Trwa ładowanie...

Najpiękniejsze zamki w Polsce (WIDEO)

Zobacz film: "Najpiękniejsze zamki w Polsce"

Cudze chwalicie, a swego nie znacie — tak mówi stare porzekadło, które ma w sobie sporo z prawdy. Jeździmy nad Loarę oglądać tamtejsze rezydencje zamkowe, zachwycamy się zamkami Moraw i Bawarii. Tymczasem takie miejsca znajdziemy także w Polsce. I będzie ich dużo.

Część z nich jest dziedzictwem odziedziczonym po innych nacjach. Tak jest w przypadku zamków krzyżackich czy zamków Dolnego Śląska. Jakie są najpiękniejsze zamki w Polsce? Wymienić można zamek w Lidzbarku Warmińskim, w Bytowie, w Mosznej, w Gniewie czy w Pieskowej Skale. Jednak najpopularniejszym z pewnością będzie zamek na Wawelu, miejsce koronacji wielu polskich królów.

Najpiękniejsze zamki w Polsce (WIDEO)
Najpiękniejsze zamki w Polsce (WIDEO)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.