Trwa ładowanie...

Praga na weekend

Coraz częściej na weekend we dwoje wybieramy zagraniczne ośrodki turystyczne. Jednym z popularniejszych miejsc jest Praga, stolica Czech. To pełne uroku miasto to świetny pomysł na weekend we dwoje, dlatego nie zastanawiaj się zbyt długo, gdzie pojechać na weekend, tylko zacznij planowanie. Na szczęście najcenniejsze zabytki Pragi znajdują się w kilku najciekawszych dzielnicach, co jednak nie znaczy, że uda się wszystko zwiedzić w jeden weekend. Dobrze zaplanujcie swój wyjazd, ponieważ Praga na weekend to strzał w dziesiątkę.

1. Zabytki Pragi

Zwiedzanie Pragi zwykle rozpoczyna się od najbardziej charakterystycznego miejsca w tym mieście: od Mostu Karola. To kamienny, wielki most, liczący sobie aż 516 metrów długości. Obecnie można tam spokojnie spacerować i podziwiać rzeźby, widoki i piękną rzekę Wełtawę, gdyż jest zamknięty dla ruchu samochodowego. Przez most można dostać się do Starego Miasta Pragi i przepięknego rynku, co roku przyciągającego do Pragi tysiące turystów. Jakie są ulubione dzielnice turystów? Hradczany to królewska dzielnica Pragi. Już samo zwiedzanie tej części miasta może zająć wam cały wspólny weekend we dwoje. Dla wielu, praskie Stare Miasto i Hradczany są najpiękniejszymi miejscami na ziemi. Ważnym punktem wycieczki, bez którego nie obejdzie się zwiedzanie Pragi, to zobaczenie zamku i katedry na Hradczanach. Zamek na Hradczanach jest zamkiem zajmującym największą powierzchnię na świecie. Zwiedza się go za opłatą. Na Hradczanach jest także słynna, malownicza Złota Uliczka. Jest ona nie tylko uroczym miejscem, pełnym kamieniczek, sklepików, klimatycznych galerii i kawiarni. W jednej z kamienic tworzył sam Franz Kafka.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Na Hradczanach znajdują się także inne zabytki i atrakcje turystyczne:

 • Pałac Schwarzenbergów,
 • Loreta (barokowe kościoły, kaplice, a także słynny zespół dzwonów na wieży),
 • Wieża Dalibora,
 • Wieża Prochowa,
 • Katedra św. Wita,
 • Kaplica Świętego Krzyża,
 • Stary Pałac Królewski,
 • Stare probostwo.

2. Inne atrakcje turystyczne Pragi

Rynek na Starym Mieście także jest oblegany przez turystów, na co ma wpływ jego wyjątkowa malowniczość, piękna architektura i klimatyczne knajpki. Swój romantyczny weekend we dwoje możecie spędzić, spacerując po rynku. Na zwiedzenie zasługuje także Mala Strana na lewym brzegu Wełtawy. Znajdują się tam piękne domy, kościoły i pałacyki. Turystów przyciągają także klimatyczne kawiarnie i piwiarnie.

Ponadto warto zwiedzić następujące atrakcje turystyczne:

 • Zespół klasztorny św. Agnieszki – jest to najstarsza świątynia w mieście, pochodząca z XIII wieku,
 • Kościół Marii Panny przed Tynem – z pewnością zainteresuje miłośników architektury gotyckiej,
 • Uniwersytet Karola – pochodzi z 1348 roku,
 • Clementinum – dawniej było to kolegium jezuickie, obecnie znajdują się tu zbiory Biblioteki Narodowej.

Co warto zobaczyć w Pradze? Osoby, które na zwiedzanie Pragi poświęciły więcej niż jeden weekend mówią, że wszystko. Ważne jest wybranie tylko części z atrakcji stolicy Czech, aby wyjazd na weekend na pewno był udany.

Praga na weekend
Praga na weekend
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.