepać krem nawilżający odpowiedni dla rodzaju cery. Po kilku minutach, gdy krem się wchłonie, można nałożyć podkład (należy zwrócić szczególną uwagę na linię włosów i szyi). Następnie warto użyć pudru delikatnie brązującego lub opalizującego. Tutaj warto zachować umiar, gdyż twarz powinna wyglądać naturalnie, a nie przypominać sztuczną maskę. Na koniec należy delikatnie uwypuklić kości policzkowe. Można to zrobić różem z brązowej palety barw lub pudrem, którego użyto wcześniej (na policzkach należy nałożyć go trochę więcej).
  • Oczy - rozpoczynamy od obrysowania oczu od wewnątrz. Kredka może być czarna lub brązowa - ważne, żeby była miękka. Kreskę na górnej powiece należy lekko rozetrzeć. Następnie można nałożyć cienie. Nakładanie zaczynamy od wewnętrznego kącika oczu. Kolor cieni powinien być złoty lub w podobnej barwie. Zewnętrzny kącik oka można pomalować cieniem w kolorze szarej ziemi. Warto zapamiętać zasadę, że jaśniejszy cień powinien być użyty do pomalowania wewnętrznego kącika.
  • Usta - żeby makijaż dla jesieni był wykończony, nie można zapomnieć o pomalowaniu ust. Należy jednak dobrać odpowiednią pomadkę, najlepiej w kolorze naturalnym, np. brązowo-czerwonym. Przy mocno zaakcentowanych oczach, usta powinny być delikatnie podkreślone. Wówczas makijaż do typu urody jest elegantszy. Malując usta, należy pamiętać o zasadzie, która mówi, że błyszczące kolory powiększają usta, a ciemne i matowe je pomniejszają.

Kobieta jesień, jak sama nazwa wskazuje, powinna wybierać stroje charakterystyczne dla złotej polskiej jesieni. Takie ubrania najlepiej podkreślą jej urodę i naturalny wygląd.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.