Trwa ładowanie...

Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych jest zabiegiem niwelującym opadającą skórę na oczy. Efektem jest osiągnięcie młodszego i bardziej wypoczętego wyglądu twarzy. Wykonanie zabiegu daje satysfakcję i trwałe rezultaty. Minusem jest to, że plastyka powiek nie eliminuje ciemnych, sinych zabarwień pod oczami, zmarszczek oraz opadających brwi. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają nadmiar tłuszczu w górnej powiece lub zasłonięte pole widzenia przez zwiotczałą skórę górnej powieki.

Zobacz film: "Najczęściej wykonywane operacje plastyczne"

spis treści

1. Przebieg blepharoplastyki

Plastyka powiek zalecana jest osobom, u których stwierdzono nadmiar skóry na górnej lub dolnej powiece bądź przeciwnie, fałd powiekowy w ogóle się nie wykształcił. Kolejnym wskazaniem do zabiegu są worki pod oczami, opadanie powieki oraz odwijanie się powiek.

Przed operacją pacjent powinien porozmawiać z lekarzem i powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach od zabiegu. Specjaliście trzeba koniecznie przedstawić listę przyjmowanych leków, także tych bez recepty. Na takim spotkaniu pacjent zostanie poinformowany o wszystkich szczegółach wiążących się z przeprowadzeniem operacji oraz o zaleceniach pozabiegowych i ryzyku, z jakim wiąże się korekcja powiek.

Pacjent zostaje znieczulony miejscowo i otrzymuje doustny lek uspokajający, który niweluje stres. Operacja powiek górnych trwa zazwyczaj jedną, dwie godziny. Chirurg najczęściej wykonuje cięcie w naturalnych zagłębieniach skóry powieki górnej. Czasem nacięcia prowadzone są poza kąt oka, ale specjaliści starają się je zlokalizować w obrębie naturalnych zmarszczek. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry. Operacja kończy się założeniem cienkich lub rozpuszczalnych szwów.

2. Powikłania po korekcie powiek

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Pooperacyjnym zaleceniem jest noszenie ciemnych okularów przez pierwsze 3 dni, aby chronić oczy przed światłem. Profilaktycznie stosuje się zimne okłady, które zapobiegają nadmiernym obrzękom i zsinieniu. Pacjenci narażeni są na obrzęk utrzymujący się do 14 dni, zsinienie powiek, które zanika po około 3 tygodniach, reakcję alergiczną na znieczulenie oraz zaburzenia wzroku. W niektórych przypadkach dochodzi do wywinięcia powieki dolnej i kurczu powiek. Zdarza się, że niektóre osoby po operacji mają problem z zamknięciem powieki bądź cierpią na infekcje pooperacyjne. Czasami może wystąpić suchość bądź przesadne łzawienie oka.

3. Przeciwwskazania do operacji plastycznej powiek

Zabiegu nie przeprowadza u osób chorujących na:

  • tarczycę,
  • zespół suchego oka,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroby serca,
  • cukrzycę,
  • jaskrę.

Plastyki powiek nie wykonuje się u pacjentów z odwarstwieniem siatkówki. Warto jednak porozmawiać ze specjalistą i wykonać dodatkowe badania, które zadecydują o przystąpieniu do zabiegu. Pacjenci z wymienionymi wyżej przewlekłymi chorobami wymagają szczególnej uwagi.

Koszt zabiegu waha się w granicach 2500-3000 zł, a cena zazwyczaj obejmuje koszty znieczulenia, opatrunków i wizyt kontrolnych. Przed zabiegiem należy koniecznie poprosić o informację, co dokładnie wliczane jest w koszty. To pomoże uniknąć późniejszych problemów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.