Trwa ładowanie...

Makijaż permanentny – charakterystyka, zalety, przeciwwskazania, pielęgnacja, cena

Makijaż permanentny to zabieg bardzo praktyczny dla kobiet. Makijaż permanentny jest stały i niezmywalny, dzięki czemu kobiety mogą czuć się bardzo komfortowo, a rano nie muszą martwić się, czy zdążą wykonać makijaż. Jak odbywa się zabieg nakładania makijażu permanentnego? Czy jest bolesny i jak długą utrzymują się efekty?

Zobacz film: "Makijaż permanentny"

spis treści

1. Makijaż permanentny – charakterystyka

Makijaż permanentny nazywany jest inaczej zabiegiem linergistycznym. Aplikowanie makijażu permanentnego odbywa się za pomocą specjalnego aplikatora i pigmentu, który wprowadzany jest w skórę. Makijaż permanentny idealnie nadaje się dla kobiet, które straciły brwi (np. poprzez chemioterapię), które nie mają czasu na codzienne, poranne malowanie twarzy, a także dla tych, które mają alergię na zwykłe kosmetyki do twarzy.

Chcąc wykonać makijaż permanentny, należy szukać profesjonalnego salonu kosmetycznego i wykwalifikowanej w tym celu kosmetyczki. Kosmetyczka przed zabiegiem dokładnie wyjaśni jego przebieg, a tuż po nim opowie jak dbać o skórę.

Makijaż permanentny jest bolesny. To jest jego największym minusem. Jednak u każdej kobiety próg bólu jest inny - dla jednej zabieg będzie delikatnie bolesny, a dla innej nie do wytrzymania.

Wskazówki, jak wykonać bardzo trwały makijaż
Wskazówki, jak wykonać bardzo trwały makijaż [10 zdjęć]

Każda kobieta dąży do tego, aby uzyskać jak najtrwalszy makijaż, który wytrzyma na twarzy wiele godzin....

zobacz galerię

2. Makijaż permanentny – zalety

Makijaż permanentny posiada bardzo wiele plusów. Najważniejsze zalety makijażu permanentnego to:

  • naturalność aplikowanych barwników;

  • kilkuletnie efekty;

  • wyrównanie konturów brwi;

  • wyrównanie konturów ust;

Makijaż permanenty sprawia, że mamy pewność, iż efekty będą widoczne. Przede wszystkim makijaż permanentny pozwala zyskać pełną wygodę i komfort. Jedyne, o czym należy pamiętać, to pomalowanie rzęs. O pełnym i mozolnym wykonywaniu makijażu można zapomnieć na długie lata.

3. Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Niestety makijaż permanentny nie jest dla każdego. Nie mogą go wykonać kobiety, które:

Decydując się na makijaż permanentny w konkretnym salonie, najlepiej zapoznać się z opiniami klientów na jego temat, a także pójść do salonu i porozmawiać z kosmetyczką wykonującą makijaż permanentny.

Zobacz też:

4. Makijaż permanentny – pielęgnacja

Dbanie o skórę kilka dni przed wykonaniem zabiegu jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest, by dbać o skórę nawet do 10 dni po tym jak wykonasz makijaż permanentny.

Zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego kobiety mogą czuć się niekomfortowo, z tego względu, że efekt może być zbyt wyrazisty. Nie należy się tym martwić, do 5 dni po zabiegu efekt blednie nawet o połowę.

Po wykonaniu makijażu permanentnego należy przestrzegać kilku zasad. Nie wolno trzeć ani drapać zabarwionych miejsc. Twarz można myć tylko i wyłącznie środkiem, który zaleci kosmetyczka. Należy pamiętać o regularnym natłuszczaniu brwi i ust, do 3 dni po zabiegu.

5. Makijaż permanentny – cena

Makijaż permanentny jest drogą inwestycją. Pigmentacja brwi kosztuje w granicach 1000 zł, a ust 1200 zł. Wykonanie kresek górnych to koszt około 1200 zł.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.