Trwa ładowanie...

Przysiady na pośladki – zasady, zalety

Pięknie wymodelowane pośladki to marzenie nie jednej kobiety. Niektóre kobiety nie muszą poświęcać dużo czasu, aby zachwycać tą częścią ciała, jednak większość z nas musi się zaprzyjaźnić z jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na piękne pośladki, czyli przysiadami. Czy przysiady na pośladki to dobry pomysł?

Zobacz film: "Jak prawidłowo wykonać przysiad?"

spis treści

1. Przysiady na pośladki - zasady

W odpowiednio wykonywane przysiady na pośladki powinno być zaangażowane całe ciało. Pracę w czasie przysiadów na pośladki powinny wykonywać również mięśnie głębokie brzucha. Pamiętajmy również o zwiększaniu liczby powtórzeń i poziomu trudności przysiadów na pośladki, ponieważ mięśnie szybko przyzwyczajają się do określonej dawki wysiłku. Efekty przysiadów na pośladki staną się bardziej i szybciej widoczne, jeśli będziemy trenować całe ciało.

Choć teoria jest dość prosta, to niestety w praktyce wiele kobiet nadal źle wykonuje przysiady na pośladki. Zła technika wykonywania przysiadów na pośladki wynika najczęściej ze słabych mięśni brzucha, pośladów i pleców. Jest to najczęstsza przyczyna bólu kolan na początku wykonywania przysiadów na pośladki, bo to na nich skupia się cały ciężar.

Oto kilka zasad, których należy się trzymać wykonując przysiady:

  • nie odrywaj pięt;
  • przed przysiadami na pośladki wykonaj rozgrzewkę;
  • trzymaj wyprostowane plecy i ściągnięte łopatki;
  • na początku trzymaj coś przed sobą, aby zachować stabilną sylwetkę;
  • napnij pośladki;
  • przysiady rób pupą (tzn. to ona idzie do tyłu, a kolana są w miejscu);
  • rób przysiady na tyle, na ile możesz i pogłębiaj je z czasem;
  • wyciskaj biodra do przodu i spinaj jednocześnie pośladki;
  • rób wdech przy schodzeniu i wydech, gdy wracasz do stania;
  • na początku najważniejsza jest technika wykonywania przysiadów na pośladki, a nie ilość powtórzeń.
Schudnij w udach w prosty sposób
Schudnij w udach w prosty sposób [10 zdjęć]

Dane statystyczne sugerują, że mniej więcej co piąta kobieta nie jest zadowolona z wyglądu swoich ud....

zobacz galerię

2. Przysiady na pośladki - zalety

Przysiady wykonuje się głównie z myślą o modelowaniu pośladków, jednak to nie jedyne korzyści, jakie osiągniemy, jeśli włączymy przysiady na pośladki do naszego planu treningowego.

Zginając kolana w czasie przysiadów na pośladki, sprawiamy, że w ten ruch zaangażowane są głównie mięśnie ud, ale też mięsień pośladkowy, brzuchaty łydki, skośny zewnętrzny brzucha, a także mięśnie pleców. Dzięki temu w wyniku przysiadów na pośladki uzyskamy nie tylko piękną pupę, ale też wzmocnimy mięśnie pleców, brzucha i nóg, usprawnimy ruch stawów, poprawimy gęstość kości i nasz zmysł równowagi.

Nie zapominajmy również, że w czasie przysiadów na pośladki kształtujemy nie tylko mięśnie, ale też spalamy kalorie. Ilość kalorii spalonych w czasie wykonywania przysiadów na pośladki zależy od ilości powtórzeń, ewentualnego obciążenia, np. sztangi na barkach i intensywności treningu.

Musisz to wiedzieć

Po pierwsze wykonując przysiady na pośladki, angażujemy wszystkie partie mięśni. Wielu trenerów fitness poleca przysiady na pośladki właśnie z tego powodu. Przysiady na pośladki wykonywane regularnie i zgodnie z zasadami dadzą szybko oszałamiające efekty.

Kolejnym powodem, dla którego warto ująć w planie treningowym przysiady na pośladki, jest fakt, że budujemy mięśnie. Wykonując przysiady na pośladki, zadbamy zarówno o pośladki, jak i prostą sylwetkę i smukłe uda. Przysiady na pośladki sprawią ponadto, że nasze biodra i kostki będą bardziej sprawne. Ponadto wzmocnimy również dolne mięśnie pleców.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.