Trwa ładowanie...

Mel B cardio - charakterystyka, zasady i zalety

Melanie Brown (Mel B) jest znana jako piosenkarka, aktorka, prezenterka telewizyjna ale także jako trenerka. Wydaje płyty z ćwiczeniami, po które sięga bardzo wiele kobiet. Trening z Mel B można wykonać w domu bez żadnych specjalnych sprzętów co jest wielkim plusem dla wszystkich, którzy preferują ćwiczenia w domowym zaciszu.

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej"

spis treści

1. Trening cardio Mel B

Treningi kardio dedykowane są przede wszystkim dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia, które wchodzą w jego skład spalają tkankę tłuszczową, zwalczają cellulit, a także wzmacniają cały organizm.

Trening Mel B cardio trwa około 20 minut i jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych, którzy chcą schudnąć, nie poświęcając przy tym zbyt dużo czasu.

Ćwiczenia Mel B cardio są różnorodne i rozłożone w umiarkowanym tempie. Mogą je wykonywać osoby zaczynające przygodę z fitnessem i zdrowym trybem życia, jak i wszyscy ci, którzy są na poziomie zaawansowanym.

2. Zasady treningu Mel B

Trening Mel B cardio zaczyna się od krótkiej rozgrzewki, w tym przypadku truchtu w miejscu. Następnie wykonujemy następujące ćwiczenia Mel B cardio:

Trening Mel B cardio to świetny sposób na spalanie kalorii
Trening Mel B cardio to świetny sposób na spalanie kalorii (123rf)
  • Szybkie i energiczne ruchy ciała w bok – należy stanąć w rozkroku i wykonywać ciosy w lewo i prawo. Staramy się wykonywać to ćwiczenie w dość szybkim tempie, aby rozgrzać mięśnie i przygotować ciało do dalszej aktywności fizycznej.
  • Zginanie rąk z obciążeniem – zamiast hantli, Mel B w rozgrzwce cardio proponuje 2 butelki wody. Pracując nogami w przód i tył, należy zgiąć ręce w łokciach i unosić je do góry.
  • Podnoszenie rąk do góry w tempie z obciążeniem – ćwiczenie podobne do poprzedniego, jednakże zmienia się ruch rąk – przenosimy je energicznie za głowę. Kolejna modyfikacja wymaga koordynacji ruchowej. Wykonujemy to samo ćwiczenie, zmieniając ruch nóg, ponieważ tym razem unosimy kolana do góry.
Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej
Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej [10 zdjęć]

To dyscyplina łącząca w sobie cechy baletu i fitnessu. Doskonale wpływa na mięśnie kręgosłupa i postawę...

zobacz galerię
  • Wznoszenie jednej nogi do tyłu i do góry, nie opuszczając jej na podłoże – w przypadku tej serii należy się skupić i utrzymać równowagę. Ćwiczenie angażuje wiele partii ciała, choć na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie.
  • Pajacyki.
  • Pompki – w zależności od sił i zaawansowania, to ćwiczenie można wykonać opierając się na kolanach.
  • Brzuszki – aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, należy pamiętać, że odcinek lędźwiowy powinien przylegać do podłoża.
  • Unoszenie nóg w górę i dół w pozycji leżącej.
  • Rowerek.
  • Plank, czyli deska. Po zakończonym treningu Mel B cardio należy się dokładnie rozciągnąć i rozluźnić mięśnie, co pomaga zapobiec kontuzji, a także przynosi lepsze efekty.

Przeczytaj także:

3. Zalety ćwiczeń z Mel B

Trening cardio z Mel B, chociaż trwa zaledwie 20 minut potrafi przynieść zadowalające efekty. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń Mel B cardio pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej i skuteczne zgubienie zbędnych kilogramów. Oprócz tego trening Mel B cardio ujędrnia ciało, wzmacnia mięśnie i niweluje cellulit.

Trening Mel B cardio jak każda aktywność fizyczna wzmacnia pracę serca, płuc, a także przyczynia się do lepszego samopoczucia. Należy jednak pamiętać, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać z rozwagą i umiarem. Przez rozpoczęciem treningu Mel B cardio, każda osoba, która ma problemy ze zdrowiem powinna skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.